Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,







październik 2018 r.Aktualnościgrudzień 2018 r.


30 listopada - 1 grudnia 2018 r.

"Podziel się posiłkiem"

30 listopada i 1 grudnia nasi uczniowie wzięli udział i ogólnopolskiej zbiórce żywności "Podziel się posiłkiem, zorganizowanej przez Fundację Sokólski Fundusz Lokalny.

Uczniowie, w przydzielonych przez fundację sklepach, dzielnie i przez kilka godzin, zachęcali ludzi do podzielenia się żywnością. Produkty długoterminowe, słodycze czy środki chemiczne zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszego miasta.

W zbiórce wzięli udział: Julia Kostrzewska, Gabrysia Kulmaczewska, Agata Marculewicz, Ewelina Dzienis, Adam Trochim, Kamila Borys, Kamila Cholewska, Wiktoria Czepiel, Natalia Żmurda, Zuzia Olechno (wszyscy z I T), Ewa Narel (III Tf), Gabrysia Różak (I wz), Adrian Borowski, Sylwester Kabelis (obaj II Ti).

Dziękuję Wolontariuszom za okazaną pomocy, bezinteresowne poświęcenie czasu i wrażliwość na ludzką krzywdę.

Izabela Garkowska

    30 listopada 2018 r.

    Charytatywny mecz siatkówki

    30 listopada siatkarze Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce pod opieką dyrektora Grzegorza Zalewskiego przyłączyli się do zorganizowanej przez wolontariuszy Zespołu Szkół w Sokółce akcji "Wspólnymi siłami dużo zdziałamy", której celem była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Joanny Szyłak. Reprezentanci ZSZ rozegrali mecz towarzyski z drużyną Zespołu Szkół w Sokółce (zakończony sprawiedliwym remisem 1:1), a także przekazali kilkadziesiąt złotych zebranych wśród uczestników spotkania.

    W meczu udział wzięli:

    1 - Omar Szczęsnowicz (III Tfi), 3 - Hubert Kazarez (I wz), 4 - Patryk Olechno (III Tfi), 5 - Rafał Kozłowski (IV Tfi), Maciej Kiemiesz (II Tm), 7 - Andrzej Błahuszewski (III Tfi), 8 - Bartosz Mróz (I T), 10 - Kamil Korolczuk (I wz), 11 - Tomasz Paszko (III Tfi), 12 - Patryk Panasiuk (IV Tfi), 13 - Paweł Olechno (III Tm).

      29 listopada 2018 r.

      Międzyszkolny Konkurs "IT in English - Technologia informacyjna w języku angielskim"

      29 listopada w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku odbył się konkurs "IT in English - Technologia informacyjna w języku angielskim". W konkursie wzięło udział 9 szkół z naszego województwa. Uczniowie musieli rozwiązać test pisemny w formie elektronicznej. Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce reprezentowali: Patryk Olechno i Cezary Bubieniec (obaj klasa III Ti).

      W trakcie części testowe miały miejsce ciekawe warsztaty metodyczne dla nauczycieli pt. "Creative teachers - creative students. Sposoby myślenia kreatywnego z wykorzystaniem metod De Bono", poprowadzone przez panią Katarzynę Walendziuk. Po zakończeniu części testowej, uczestnicy zostali zaproszeni na prelekcję, którą poprowadził dr inż. Tomasz Grześ z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej pt. "Jak zrobić własny mikroprocesor? Współczesne układy FPGA".

      Konkursowi towarzyszyły stanowiska Laboratorium Politechniki Białostockiej i Koła Robotyki ZSE, gdzie można było zapoznać się z nowinkami technologicznymi.

      Opiekę nad uczniami sprawowała pani Klaudia Kmon-Ciuruk.

        25 listopada 2018 r.

        Wycieczka do Popeye Village

        W niedzielę 25 listopada, w ramach relaksu uczestnicy "Projektu PO WER "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro. Praktyki na Malcie" będącego częścią Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Europejskiego "Wiedza - Edukacja - Rozwój" odwiedzili Popeye Village, park rozrywki na Malcie położony w gminie Mellieha, nad zatoką Anchor Bay. Pierwotnie została tam zbudowana filmowa miejscowość Sweethaven na potrzeby filmu "Popeye". Film, a w zasadzie komedia musicalowa opowiada o losach marynarza o imieniu Popeye, który przybywa do filmowego miasteczka Sweethaven. Po przybyciu do niego walczy on o względy pięknej Olive z innym konkurentem. Nadludzką siłę do rywalizacji daje mu zjedzenie szpinaku. Film o dzielnym marynarzu pojawił się również w wersji animowanej. Główną rolę w filmie odgrywał znany aktor Robin Williams. Po nakręceniu filmu wioska została adaptowana do potrzeb turystyki i stała się jedną z atrakcji Malty jako "Popeye Village".

        Na ulicach Sweetheaven lub inaczej Popeye Village można spotkać przechadzające się postacie z filmu, z którymi można porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie. Dla turystów są organizowane 15-minutowe rejsy łodzią po zatoce, gdzie można fotografować krajobrazy i oglądać wioskę od strony morza.

        Koordynatorami projektu i opiekunami uczniów są Aneta Tymińska i Lech Czarnowicz.

          24 listopada 2018 r.

          Marsaxlokk - zwiedzanie wioski rybackiej

          W sobotę 24 listopada uczestnicy "Projektu PO WER "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro. Praktyki na Malcie" będącego częścią Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Europejskiego "Wiedza - Edukacja - Rozwój" odwiedzili wioskę rybacką Marsaxlokk położoną w południowo-wschodniej części wyspy. Mieszka w niej około 4 tysiące mieszkańców. Nazwa Marsaxlokk pochodzi od dwóch arabskich słów: "marsa", co znaczy port i "xlokk", co oznacza kierunek południowo-wschodni. Wieś jest skoncentrowana wokół Tas-Silg, jednego ze wzgórz, gdzie znajdują się ruiny megalitycznej świątyni. Po Wielkim Oblężeniu Malty z 1565 roku wokół miejscowości zaczęła być budowana sieć fortyfikacji, o czym świadczą zabytki militarne - liczne baterie lub forty. W czasie II wojny światowej znajdowała się tam baza lotnictwa morskiego brytyjskiej Royal Navy, przez co miejscowość była obiektem niemieckich bombardowań.

          Marsaxlokk jest miejscowością, w której odbywa się jeden z największych targów rybnych na Malcie. Stała się też miejscowością wypoczynkową, gdzie bardzo często mieszkają turyści. Z rybołówstwem jest też związana kwestia tradycyjnych łodzi rybackich na Malcie, które są bardzo kolorowo pomalowane, jak nigdzie na świecie, co można zobaczyć na zdjęciach.

          Koordynatorami projektu i opiekunami uczniów są Aneta Tymińska i Lech Czarnowicz.

            22 listopada 2018 r.

            Inauguracja III Ligi Siatkówki Dziewcząt

            22 listopada w hali sportowej przy Zespole Szkół siatkarki Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrały pierwszy w tym sezonie mecz III Ligi Siatkówki Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Nasze reprezentantki zupełnie niespodziewanie po rozegraniu niezłego spotkania zwyciężyły lokalne rywalki z Zespołu Szkół Rolniczych 2:1 (22:25, 25:17, 15:10). Gratulacje za dobrą grę i wywalczone pierwsze 2 punkty w III Lidze!

            Skład zespołu:

            Klaudia Biziuk, Edyta Grynczel, Monika Nowik, Klaudia Pawełko (wszystkie IV Tfi), Magdalena Gieniusz, Martyna Safarowicz (obie II wz), Ewelina Dzienis, Dominika Iwanowska, Zuzanna Olechno (wszystkie I T).

            Trener: Jolanta Lech.

            Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

              Inauguracja II Ligi Siatkówki Chłopców

              22 listopada w hali sportowej przy Zespole Szkół siatkarze Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce i Zespołu Szkół w Sokółce rozegrali inauguracyjny mecz II Ligi Siatkówki Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. W derbowym spotkaniu jak zwykle nie zabrakło walki i emocji, lecz ostatecznie 2:0 (25:18, 25:17) zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół. Na taki wynik spotkania miała wpływ kontuzja rozgrywającego ZSZ już na początku pierwszego seta, lecz mimo tego pozostali członkowie drużyny podjęli walkę i nie oddali łatwo pola rywalom. Podziękowania za godną postawę i nie najgorszy dorobek punktowy;)

              Po meczu ligowym odbył się też Towarzyski Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Sokólskiego, podczas którego nasi reprezentanci (wsparci przez absolwenta Adriana Macutkiewicza) ulegli żeńskiej drużynie Zespołu Szkół 1:2 i pokonali drużynę UKS Mikolo 2:0 (także żeńską), zajmując ostatecznie po całodziennych zmaganiach III miejsce.

              Skład ZSZ:

              1 - Omar Szczęsnowicz (III Tfi), 2 - Mateusz Matuk (I T), 3 - Hubert Kazarez (I wz), 4 - Patryk Olechno (III Tfi), 5 - Rafał Kozłowski (IV Tfi), 6 - Maciej Kiemiesz (II Tm), 7 - Andrzej Błahuszewski (III Tfi), 8 - Bartosz Mróz (I T), 11 - Tomasz Paszko (III Tfi), 13 - Paweł Olechno (III Tm).

              Trener: Grzegorz Zalewski.

              Tabela II Ligi po I terminie:

              Miejsce Drużyna Punkty Sety
              1 ZS 6 Suwałki 3 2:0
              2 ZS 1 Bielsk Podlaski 3 2:0
              3 ZS Sokółka 3 2:0
              4 ZSZ Wysokie Mazowieckie 3 2:0
              5 ZSR Ostrożany 3 2:0
              6 ZSE Białystok 2 2:0
              7 ZST Białystok 0 0:2
              8 ZSOiZ Czyżew 0 0:2
              9 ZSZ Sokółka 0 0:2
              10 ZS CKR Janów 0 0:2
              11 ZS 4 Bielsk Podlaski 0 0:2
              12 ZS Niećkowo 0 0:2

              • - awans do I Ligi • - spadek z II Ligi

              Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

                21 listopada 2018 r.

                Inauguracja III Ligi Futsalu

                21 listopada w hali sportowej przy Zespole Szkół piłkarze Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce zainaugurowali kolejny sezon III Ligi Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Pierwszy mecz naszych reprezentantów był derbowym spotkaniem z piłkarzami z Zespołu Szkół Rolniczych i po niezwykle zaciętej rywalizacji zakończył się porażką 3:4 (2:1).
                Bramki dla drużyny ZSZ zdobyli: Kamil Maksimczyk (2) i Rafał Kozłowski.

                Skład zespołu:

                Rafał Kozłowski, Omar Szczęsnowicz (obaj IV Tfi), Szymon Wąsowicz (III Tm), Dawid Grynczel, Kamil Kirpsza, Dariusz Łowczecki, Kamil Maksimczyk, Tomasz Wróblewski (wszyscy II Tm), Łukasz Borowik, Sebastian Krempa (obaj II wz), Michał Kabelis, Hubert Kazarez, Radosław Kucharewicz, Daniel Maksimczyk, Mateusz Nadolny (wszyscy I wz).

                Trener: Tomasz Potapczyk.

                Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

                  19-23 listopada 2018 r.

                  Pierwszy tydzień na Malcie

                  Pierwszy tydzień praktyk na Malcie w ramach "Projektu PO WER "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro. Praktyki na Malcie" będącego częścią Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Europejskiego "Wiedza - Edukacja - Rozwój" rozpoczął się od spotkania organizacyjnego w Ratuszu Birkirkary. Podczas spotkania przekazano uczniom pakiety startowe, zapoznano z przebiegiem drogi dojazdu do przedsiębiorstw, przedstawiono plan pracy na bieżący tydzień oraz zapowiedziano wizyty monitorujące w firmach. Termin następnego spotkania został ustalony na czwartkowy wieczór.

                  Koordynatorami projektu i opiekunami uczniów są Aneta Tymińska i Lech Czarnowicz.

                    18 listopada 2018 r.

                    Zwiedzanie Valetty

                    W niedzielę 18 listopada uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, którzy przebywają na Malcie w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego", Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro", zwiedzali stolicę tego pięknego kraju - Valettę.

                    Stolica Malty położona na półwyspie Sciberras pomiędzy dwiema zatokami: Grand Harbour i Marsamxett. Jest najdalej wysuniętą na południe europejską stolicą. Valletta z 320 zabytkami, jest jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie. Znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Niekiedy nazywana muzeum pod gołym niebem. Została wybrana Europejską Stolicą Kultury 2018. Valletta jest najbardziej słoneczną miejscowością w Europie. Valletta obejmuje w zasadzie całą wyspę i ma około 400 000 mieszkańców.

                    Koordynatorami projektu i opiekunami uczniów są Aneta Tymińska i Lech Czarnowicz.

                      17 listopada 2018 r.

                      Droga na Maltę uczestników projektu "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro"

                      W ramach "Projektu PO WER "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro. Praktyki na Malcie" będącego częścią Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Europejskiego "Wiedza - Edukacja - Rozwój" w sobotę 17 listopada o godzinie 8.00 uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wyruszyli na Maltę. Na początek była to jazda autokarem z Sokółki do Warszawy, stamtąd samolotem na lotnisko Malta International Airport. Samolot odleciał z Warszawy o godzinie 15.30, na miejsce doleciał około godziny 18.30. Następnie uczestnicy eskapady z lotniska autokarem pojechali do miejscowości Birkirkara, gdzie zostali zakwaterowani.

                      Bikkirkara to miasteczko obecnie liczące nieco ponad 23 tysiące mieszkańców, położone w dolinie. Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest barokowa bazylika św. Heleny budowana w latach 1727-1782. Ciekawostką jest też "Ta' Xindi Farmhouse", czyli budynek gospodarski z XVIII wieku związany z bogatą historią Malty.

                      Koordynatorami projektu i opiekunami uczniów są Aneta Tymińska i Lech Czarnowicz.

                        Półfinał Województwa Podlaskiego w Szachach

                        17 listopada 2018 roku w Suwałkach odbył się Finał Grupy Północnej Województwa Podlaskiego w Szachach.

                        Naszą szkołę reprezentowali:

                        Natalia Paszko (II wz) oraz Rafał Kozłowski, Patryk Panasiuk i Omar Szczęsnowicz (wszyscy IV Ti).

                        Zawody odbywały się w zmienionej formule, gdyż szkoły reprezentowały zespoły mieszane. Mimo starań naszym uczniom nie udało się awansować do finału i ostatecznie zajęli V miejsce.

                        Opiekunem szachistów ZSZ był pan Jerzy Szymaniuk.

                        Komunikat końcowy Półfinału Wojewódzkiego w Szachach znajduje siętutaj...

                        A komunikat końcowy Licealiady Województwa Podlaskiego w Szachach znajduje siętutaj...

                          16 listopada 2018 r.

                          II Powiatowy Bieg Niepodległości

                          W piątek 16 listopada odbył się II Powiatowy Bieg Niepodległości, którego celem było uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie. W imprezie, zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Sokółce, wzięło udział ponad czterdziestu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, pod opieką pań Izabeli Garkowskiej i Jolanty Lech. Przed biegiem na symbolicznym dystansie 1918 metrów wszyscy uczestnicy razem zaśpiewali hymn i wypuścili biało-czerwone balony, a każdy zawodnik otrzymał okolicznościową koszulkę i po ukończeniu biegu medal.
                          Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie szkoły!

                          Szkołę reprezentowali:

                          Dawid Achrem, Kacper Babynko, Maciej Baranowski, Krzysztof Bielawski, Jakub Bieszczad, Andrzej Błahuszewski, Łukasz Borowik, Cezary Bubieniec, Sebastian Czaplejewicz, Mateusz Dziadel, Ewelina Dzienis, Dawid Grynczel, Mateusz Hawryluk, Patryk Jurczenia, Michał Kabelis, Hubert Kazarez, Maciej Kiemiesz, Jakub Kondrat, Szymon Krokos, Patryk Kropiwnicki, Adam Kucharewicz, Damian Kucharewicz, Radosław Kucharewicz, Gabriela Kulmaczewska, Dariusz Łowczecki, Marek Łowczecki, Klaudia Łysik, Eryk Majchrowski, Kamil Maksimczyk, Agata Marculewicz, Mateusz Matuk, Wioleta Mozolewska, Mateusz Nadolny, Adam Nikołajuk, Kacper Oszer, Kamil Sołowiej, Marcin Strzałkowski, Michał Sulima, Damian Szarkowski, Jakub Trochim, Łukasz Trochim, Szymon Wąsowicz, Tomasz Wróblewski, Łukasz Wysztygiel i Adam Żochowski.

                            15 listopada 2018 r.

                            Upowszechnianie projektu "Doświadczenie kluczem do sukcesu"

                            Choć uczestnicy projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego", Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, "Doświadczenie kluczem do sukcesu" zakończyli już staże w Bolonii, warto wiedzę o wyjeździe przekazać młodszym kolegom i koleżankom. We czwartek 15 listopada odwiedzili nas uczniowie klas trzecich gimnazjum z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką Pani Doroty Zalewskiej, by dowiedzieć się więcej o wyjeździe uczniów Zespołu Szkół Zawodowych do Włoch.

                            O projekcie i jego realizacji opowiadali uczniowie oraz koordynatorzy projektu - Aneta Tymińska i Lech Czarnowicz.

                              POWIATOWY KONKURS POETYCKI "NIEPODLEGŁA"

                              Z okazji obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbył się Powiatowy Konkurs Poetycki pod hasłem "Niepodległa". Konkurs zrealizowany został w ramach projektu "Biblioteka dla Niepodległej". Celem konkursu była popularyzacja wierszy patriotycznych wśród młodzieży, kształtowanie wrażliwości na sprawy narodowe, promocja czytelnictwa, w szczególności poezji, prezentacja zdolności recytatorskich uczniów, ale przede wszystkim uczczenie Stulecia Odzyskania Niepodległości.

                              Do konkursu zgłosili się uczniowie z pięciu szkół średnich powiatu sokólskiego. Przedstawili oni interpretacje wybranych wierszy o tematyce patriotycznej. Poziom zdolności recytatorskich uczestników był bardzo wysoki. Młodzi ludzie w swoje wystąpienia włożyli wiele emocji, co przyczyniło się do stworzenia uroczystej i doniosłej atmosfery spotkania. Jury konkursowe oceniło dobór i rozumienie tekstów poetyckich, opanowanie pamięciowe, dykcję oraz poprawność i ekspresję wypowiedzi.

                              Naszą szkołę na konkursowym spotkaniu poetyckim reprezentował - przygotowany przez nauczycielkę języka polskiego Annę Tolko - uczeń klasy III Ti, Przemysław Krawiel, który w sposób mistrzowski zaprezentował wiersz Jonasza Kofty "W moim domu". Przemek swoim wykonaniem i trafnością doboru tekstu wywarł na odbiorcach oraz jury konkursowym ogromne wrażenie, co zaowocowało przyznaniem mu II miejsca.

                                Wyjazd do teatru w Białymstoku

                                Dnia 15 listopada 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wyruszyli w teatralną podróż w czasie do roku 1918, gdy Polacy walczyli o niepodległość. Odbyło się to w czasie spektaklu "Gałązka rozmarynu" wystawianego w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku. Uczniowie z przyjemnością i wzruszeniem śledzili przygody wojenne batalionu Strzelca, słuchali pieśni i oglądali pokaz multimedialny. Po przedstawieniu uczestniczyli w spotkaniu z aktorami teatru, na którym można było zadać każde pytanie i posłuchać refleksji na temat pracy w teatrze.

                                Opiekę nad uczniami sprawowały panie Renata Maliszewska i Jolanta Siemieniako.

                                  14 listopada 2018 r.

                                  Ostatnie przygotowania uczestników projektu "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro"

                                  Etap przygotowań uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce do wyjazdu na staże, które odbędą na Malcie w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego", Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro" dobiegł końca.

                                  Były to pracowite miesiące dla wszystkich zakwalifikowanych do projektu uczniów. Od września do połowy listopada uczestniczyli oni w szeregu zajęć, których celem było wyposażenie wyjeżdżających we wszystkie niezbędne umiejętności. W ramach projektu przeprowadzono:

                                  1. zajęcia z języka angielskiego, podczas których pogłębiona została wiedza z zakresu komunikacji oraz języka specjalistycznego wykorzystywanego w dziedzinie informatyki, mechaniki, jak również usług fryzjerskich (Pani Aneta Tymińska)
                                  2. warsztaty pedagogiczno-psychologiczne, na których uczniowie poznali techniki radzenia sobie ze stresem oraz rozłąką (Pani Izabela Garkowska)
                                  3. zajęcia kulturoznawcze przybliżające historię, kulturę oraz obyczaje panujące na Malcie (Pan Sylwester Pakuła)
                                  4. szkolenie BHP uwzględniające stosowanie się do zasad bezpieczeństwa określonych dla każdego zawodu (Pan Jerzy Szymaniuk).

                                  Ponadto ze środków projektu zostały zakupione ubrania robocze (mechanicy), zestawy nożyczek (fryzjerki), pendrivy (informatycy), słowniki angielsko-polskie oraz koszulki dla każdego uczestnika wyjazdu.

                                  Wyjazd uczestników projektu na miesięczne staże na Malcie nastąpi już w najbliższą sobotę, 17 listopada.

                                  Koordynatorami projektu są Aneta Tymińska i Lech Czarnowicz.

                                    Kiermasz ciast

                                    We środę 14 listopada odbył się kiermasz ciast zorganizowany przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej. Nad sprzedażą czuwały: Edyta Grynczel, Kamila Chorąży oraz Beata Borys (wszystkie IV Tfi). Całość zebranych pieniędzy została przekazana Fundacji Pomocy Zwierzętom Vita Canis.

                                    Serdecznie dziękujemy za udział w kiermaszu zarówno uczniom, jak i nauczycielom naszej szkoły.

                                    Elwira Zabłocka

                                      13 listopada 2018 r.

                                      Eliminacje do I Ligi Piłki Ręcznej Chłopców

                                      13 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół w Sokółce odbył się turniej eliminacyjny do I Ligi Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Do rywalizacji przystąpiły trzy sokólskie drużyny: Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce, Zespół Szkół w Sokółce oraz Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce. Stawką turnieju był awans do ligi wojewódzkiej w przyszłym roku szkolnym. Nasza drużyna przegrała jednak obydwa spotkania z lokalnymi rywalami i zajęła w turnieju III miejsce.

                                      Wyniki meczów:

                                      ZSR Sokółka - ZS Sokółka - 12:10

                                      ZSZ Sokółka - ZSR Sokółka - 10:20

                                      ZSZ Sokółka - ZS Sokółka - 13:21


                                      Klasyfikacja generalna:

                                      1. miejsce - Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce

                                      2. miejsce - Zespół Szkół w Sokółce

                                      3. miejsce - Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce

                                      Skład zespołu:

                                      Marek Łowczecki (IV Tm), Dawid Grynczel, Maciej Kiemiesz, Dariusz Łowczecki, Kamil Maksimczyk (wszyscy II Tm), Michał Kabelis, Hubert Kazarez, Radosław Kucharewicz, Daniel Maksimczyk, Łukasz Trochim (wszyscy I wz).

                                      Trener: Tomasz Potapczyk.

                                      Komunikat końcowy Eliminacji do I Ligi Piłki Ręcznej Chłopców znajduje siętutaj...

                                        11 listopada 2018 r.

                                        Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

                                        11 listopada 2018 r. w Sokółce odbyły się uroczystości upamiętniające 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie. Po mszy świętej zgromadzeni udali się pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiegogdzie o godz. 12.00 odśpiewano hymn, a następnie, po okolicznościowych przemówieniach i odczytaniu Apelu Poległych, pod pomnikiem złożono kwiaty. Po złożeniu wieńców krótki program artystyczny zaprezentował Młodzieżowy Chór Powiatowy oraz uczniowie sokólskich szkół średnich. Z naszej szkoły wiersz o Ojczyźnie zaprezentował uczeń klasy III Tfi Przemysław Krawiel.

                                        W uroczystościach wzięła udział dyrekcja ZSZ w składzie: Pan Grzegorz Zalewski i Pan Lech Czarnowicz oraz poczet sztandarowy, którego opiekunem była Pani Iwona Mackiewicz-Kowalczuk. W skład pocztu wchodzili: Kamila Chorąży, Edyta Grynczel (obie IV Tfi), Marek Łowczecki (IV Tm), Dariusz Łowczecki (II Tm), Ewelina Dzienis i Agata Marculewicz (obie I Tfi).

                                          9 listopada 2018 r.

                                          Święto Niepodległości

                                          Drogę do Niepodległej mogli przemierzyć uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, którzy 9 listopada spotkali się na uroczystej akademii szkolnej z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie.

                                          Po odśpiewaniu hymnu o godz. 11.11 (w ramach ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej") i wciągnięciu biało-czerwonej flagi na maszt rozpoczęły się szkolne obchody Święta Niepodległości. Młodzież pod kierunkiem Pani Iwony Mackiewicz-Kowalczuk zabrała widzów w poetycką podróż. W ten sposób został zamknięty szkolny projekt "100 wierszy na 100-lecie Niepodległości.

                                          Popłynęły strofy odnoszące się do ważnych dla Polski historycznych wydarzeń, które doprowadziły Polaków do Wolności 11 listopada 1918 r.

                                          W akademii wystąpili uczniowie klasy I Technikum: Julia Kostrzewska, Dominika Iwanowska, Kamila Borys, Eryk Majchrowski, Krzysztof Bielawski, Adam Trochim i Jakub Kondrat. Narrację prowadził Maciej Kiemiesz (II Tm), piosenkę wykonał Mateusz Gajlewicz (kl. II Tfi). Oprawą muzyczną zajął się Kacper Babynko (kl. IV Tm).

                                          Dekorację wykonały uczennice klasy IV Tfi: Klaudia Biziuk i Klaudia Pawełko pod kierunkiem Pani Elwiry Zabłockiej. Dodatkowo z inicjatywy tej ostatniej uczennice przygotowały wystawę pn. "100 kobiet na 100-lecie Niepodległej Polski i praw kobiet".

                                            8 listopada 2018 r.

                                            Półfinał Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym

                                            8 listopada 2018 roku w Zespole Szkół w Suchowoli rozegrano Półfinał Województwa Podlaskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. W zawodach wzięła udział męska i żeńska reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce. Z naszych uczniów najlepiej spisali się: Adam Nikołajuk, wygrywając dwa pojedynki oraz Ewelina Dzienis i Klaudia Łysik, które nawiązały równa walkę z doświadczonymi rywalkami.

                                            Skład drużyn:

                                            Ewelina Dzienis (I T), Klaudia Łysik (II Tfi), Wioleta Mozolewska, Angelika Tober (obie III Tfi), Adam Kiedysz, Kacper Kułak (obaj III Tm), Patryk Nadolny, Adam Nikołajuk (obaj IV Tfi).

                                            Trener: Tomasz Potapczyk.

                                            Komunikat końcowy Półfinału Wojewódzkiego w Drużynowym Tenisie Stołowym znajduje siętutaj...

                                            A komunikat końcowy Licealiady Województwa Podlaskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym znajduje siętutaj...

                                              7 listopada 2018 r.

                                              Bezpieczna Szkoła

                                              7 listopada w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce odbyło się szkolenie wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły w ramach programu "Bezpieczna szkoła". Tematyka szkolenia była związana z zagrożeniami współczesnej szkoły i z procedurami reagowania w sytuacji zagrożenia. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

                                              Zajęcia były przeprowadzane przez panów: pułkownika rezerwy doktora Krzysztofa Danielewicza, Marka Baranowskiego i Dariusza Kiliana.

                                              Zajęcia składały się z dwóch części, części teoretycznej, gdzie panowie przedstawili zagrożenia w szkole wynikające z aktualnej sytuacji w Europie i świecie i części warsztatowej, gdzie w grupach zastanawialiśmy się jak zareagować w sytuacjach, kiedy jest zagrożenie atakiem terrorystycznymi i jest ryzyko wzięcia zakładników, kiedy jest podłożony ładunek wybuchowy, kiedy jest zagrożenie środkami chemicznymi i biologicznymi i kiedy do obiektu wtargnie napastnik z bronią. Panowie w trakcie zajęć akcentowali szczególnie konieczność posiadania odpowiednich procedur w sytuacjach zagrożeń, a także konieczność ćwiczenia tych procedur, by wszyscy wiedzieli jak mają się zachować w sytuacjach zagrożenia.

                                              Dziękujemy prowadzącym za bardzo wciągające szkolenie przeprowadzone w niewątpliwie bardzo interesujący sposób świadczący o gruntownej wiedzy panów o zagrożeniach współczesnej szkoły.

                                                5 listopada 2018 r.

                                                100 PYTAŃ NA 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI

                                                5 listopada w Zespole Szkół w Sokółce odbył się Powiatowy Konkurs "100 PYTAŃ NA 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI 1918-2018". Celem konkursu było: uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości, kształtowanie poczucia własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 2018 oraz rozwijanie indywidualnych umiejętności poznawczych uczniów z dziedziny historii Polski, geografii Polski, historii sportu i literatury polskiej.

                                                Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce reprezentowało sześciu uczniów: Kamil Andronik, Adam Nikołajuk, Patryk Panasiuk (wszyscy IV Tfi), Piotr Jacewicz, Maciej Żuk (obaj III Tm) i Juliusz Woronowicz (II Tfi).

                                                Największy sukces odniósł Juliusz Woronowicz, który otrzymał wyróżnienie i nagrodę rzeczową, zaś pozostali uczniowie dostali dyplomy uczestnictwa w konkursie.

                                                Serdecznie dziękuję za dużą frekwencję, miłą atmosferę i wspaniałą zabawę.

                                                Sylwester Pakuła


                                                  październik 2018 r.Aktualnościgrudzień 2018 r.

                                                  Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

                                                  Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski