Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,







Projekt POWER "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro. Praktyki na Malcie"

Projekt POWER "Doświadczenie kluczem do sukcesu. Praktyki we Włoszech"

ROK SZKOLNY 2018/2019


10-23 marca 2019 r.

Staże zawodowe we Frankfurcie w ramach projektu Erasmus+

W dniach 10-23 marca 2019 roku w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe projekt "Nowe perspektywy po zagranicznym stażu zawodowym młodych cukierników, kucharzy i mechaników pojazdów samochodowych" uczennica klasy I wz Gabriela Różak wzięła udział w dwutygodniowym stażu w zawodzie kucharz we Frankfurcie nad Odrą, zorganizowanym przez Podlaską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku.

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych 70 uczestników poprzez zdobycie dodatkowych kompetencji oraz nowego doświadczenia warsztatowego za granicą. Równie ważny jest rozwój osobisty uczestników, poszerzenie horyzontów światopoglądowych, poznanie kultury pracy w Niemczech, jak też poznanie przez młodzież niemieckiego języka zawodowego. Uczniowie odbywają praktyki na nowocześnie wyposażonych warsztatach w małych grupach pod okiem doświadczonych instruktorów zgodnie z metodologią niemiecką, co zapewni w rezultacie wysoki poziom zdobytej wiedzy i umiejętności, potwierdzone certyfikatem organizacji goszczącej BWF oraz dokumentem Europass-Mobility.

Gabriela uczestniczyła w stażu dzięki współpracy Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie.

    17 lutego - 2 marca 2019 r.

    Staże zawodowe we Frankfurcie w ramach projektu Erasmus+

    W dniach 17 lutego - 2 marca 2019 roku w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe projekt "Nowe perspektywy po zagranicznym stażu zawodowym młodych cukierników, kucharzy i mechaników pojazdów samochodowych" uczennica klasy I wz Edyta Migacz wzięła udział w dwutygodniowym stażu w zawodzie cukiernik we Frankfurcie nad Odrą, zorganizowanym przez Podlaską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku.

    Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych 70 uczestników poprzez zdobycie dodatkowych kompetencji oraz nowego doświadczenia warsztatowego za granicą. Równie ważny jest rozwój osobisty uczestników, poszerzenie horyzontów światopoglądowych, poznanie kultury pracy w Niemczech, jak też poznanie przez młodzież niemieckiego języka zawodowego. Uczniowie odbywają praktyki na nowocześnie wyposażonych warsztatach w małych grupach pod okiem doświadczonych instruktorów zgodnie z metodologią niemiecką, co zapewni w rezultacie wysoki poziom zdobytej wiedzy i umiejętności, potwierdzone certyfikatem organizacji goszczącej BWF oraz dokumentem Europass-Mobility.

    Edyta uczestniczyła w stażu dzięki współpracy Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie.

      Ogłoszenie

      Ogłoszenie o naborze uzupełniającym kandydatów na kursy specjalistyczne w ramach projektu pn. "Kompetentni i wykwalifikowani"

      Powiat Sokólski informuje, że w związku z realizacją projektu pn.: "Kompetentni i wykwalifikowani" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020, Oś priorytetowa III Kompetencje i Kwalifikacje, Działanie 3.3 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki - poza ZIT BOF, z dniem 15 lutego 2019 r. ogłasza nabór uzupełniający kandydatów na kursy specjalistyczne tj:

      W naborze mogą wziąć udział uczniowie szkół i placówek systemu oświaty, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski, prowadzące kształcenie zawodowe, tj. Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, Zespół Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego - Hubala w Sokółce, Zespół Szkół w Suchowoli oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce, spełniający warunki udziału w projekcie określone Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, stanowiącym załącznik do uchwały Nr 444/2018 Zarządu Powiatu Sokólskiego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. "Kompetentni i wykwalifikowani" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020, Oś priorytetowa III Kompetencje i Kwalifikacje, Działanie 3.3 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki - poza ZIT BOF, zmienionej uchwałą Nr 459/2018 z dnia 21 lutego 2018 r., uchwałą Nr 528/2018 z dnia 29 sierpnia 2018 r. oraz uchwałą Nr 546/2018 z dnia 25 października 2018 r.

      Zgodnie z § 17 ust. 2 ww. Regulaminu do uczestnictwa w kursach dopuszczeni zostaną w pierwszej kolejności uczniowie, w przypadku których kierunek kształcenia pokrywa się lub jest ściśle związany z tematyką i charakterystyką kursu.

      Warunkiem przystąpienia do udziału w projekcie jest złożenie wymaganych Regulaminem dokumentów rekrutacyjnych tj:

      Termin składania dokumentów w naborze upływa w dniu 25 lutego 2019 r.

      Treść Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie (ze zmianami) wraz z załącznikami do pobrania pod adresem: http://sokolka-powiat.pl/2018/11/21/ogloszenie-o-naborze-kandydatow-kursy-specjalistyczne-ramach-projektu-pn-kompetentni-wykwalifikowani/

      Istnieje również możliwość złożenia dokumentów rekrutacyjnych na pozostałe rodzaje kursów tj.:

      Uczniowie, którzy złożą dokumenty rekrutacyjne na ww. rodzaje kursów a następnie przejdą pozytywnie weryfikację formalną oraz punktową i zakwalifikują się na dany/e kurs/kursy trafią automatycznie na listę rezerwową kandydatów oczekujących na miejsce na danym kursie.

      Do pobrania:

      UZP_Nr_444_2018_Regulamin

      UZP_Nr_459_2018_zmiana_Regulaminu_I

      UZP_Nr_528_2018_zmiana_Regulaminu_II

      UZP_Nr_546_2018_zmiana_Regulamin_III

      Kwestionariusz osobowy uczestnika projektu (pdf)

      Kwestionariusz osobowy uczestnika projektu (doc)

      Deklaracja uczestnictwa w projekcie (pdf)

      Deklaracja uczestnictwa w projekcie (doc)

      Oświadczenie uczestnika projektu (pdf)

      Oświadczenie uczestnika projektu (docx)

      Umowa uczestnictwa (pdf)

      Umowa uczestnictwa (docx)

      Rezygnacja (pdf)

      Rezygnacja (docx)

      Szczegóły na stronie Powiatu Sokólskiego: http://sokolka-powiat.pl/2019/02/14/ogloszenie-o-naborze-uzupelniajacym-kandydatow-kursy-specjalistyczne-ramach-projektu-pn-kompetentni-wykwalifikowani/

      20 grudnia 2018 r.

      Podpisanie umów z uczestnikami zajęć w ramach projektu "Kompetentni i wykwalifikowani"

      20 grudnia 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Sokółce podpisano umowy z uczestnikami zajęć w ramach projektu "Kompetentni i wykwalifikowani".

      Z Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce na zajęcia z języka angielskiego, warsztatów ITC, matematyki, biologii, organizacji procesów produkcji i języka rosyjskiego w branży mechanicznej oraz doradztwa zawodowego zakwalifikowało się aż 79 uczniów.

      Zajęcia rozpoczną się jeszcze w grudniu br.

        7 listopada 2018 r.

        Bezpieczna Szkoła

        7 listopada w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce odbyło się szkolenie wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły w ramach programu "Bezpieczna szkoła". Tematyka szkolenia była związana z zagrożeniami współczesnej szkoły i z procedurami reagowania w sytuacji zagrożenia. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

        Zajęcia były przeprowadzane przez panów: pułkownika rezerwy doktora Krzysztofa Danielewicza, Marka Baranowskiego i Dariusza Kiliana.

        Zajęcia składały się z dwóch części, części teoretycznej, gdzie panowie przedstawili zagrożenia w szkole wynikające z aktualnej sytuacji w Europie i świecie i części warsztatowej, gdzie w grupach zastanawialiśmy się jak zareagować w sytuacjach, kiedy jest zagrożenie atakiem terrorystycznymi i jest ryzyko wzięcia zakładników, kiedy jest podłożony ładunek wybuchowy, kiedy jest zagrożenie środkami chemicznymi i biologicznymi i kiedy do obiektu wtargnie napastnik z bronią. Panowie w trakcie zajęć akcentowali szczególnie konieczność posiadania odpowiednich procedur w sytuacjach zagrożeń, a także konieczność ćwiczenia tych procedur, by wszyscy wiedzieli jak mają się zachować w sytuacjach zagrożenia.

        Dziękujemy prowadzącym za bardzo wciągające szkolenie przeprowadzone w niewątpliwie bardzo interesujący sposób świadczący o gruntownej wiedzy panów o zagrożeniach współczesnej szkoły.

          11 października 2018 r.

          Uroczystość zakończenia termomodernizacji ZSZ

          11 października 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce miało miejsce bardzo uroczyste wydarzenie składające się z zakończenia termomodernizacji Szkoły i Pracowni Ćwiczeń Technicznych, akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej i otwarcia Pracowni Programowania Obrabiarek Sterowanych Numerycznie. Pierwszym elementem uroczystości była msza święta w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odprawiona przez księdza proboszcza Bogusława Urbana i księdza Tomasza Łapiaka. Po mszy świętej odbył się uroczysty apel. Na początku głos zabrał pan dyrektor Grzegorz Zalewski, który przywitał przybyłych gości, następnie głos zabrał Starosta Sokólski pan Piotr Rećko, który podsumował termomodernizację naszej szkoły i innych szkół w Powiecie Sokólskim. Koszt całego projektu to 8 mln zł, w tym 6,6 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Pan starosta podziękował całemu Zarządowi Powiatu Sokólskiego oraz pracownikom Starostwa Powiatowego, a w szczególności pani Joannie Elizie Bieszczad za zaangażowanie i skuteczne działanie w celu pozyskania środków zewnętrznych na tę inwestycję.

          Na uroczystość przybył miedzy innymi Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk, który zabrał głos mówiąc o problemach szkolnictwa zawodowego i wspierania jego rozwoju przez samorząd województwa podlaskiego. Jako ostatni z gości głos zabrał Przewodniczący Rady Powiatu Sokólskiego pan Franciszek Budrowski. Po zakończeniu apelu wszyscy goście udali się przed główne wejście do budynku szkoły, gdzie przecięto wstęgę symbolizującą zakończenie termomodernizacji budynków szkolnych, zaś ksiądz Tomasz Łapiak i ksiądz Jarosław Grygiewicz poświęcili budynki szkolne.

          Następnie goście i uczniowie udali się na górny hol, gdzie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły pod opieką nauczycieli, pań: Jolanty Siemieniako, Elwiry Zabłockiej, Renaty Maliszewskiej i Karoliny Roszkowskiej. Młodzież zaprezentowała program rozrywkowy opierający się na zabawnych sytuacjach z "placu budowy". Były też występy wokalne, w czasie których uczniowie uhonorowali wszystkich nauczycieli dowcipnie podsumowując ich cechy charakterologiczne. Dziewczyny z klas fryzjerskich ubrane w suknie ślubne przedstawiły pokaz fryzur i makijażu ślubnego, co bardzo się podobało wszystkim zgromadzonym na uroczystości.

          Po pokazie Starosta Sokólski pan Piotr Rećko przyznał swoją nagrodę pani Elwirze Zabłockiej wskazując na jej postawę godną naśladowania - Elwira od lat działa jako wolontariusz i zaraża innych pasją niesienia pomocy. Następnie wręczył naszym uczniom 2 stypendia starosty dla uczniów zdolnych i 25 stypendiów w ramach projektu "Kompetentni i Wykwalifikowani". Każdy nauczyciel i pracownik szkoły otrzymał różę i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

          Pan dyrektor Grzegorz Zalewski wręczył nagrody dyrektora szkoły, które otrzymali: pan Lech Czarnowicz, pan Jerzy Szymaniuk, pan Mirosław Osial, pani Aneta Tymińska i pani Renata Maliszewska. Dyrektor wręczył również statuetki osobom najbardziej zaangażowanym w sukces termomodernizacji placówki. Byli nimi: Starosta Sokólski pan Piotr Rećko, pani Joanna Eliza Bieszczad - Kierownik Referatu Rozwoju Starostwa Powiatowego w Sokółce, pan Karol Klimowicz, projektant termomodernizacji, pan Andrzej Wróblewski, wykonawca termomodernizacji i pan Grzegorz Pul, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, w imieniu którego nagrodę odebrał pan Michał Rećko.

          Następnie zaproszeni goście udali się do budynku Pracowni Ćwiczeń Technicznych, gdzie została otwarta Pracownia Programowania Obrabiarek Sterowanych Numerycznie. Pracownia jest wyposażona w 10 stanowisk komputerowych umożliwiających naukę programowania obrabiarek sterowanych numerycznie, typu CNC. W tej sali została również podpisana umowa między przedstawicielami Zarządu Powiatu Sokólskiego a Dyrektorem na przekazanie wyposażenia z projektu "Kompetentni i Wykwalifikowani" (sprzęt komputerowy i dwie tokarki uniwersalne), opiewającego na łączną kwotę ponad 152 tys. zł.

            17-22 września 2018 r.

            Wyjazd uczestników projektu "Śladami Bohaterów - szlakiem walk o Niepodległą"

            17 września 2018 r. w godzinach porannych spod siedziby białostockiego oddziału IPN wyruszyła grupa 38 uczniów i 7 nauczycieli realizujac kolejną edycję projektu edukacyjnego "Śladami Bohaterów". Wśród nich znajdowało się pięcioro uczniów ze szkół średnich powiatu sokólskiego: Mateusz Żamojtuk (ZS w Suchowoli), Paweł Klepacki (ZS w Sokółce), Michalina Siliwonik (ZS w Dąbrowie Białostockiej), Artur Małachwiej (ZSR w Sokółce) i Kamil Andronik (ZSZ W Sokółce), pod opieką dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce - Grzegorza Zalewskiego.

            W pierwszym dniu wyjazdu uczestnicy mieli możliwość oddać hołd poległym żołnierzom AK w bitwie pod Krawczunami, odwiedzić wileńską Rossę, zapalić znicze na grobach poległych żołnierzy walk 1918 - 1920 r., wojny obronnej 1939 r. i Operacji Ostra Brama 1944 r. Drugi dzień wyjazdu rozpoczął się od stacji kolejowej w Bezdanach, gdzie 26 września 1908 r. Józef Piłsudski wraz z szesnastoma innymi członkami Organizacji Bojowej PPS przeprowadził udany napad na pociąg przewożący pieniądze z podatków zebranych z ziemi polskich z terenu zaboru rosyjskiego. W kościele w miejscowości Powiewiórka (w 1867 r. został ochrzczony tam Józef Piłsudski) ks. Adam Szot odprawił uroczystą mszę świętą, w której udział wzięli wszyscy uczestnicy wyjazdu. Następnie młodzież przejechała do Zułowa, miejsca urodzenia Marszałka Polski. Następnie udaliśmy się na Łotwę, do Dyneburga, gdzie odbyło się spotkanie z mieszkającymi tam Polakami. Zapalono znicze przy pomniku symbolizującym dawny cmentarz legionistów. Młodzież odwiedziła cmentarz w Ławkiesach, na którym znajdują się groby kilkudziesięciu żołnierzy z 1. Pułku Piechoty Legionów poległych we wrześniu 1919 r. w czasie tzw. Kampanii Łatgalskiej.

            Kolejne cztery dni spędziliśmy na Białorusi, odwiedzając m.in. Brasław, Głębokie, mauzoleum w Chatyniu, miejsce zbrodni stalinowskich w Kuropatach, Mińsk, zamek w Mirze, pałac Radziwiłłów w Nieświeżu, zamek i Kopiec Mickiewicza w Nowogródku, cmentarz polski w Lidzie, dom Czesława Niemena w Wasiliszkach, katedrę, zamki i cmentarz polski w Grodnie, Pałac Sapiehów w Różanie, dwór Tadeusza Kościuszki w Mereczowszczyźnie, obóz w Berezie Kartuskiej, Twierdzę Brzeską i kompleks pałacowo-parkowy rodu Niemcewiczów w Skokach.

            Wyjazd młodzieży z naszego regionu, choć zorganizowany przez oddział IPN Białystok, sfinansowany został z budżetu Powiatu Sokólskiego, za co jego uczestnicy są niezwykle wdzięczni.

              ROK SZKOLNY 2017/2018


              26 marca 2018 r.

              Podpisanie umów z uczestnikami zajęć w ramach projektu "Kompetentni i wykwalifikowani"

              26 marca 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Sokółce podpisano umowy z uczestnikami zajęć w ramach projektu "Kompetentni i wykwalifikowani".

              Z Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce na zajęcia z języka angielskiego, warsztatów ITC, matematyki, biologii, organizacji procesów produkcji i języka rosyjskiego w branży mechanicznej oraz doradztwa zawodowego zakwalifikowało się 27 uczniów.

              Zajęcia rozpoczną się w kwietniu br.

              Izabela Garkowska

                15 grudnia 2017 r.

                Powiatowa Gala "Najzdolniejsi 2017"

                15 grudnia w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce odbyła się Powiatowa Gala "Najzdolniejsi 2017?. Wręczono na niej 122 stypendia naukowe i artystyczno-sportowe Starosty Sokólskiego oraz 104 stypendia z projektu "Kompetentni i wykwalifikowani". Po uroczystym rozdaniu stypendiów nastąpiła krótka przerwa połączona z poczęstunkiem. Prócz tego na gali można było obejrzeć przygotowane przez poszczególne szkoły prezentacje, filmy lub występy artystyczne. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce (Paweł Olechno, Edyta Grynczel, Przemysław Krawiel, Patryk Olechno, Angelika Tober oraz Diana Sawko), pod kierunkiem Pani Jolanty Stanisławy Siemieniako zaprezentowali jasełka.

                Uczniowie ZSZ otrzymali rekordową jak do tej pory liczbę stypendiów: cztery Starosty Sokólskiego - naukowe: Paulina Żukiewicz (I Tfi), sportowo-artystyczne: Aneta Gojko (IV Tfi), Paweł Olechno (II Tm) i Kamil Kirpsza (I Tm) oraz dwadzieścia dwa z projektu "Kompetentni i wykwalifikowani": Arkadiusz Achrem, Karol Bańkowski, Paweł Borowik, Patryk Bułatewicz, Sebastian Klejbuk, Przemysław Łapicz (wszyscy IV Tm), Marcin Fiedorczyk, Diana Sawko, Krzysztof Trochim, Kamil Wysocki, Jakub Zajczyk (wszyscy IV Tfi), Kamil Andronik, Kamila Chorąży (oboje III Tfi), Piotr Dzienis, Katarzyna Paszko (oboje III wz), Kacper Piekarski (II Tm), Andrzej Błahuszewski, Adam Czechowicz, Jakub Kardel, Przemysław Krawiel, Patryk Olechno, Angelika Tober (wszyscy II Tfi).

                Serdeczne gratulacje!

                  20 października 2017 r.

                  Końcówka remontu ZSZ w Sokółce

                  Remont Zespołu Szkól Zawodowych w Sokółce jest na ukończeniu. Wnętrze szkoły jest całkowicie zrobione, trwają prace na schodach przy głównym wejściu. Na przyszły tydzień zostanie tylko ich fugowanie. Trwają również prace przy sali gimnastycznej - kładzione są ostatnie warstwy tynków zewnętrznych, z wyjątkiem jednej ze ścian. Trwają też intensywne prace przy budynku Pracowni Ćwiczeń Technicznych, choć w tym przypadku stopień ich zaawansowania jest mniejszy niż w przypadku szkoły.

                  Obiekty są remontowane w ramach zadania "Modernizacja obiektów szkolnych Powiatu Sokólskiego". Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Powiatu Sokólskiego.

                    19 października 2017 r.

                    Spotkanie podsumowujące projekt "Śladami Bohaterów"

                    19 października 2017 r. w sali konferencyjnej Oddziału IPN w Białymstoku odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję projektu edukacyjnego "Śladami Bohaterów". Uczestnicy projektu przedstawili przygotowane w grupach podsumowania pięciodniowej ekspedycji śladami II Korpusu Polskiego i jego szlaku bojowego we Włoszech. Wsród przedstawionych podsumowań przeważały prezentacje multimedialne pokazujące losy Sybiraków, żołnierzy II Korpusu Polskiego i ich rodzin oraz uczestników powojennego podziemia niepodległościowego. Na zakończenie uczniowie, którzy najlepiej rozwiązali test z wiedzy o szlaku bojowym II Korpusu Polskiego oraz nauczyciele i dyrektorzy szkół otrzymali nagrody książkowe.

                    W spotkaniu uczestniczyli: Andrzej Karczewski (ZS w Suchowoli), Artur Lapata (ZS w Sokółce), Mateusz Łantowski (ZS w Dąbrowie Białostockiej), Marlena Radkiewicz (ZSR w Sokółce) i Diana Sawko (ZSZ W Sokółce), pod opieką dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce - Grzegorza Zalewskiego, którzy przygotowali na podsumowanie poniższy film - wywiad z członkiem ruchu oporu z Armii Krajowej, Bronisławem Karwowskim.

                    Wyjazd grupy do Włoch możliwy był dzięki sfinansowaniu podróży przez Zarząd Powiatu Sokólskiego;)


                      4 października 2017 r.

                      Prace remontowe ZSZ w Sokółce

                      Remont naszej szkoły posuwa się w szybkim tempie do przodu. Trwają jeszcze prace na ścianie wejściowej, ale wkrótce będą one skończone. Po jej skończeniu zostanie położenie tynków na sali gimnastycznej oraz na najmniejszej ścianie od strony wewnętrznego parkingu. Trwają również intensywne prace w budynku Pracowni Ćwiczeń Technicznych.

                      Obiekty są remontowane w ramach zadania "Modernizacja obiektów szkolnych Powiatu Sokólskiego". Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Powiatu Sokólskiego.

                        18-22 września 2017 r.

                        Wyjazd uczestników projektu "Śladami II Korpusu Polskiego we Włoszech"

                        W poniedziałkowy poranek czterdzieścioro uczniów i siedmiu nauczycieli z dziewiętnastu szkół województwa podlaskiego wyruszyło w ekspedycję szlakiem bojowym żołnierzy II Korpusu Polskiego we Włoszech. Wśród nich znajdowało się pięcioro uczniów ze szkół średnich powiatu sokólskiego: Andrzej Karczewski (ZS w Suchowoli), Artur Lapata (ZS w Sokółce), Mateusz Łantowski (ZS w Dąbrowie Białostockiej), Marlena Radkiewicz (ZSR w Sokółce) i Diana Sawko (ZSZ W Sokółce), pod opieką dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce - Grzegorza Zalewskiego.

                        Po całonocnej podróży przez Czechy i Austrię, autokar dojechał we wtorek rano do Padwy, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę św. Antoniego (który jest również patronem sokólskiego kościoła). Późnym wieczorem dotarliśmy do miejscowości Fiuggi niedaleko Rzymu, gdzie zakwaterowaliśmy się w hotelu. We środę rano po śniadaniu wyruszyliśmy w kierunku Monte Cassino, gdzie odwiedziliśmy klasztor Benedyktynów i Polski Cmentarz Wojenny, na którym została odprawiona msza swięta w intencji poległych. Po południu przyjechaliśmy do Rzymu, gdzie mimo małej ilości czasu udało się nam zobaczyć Koloseum, Forum Romanum, Panteon i, przede wszystkim, Bazylikę Św. Piotra. We czwartek wyruszyliśmy w drogę powrotną, odwiedzając Polski Cmentarz Wojenny i sanktuarium w Loreto oraz Polski Cmentarz Wojenny w Bolonii. Po kolejnej nocy spędzonej w autokarze osiągnęliśmy Białystok w piątek późnym wieczorem.

                        Ekspedycja dostarczyła nam wiele emocji, które jest ciężko opisać słowami. W pamięci zostaną nie tylko wspaniałe krajobrazy i ciekawe miejsca, lecz także sporo historycznej wiedzy o roli Polaków w II wojnie światowej.

                        Wyjazd młodzieży z naszego regionu, choć zorganizowany przez oddział IPN Białystok, sfinansowany został z budżetu Powiatu Sokólskiego, za co jego uczestnicy są niezwykle wdzięczni.

                          14 września 2017 r.

                          Ciąg dalszy prac remontowych ZSZ w Sokółce

                          W dalszym ciągu trwają prace remontowe budynków Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce. Prace wewnątrz budynku szkoły są praktycznie zakończone, fasada budynku od strony ulicy Kryńskiej również została niemalże ukończona, pozostało tylko położenie tynku na fundamencie budynku i uporządkowanie terenu, trwają tylko prace w sali gimnastycznej i w budynku Pracowni Ćwiczeń Technicznych.

                          Obiekty są remontowane w ramach zadania "Modernizacja obiektów szkolnych Powiatu Sokólskiego". Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Powiatu Sokólskiego.

                            Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

                            Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski & Marek Mozyrski