Technik Informatyk

Technik informatyk (numer zawodu 351203)

Technik informatyk jest zawodem bardzo modnym i poszukiwanym na rynku pracy. Informatyka jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki, dzięki czemu na rynku pracy przez bardzo długi czas nie zabraknie różnorodnych ofert pracy dopasowanych do Twoich specjalizacji.Technik informatyk powinien potrafić rozpoznać awarię sprzętu, poprawnie ją zdiagnozować i sprawnie naprawić usterkę. Do jego podstawowych zadań należy również projektowanie sieci komputerowych, a co za tym idzie zarabianie kabli sieciowych oraz wszelkiego rodzaju gniazd i patch paneli. Technik informatyk potrafi nazwać wszystkie komponenty komputera i dobrać konkretne podzespoły tak, aby były kompatybilne z całym sprzętem. Aby realizować stawiane przed nim zadania, musi posiadać szeroką wiedzę z zakresu budowy komputera, topologii sieciowej, projektowania stron internetowych, kosztorysowania i wyceny swojej pracy.

W ramach zawodu zdobędziesz 2 kwalifikacje:

Już zaliczenie pierwszej kwalifikacji administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych (INF.02.) i ukończenie szkoły daje uprawnienia do wykonywania zawodu serwisanta komputerowego.
Według serwisu pracuj.pl średnie miesięczne zarobki serwisantów sprzętu komputerowego w Polsce wynoszą 5200 zł.

Po zaliczeniu obydwu kwalifikacji i ukończeniu szkoły otrzymasz dyplom Technika Informatyka. Możesz kształcić się dalej na studiach wyższych lub podjąć pracę jako informatyk lub programista.
Według serwisu pracuj.pl miesięczne zarobki programistów w Polsce zaczynają się od 6000 zł, a bardziej doświadczeni programiści mogą liczyć nawet na 25 000 zł.

Przedmiot nauczany w zakresie rozszerzonym to język angielski.

Jako posiadacz dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie TECHNIK INFORMATYK będziesz bez trudu mógł:

Filmiki przybliżające zawód technika informatyka: