Ustaw
jako stronę startową
Jesteś
roku,
wrzesień 2018 r.Aktualnościlistopad 2018 r.
26 października w Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce odbyły się Powiatowe Eliminacje Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. W zmaganiach wzięło udział 30 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych powiatu sokólskiego.
Naszą szkołę reprezentowali: Edyta Grynczel, Beata Borys, Kamila Chorąży (wszystkie IV Tfi), Wioleta Mozolewska (III Tfi) i Bartek Mróz (I T).
Do kolejnego etapu zakwalifikowały się uczennice ZS i ZSR. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Serdecznie dziękuję naszym uczniom za udział w Olimpiadzie i życzę dalszej aktywności w konkursach profilaktycznych.
Izabela Garkowska
W dniach 24-26 października 2018 r. nauczyciele kierunku mechanicznego Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wraz z dyrektorem Grzegorzem Zalewskim wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez firmę +Abplanalp, dotyczącym korzystania z oprogramowania Esprit CAM dla obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC). Trzydniowe szkolenie prowadzone przez Pana Jarosława Pietrzaka pozwoliło zapoznać się uczestnikom dokładnie z obsługą programu i wykonywać za jego pomocą symulacje pracy prawdziwych obrabiarek CNC, które zresztą w ciągu tego roku szkolnego zostaną do szkoły dostarczone.
Dnia 25 października 2018 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Futsalu Chłopców o Puchar Starosty Sokólskiego. W turnieju uczestniczyło sześć drużyn, które reprezentowały szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Sokólskiego, tj.: Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce, Zespół Szkół w Sokółce, Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce, Zespół Szkół w Suchowoli, Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.
Nasz zespół po zwycięstwie 6:2 z ZSR Sokółka, remisie 1:1 z ZS Suchowola oraz zwycięstwie w półfinale nad ZS CKR Janów 3:0 znalazł się w finale rozgrywek, w którym uległ 0:4 ZS Sokółka. Królem strzelców turnieju został Kamil Maksimczyk. II miejsce w Powiecie to wielki sukces drużyny po fatalnym ostatnim sezonie!
Mecze fazy grupowej:
PÓŁFINAŁY:
MECZ O III MIEJSCE:
ZSR SOKÓŁKA 4:0 ZSCKR JANÓW
FINAŁ:
ZS SOKÓŁKA 4:0 ZSZ SOKÓŁKA
Klasyfikacja końcowa:
Skład zespołu:
Marek Łowczecki (IV Tm), Rafał Kozłowski, Omar Szczęsnowicz (obaj IV Tfi), Tomasz Paszko (III Tfi), Dawid Grynczel, Kamil Kirpsza, Kamil Maksimczyk, Tomasz Wróblewski (wszyscy II Tm), Michał Kucharewicz, Maciej Kuryłowicz (obaj II wz), Hubert Kazarez, Daniel Maksimczyk, Mateusz Nadolny (wszyscy I wz).
Trener (gościnnie): Andrzej Zajczyk.
23 października w Pracowni Fryzjersko-Kosmetycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce odbyły się warsztaty kosmetyczne przygotowane specjalnie dla grupy wsparcia "Przystanek Nadzieja" oraz zaprzyjaźnionych kół wolontariuszy.
Nad wykonywaniem mydeł oraz musujący kul do kąpieli czuwała pani Elwira Zabłocka oraz pani Jolanta Siemieniako. Tradycyjnie pomocą służyli uczniowie: Adrian Borowski, Agata Marculewicz oraz Joanna Bartulewicz.
Dzieci i młodzież z pomocą uczniów, nauczycielek oraz rodziców własnoręcznie wykonali pachnące mydełka oraz kolorowe kule do kąpieli, które po zapakowaniu mogli zabrać ze sobą do domu.
Serdecznie dziękujemy za dużą frekwencję, miłą atmosferę i wspaniałą zabawę.
Elwira Zabłocka
23 października w hali sportowej Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Sokólskiego. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn: Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej, Zespół Szkół w Suchowoli, Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce, Zespół Szkół w Sokółce oraz Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce. Nasza drużyna po losowaniu trafiła niestety na faworytów tego turnieju, ulegając po dobrych meczach silniejszym i bardziej doświadczonym zespołom z Dąbrowy i Suchowoli. Nasi uczniowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony walcząc do samego końca i ostatecznie zajęli w turnieju V miejsce.
Wyniki meczów:
ZS Dąbrowa Biał. - ZSZ Sokółka - 20:4 (10:3)
ZSR Sokółka - ZS Sokółka - 14:18 (5:9)
ZSZ Sokółka - ZS Suchowola - 7:10 (3:4)
ZS Suchowola - ZS Dąbrowa Biał. - 1:32 (0:17)
Mecz o III miejsce:
ZS Suchowola - ZSR Sokółka - 16:13 (5:6)
Mecz o I miejsce:
ZS Dąbrowa Biał. - ZS Sokółka - 38:9 (17:6)
Klasyfikacja generalna:
1. miejsce - Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej
2. miejsce - Zespół Szkół w Sokółce
3. miejsce - Zespół Szkół w Suchowoli
4. miejsce - Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce
5. miejsce - Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce
Skład zespołu:
Rafał Kozłowski, Omar Szczęsnowicz (obaj IV Tfi), Marek Łowczecki (IV Tm), Dawid Grynczel, Maciej Kiemiesz, Dariusz Łowczecki, Kamil Maksimczyk, Tomasz Wróblewski (wszyscy II Tm), Kacper Gudalewski (I T), Michał Kabelis, Hubert Kazarez, Radosław Kucharewicz, Daniel Maksimczyk, Łukasz Trochim (wszyscy I wz).
Trener: Tomasz Potapczyk.
19 października 2018 r. w naszej szkole był przedstawiciel firmy Metal-Fach, który w ramach programu "Sport to zdrowie, więc pograjmy sobie" przekazał szkole za symboliczną złotówkę piłki do gry w piłkę nożną. Nowe piłki będą istotnym uzupełnieniem naszego wyposażenia sportowego. Dziękujemy za nie firmie Metal-Fach w imieniu uczniów:-)
Jak co roku, nasza młodzież wzięła udział w Olimpiadzie HIV/AIDS, zorganizowanej we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Sokółce.
Test najlepiej napisali: Edyta Grynczel, Beata Borys, Kamila Chorąży (wszystkie IV Tfi), Wioleta Mozolewska (III Tfi) i Bartek Mróz (I T).
Gratulujemy zwycięzcom etapu szkolnego i życzymy powodzenia na kolejnych szczeblach Olimpiady!
Elwira Zabłocka, Izabela Garkowska
"Grzeczność językowa w Internecie" to temat warsztatów językowych, w których uczestniczyła młodzież klasy I Technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce pod opieką Pani Iwony Mackiewicz-Kowalczuk. Zajęcia prowadził doktorant Uniwersytetu Warszawskiego Pan Mateusz Adamczyk, który współtworzy Radę Języka Polskiego. Młodzieży bardzo podobały się zajęcia, ponieważ tematyka była im bliska i dotyczyła ich bezpośrednio. Maile, fora, komunikatory, serwisy społecznościowe. za pośrednictwem Internetu nieustannie kontaktujemy się z innymi. Nasi wirtualni znajomi wyrabiają sobie zdanie na nasz temat na podstawie tego, co i jak piszemy. Kontakty powinny odbywać się wedle zasad podobnych do tych stosowanych poza siecią. Odpowiednikiem etykiety (czyli savoire-vivre'u czy "dobrego wychowania") jest właśnie netykieta. To zbiór zasad właściwego zachowania w internecie. Ich stosowania wymaga kultura osobista.
Kolejne "spotkania językowe" niebawem.
Przygotowania uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce do wyjazdu na staże, które odbędą na Malcie w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego", Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro", nabierają tempa. Podczas spotkania uczestników projektu wraz z rodzicami koordynatorzy przekazali informację na temat projektu. Omówiono również sprawy podróży i pobytu na Malcie. Na zakończenie spotkania uczestnicy podpisali umowy przystąpienia do projektu.
Koordynatorami projektu są Aneta Tymińska i Lech Czarnowicz.
11 października 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce miało miejsce bardzo uroczyste wydarzenie składające się z zakończenia termomodernizacji Szkoły i Pracowni Ćwiczeń Technicznych, akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej i otwarcia Pracowni Programowania Obrabiarek Sterowanych Numerycznie. Pierwszym elementem uroczystości była msza święta w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odprawiona przez księdza proboszcza Bogusława Urbana i księdza Tomasza Łapiaka. Po mszy świętej odbył się uroczysty apel. Na początku głos zabrał pan dyrektor Grzegorz Zalewski, który przywitał przybyłych gości, następnie głos zabrał Starosta Sokólski pan Piotr Rećko, który podsumował termomodernizację naszej szkoły i innych szkół w Powiecie Sokólskim. Koszt całego projektu to 8 mln zł, w tym 6,6 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Pan starosta podziękował całemu Zarządowi Powiatu Sokólskiego oraz pracownikom Starostwa Powiatowego, a w szczególności pani Joannie Elizie Bieszczad za zaangażowanie i skuteczne działanie w celu pozyskania środków zewnętrznych na tę inwestycję.
Na uroczystość przybył miedzy innymi Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk, który zabrał głos mówiąc o problemach szkolnictwa zawodowego i wspierania jego rozwoju przez samorząd województwa podlaskiego. Jako ostatni z gości głos zabrał Przewodniczący Rady Powiatu Sokólskiego pan Franciszek Budrowski. Po zakończeniu apelu wszyscy goście udali się przed główne wejście do budynku szkoły, gdzie przecięto wstęgę symbolizującą zakończenie termomodernizacji budynków szkolnych, zaś ksiądz Tomasz Łapiak i ksiądz Jarosław Grygiewicz poświęcili budynki szkolne.
Następnie goście i uczniowie udali się na górny hol, gdzie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły pod opieką nauczycieli, pań: Jolanty Siemieniako, Elwiry Zabłockiej, Renaty Maliszewskiej i Karoliny Roszkowskiej. Młodzież zaprezentowała program rozrywkowy opierający się na zabawnych sytuacjach z "placu budowy". Były też występy wokalne, w czasie których uczniowie uhonorowali wszystkich nauczycieli dowcipnie podsumowując ich cechy charakterologiczne. Dziewczyny z klas fryzjerskich ubrane w suknie ślubne przedstawiły pokaz fryzur i makijażu ślubnego, co bardzo się podobało wszystkim zgromadzonym na uroczystości.
Po pokazie Starosta Sokólski pan Piotr Rećko przyznał swoją nagrodę pani Elwirze Zabłockiej wskazując na jej postawę godną naśladowania - Elwira od lat działa jako wolontariusz i zaraża innych pasją niesienia pomocy. Następnie wręczył naszym uczniom 2 stypendia starosty dla uczniów zdolnych i 25 stypendiów w ramach projektu "Kompetentni i Wykwalifikowani". Każdy nauczyciel i pracownik szkoły otrzymał różę i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Pan dyrektor Grzegorz Zalewski wręczył nagrody dyrektora szkoły, które otrzymali: pan Lech Czarnowicz, pan Jerzy Szymaniuk, pan Mirosław Osial, pani Aneta Tymińska i pani Renata Maliszewska. Dyrektor wręczył również statuetki osobom najbardziej zaangażowanym w sukces termomodernizacji placówki. Byli nimi: Starosta Sokólski pan Piotr Rećko, pani Joanna Eliza Bieszczad - Kierownik Referatu Rozwoju Starostwa Powiatowego w Sokółce, pan Karol Klimowicz, projektant termomodernizacji, pan Andrzej Wróblewski, wykonawca termomodernizacji i pan Grzegorz Pul, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, w imieniu którego nagrodę odebrał pan Michał Rećko.
Następnie zaproszeni goście udali się do budynku Pracowni Ćwiczeń Technicznych, gdzie została otwarta Pracownia Programowania Obrabiarek Sterowanych Numerycznie. Pracownia jest wyposażona w 10 stanowisk komputerowych umożliwiających naukę programowania obrabiarek sterowanych numerycznie, typu CNC. W tej sali została również podpisana umowa między przedstawicielami Zarządu Powiatu Sokólskiego a Dyrektorem na przekazanie wyposażenia z projektu "Kompetentni i Wykwalifikowani" (sprzęt komputerowy i dwie tokarki uniwersalne), opiewającego na łączną kwotę ponad 152 tys. zł.
We środę, 10 października, ruszyła 9. edycja ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei". Inauguracja odbyła się w Białymstoku w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, zaś tegorocznym hasłem są słowa francuskiego pisarza "Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć".
Jak co roku, również Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce przystąpił do tej akcji. W inauguracji uczestniczyli: Ewa Narel, Angelika Tober, Kamila Chorąży, Beata Borys, Edyta Grynczel oraz Adrian Borkowski. Natomiast nasze "Pola Nadziei" stworzyli uczniowie klas I - Kamila Cholewska, Wiktoria Czepiel, Ewelina Dzienis, Julia Kostrzewska, Natalia Maksimczyk, Agata Marculewicz, Natalia Żmurda oraz Szymon Krokos i Kuba Trochim. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie.
Szkolnym koordynatorem akcji jest pani Elwira Zabłocka.
10 października odbyła się w Białymstoku Licealiada Województwa Podlaskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięła udział męska i żeńska reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce. Dziewczyny miały do przebiegnięcia 1,5 km, chłopcy - 2,5 km. Pogoda dopisała, siły także, wszyscy wrócili na metę cali i zdrowi. Ostatecznie dziewczęta zajęły XI miejsce, zaś chłopcy XIII miejsce w województwie. Dziękuję uczestnikom za poświęcenie, chęć wzięcia udziału w zawodach, bieg i reprezentowanie szkoły.
Szkołę reprezentowali:
Wioleta Mozolewska (III Tfi), Klaudia Łysik (II Tfi), Dominika Iwanowska, Gabriela Kulmaczewska, Agata Marculewicz (wszystkie I T), Gabriela Różak (I wz), Kamil Kirpsza, Kamil Maksimczyk, Sebastian Pacuk (wszyscy II Tm), Krzysztof Bielawski, Jakub Kondrat, Szymon Krokos i Jakub Trochim (wszyscy I T).
Trener/opiekun: Izabela Garkowska.
Komunikat końcowy Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych znajduje siętutaj...
4 października na 4 i 5 godzinie lekcyjnej uczniowie klas III i IV Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce spotkali się z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych.
Zajęcia pokazały uczniom, jak się zachować i w jaki sposób pomóc osobie niewidomej w różnych sytuacjach codziennych. Młodzież miała okazję wczuć się w rolę osoby niewidomej, przekonać się, że to co dla pełnosprawnych osób jest czynnością zwykłą, prozaiczną, rutynową i wykonywaną automatycznie - dla osób niewidomych stanowi niemały problem.
Izabela Garkowska
wrzesień 2018 r.Aktualnościlistopad 2018 r.
Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.
Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski