Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,



"Tak, nic nie ma stałego na ziemi prócz tego, co człowiek posiada we własnej piersi i głowie: prócz wiedzy, która wskazuje drogi i uczy stąpać po nich, prócz pracy, która rozjaśnia samotność i odżegnywa nędzę, prócz doświadczenia, które naucza, i wysoko podniesionych uczuć, które od złego chronią".

Eliza Orzeszkowa







Aktualności marzec 2015 r.



27 lutego 2015 r.

III Liga Siatkówki Chłopców

Ostatni w tym sezonie turniej III Ligi Siatkówki Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się w Łomży. Mając tylko teoretyczne szanse na utrzymanie, uzależnione od innych wyników, nasza drużyna podjęła walkę, pokonując w pierwszym meczu gospodarza, III LO Łomża 2:1 (23:25, 25:23, 15:12). Niestety, niespodziewana porażka ZSCKR Janów spowodowała utratę szans na utrzymanie i w drugim "meczu przyjaźni" nasz zespół uległ 1:2 (24:26, 25:19, 11:15) drużynie I LO Łomża. Tak zakończył się ten wielce pechowy sezon - na XI, spadkowym miejscu:(


Skład zespołu:

1 - Adrian Macutkiewicz (III Tm), 2 - Kamil Wysocki (I Tfi), 3 - Piotr Daszuta (II Tm), 4 - Kamil Kucharewicz (III Tm), 5 - Michał Krawiel (II Tfi), 6 - Adrian Rochalski (II Tfi), 7 - Paweł Kucharewicz (III Tm), 9 - Paweł Laskowski (III Tm), 10 - Damian Roszkowski (I Tfi).

Trener: Grzegorz Zalewski.

Końcowa tabela III Ligi:

Miejsce Drużyna Punkty Sety
1 VIII LO Białystok 28 19:4
2 I LO Suwałki 27 20:5
3 ZS CKR Janów 26 19:6
4 ZSOiZ Czyżew 24 19:8
5 ZS Niećkowo 23 16:8
6 ZSM Łapy 15 11:14
7 I LO Łomża 13 12:16
8 ZS 1 Zambrów 12 10:16
9 III LO Łomża 11 10:17
10 ZSG Białystok 11 9:17
11 ZSZ Sokółka 8 7:19
12 ZS Szczuczyn -2 0:22

• - awans do II Ligi • - spadek z III Ligi

Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

A komunikat końcowy Licealiady Województwa Podlaskiego w Siatkówce Chłopców znajduje siętutaj...

zdjęcia:

zdj

27 lutego 2015 r.

Zawody fryzjerskie „Rockowy zawrót głowy”
w Zespole Szkół Zawodowych



27 lutego w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce odbył się fryzjerski szkolny konkurs międzyklasowy. Wystartowało sześć uczestniczek: Natalia Saniukiewicz kl. II TF z modelką Izabelą Szamreto, Paulina Sulik z kl. III TF z modelką Małgorzatą Tkaczuk, Diana Sawko z kl. I TF, która wykonywała fryzurę na Kamili Celinie Bierć, Julita Kamińska z kl. III TF z modelką Wiktorią Korszlak, Gabriella Dowgiert z kl. II TF, u_której modelką była Ewelina Zielenkiewicz oraz Kamila Kisiel z_kl._II_TF z modelką Karoliną Balcewicz.
    Celem konkursu było rozwijanie własnej inwencji twórczej, wzbudzanie pasji poznawczych we fryzjerstwie oraz wykazanie się umiejętnościami nabytymi podczas nauki z Technikum Fryzjerskim na zajęciach praktycznych. Komisja w składzie: pani Edyta Jelska, pani Jolanta Lech oraz pani Elwira Zabłocka, oceniła, że poziom zawodów był bardzo wysoki i wyrównany. Nagrody wręczyli: pani Edyta Jelska oraz pan Lech Czarnowicz.
    Pierwsze miejsce zajęła Kamila Kisiel i w nagrodę otrzymała suszarkę firmy Oster. II miejsce otrzymała Paulina Sulik, za które przyznana została lokówka. Trzecie miejsce zajęła Gabriella Dowgiert, która odebrała profesjonalne nożyczki fryzjerskie. 
Serdecznie gratulujemy!!!



zdjęcia:

zdj



25 lutego 2015 r.

Uczniowie naszej szkoły z pomocą w sokólskim Schronisku dla Zwierząt

Po raz kolejny, nasi uczniowie wykazali się bezinteresownością i chęcią pomocy. Środowe popołudnie spędzili w sokólskim Schronisku dla Zwierząt. Karolina Krawczyk, Magdalena Grabowska, Wiktoria Korszlak, Julita Kamińska z klasy III TF oraz Diana Sawko, Ernest Tumiel i_Kamil Wysocki z klasy I TFI musieli wykazać się zarówno siłą, jak i w niektórych przypadkach ogromną cierpliwością w stosunku do podopiecznych schroniska. Mimo brzydkiej pogody oraz błota uważamy ten dzień za bardzo udany. Na pewno wrócimy tam nie raz.
Opiekun – Elwira Zabłocka

zdjęcia:

zdj

24 lutego 2015 r.

Spotkanie Rady Projektu „Bumerang”




24 lutego w Zespole Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Projektowej Akcji BUMERANG, realizowanej przez Stowarzyszenie ANAWOJ. Szkoła jako partner projektu czuwa nad powołaniem i działaniem Rady. Zostali do niej zaproszeni przedstawiciele dyrekcji i kadry pedagogicznej szkół uczestniczących w projekcie: gospodarza i partnera z Dąbrowy Białostockiej, I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej z Suwałk i naszej szkoły. W rozmowie uczestniczyły również uczennice ze szkoły z Dąbrowy, które wzięły udział w styczniowym wyjeździe do Niemiec, a także przedstawiciele ze Stowarzyszenia.
Radzie przypisano funkcję doradczą i nadzoru nad przepływem funduszy w projekcie, zebranych podczas dnia Akcji, a także - co najważniejsze – pracy nad rozwojem projektu, szczególnie po zakończeniu dwuletniego współfinansowania przez program Erasmus+. Podczas spotkania zawiązującego jej działalność zdecydowano o najważniejszych w projekcie terminach: dzień Akcji BUMERANG odbędzie się 16 czerwca br., czas na wybór lokalnych projektów do realizacji przez młodzież w szkołach biorących udział w projekcie: 27 – 30 kwietnia. Ustalono tryb pracy Rady i niezbędne do wykonania w najbliższym czasie działania w projekcie.
Do Rady będą sukcesywnie włączani przedstawiciele samorządów, organizacji oraz firm, aby głos doradczy mógł płynąć z wielu stron i różnych środowisk zaangażowanych w projekt.


zdjęcia:

zdj

19 lutego 2015 r.

Mistrzostwa Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych
w Narciarstwie Biegowym


W dniu 19.02.2015 r. w miejscowości Szelment koło Suwałk odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Narciarstwie Biegowym. Naszą szkołę reprezentowały cztery osoby: Sadkowski Paweł III Tm, Kucharewicz Michał II Tm, Michalski Arkadiusz II Tfi, Edyta Kucharewicz III Tfi. Uczniowie naszej szkoły zajęli  IV miejsce.

Wyniki zawodów znajdują siętutaj...

zdjęcia:

zdj

17 lutego 2015 r.

Wolontariuszki z naszej szkoły w Klinice Onkologii i Hepatologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

17 lutego wolontariuszki z naszej szkoły: Edyta Aniśko, Paulina Sulik, Julita Kamińska, Karolina Krawczyk z klasy III Tf oraz Paulina Jatkowska i Karolina Siemieniako z klasy I Tf,  spędziły popołudnie w Klinice Onkologii i Hepatologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Po wstępnym oprowadzeniu i przedstawieniu praw oraz obowiązków, jakie panują na oddziale, przez panią Ewelinę Sobolewską, dziewczyny mogły poświęcić się zabawie i rozmowom z małymi pacjentami. Był to czas, kiedy dzieci mogły na trochę zapomnieć o swoich chorobach, a rodzice mieli chwilę na spokojne wypicie herbaty czy kawy.

Ze swojej strony pragnę im szczególnie podziękować, ponieważ bezinteresownie potrafiły poświęcić swój czas, aby wnieść promyk radości w życie chorych dzieci, mimo, że dla nas wszystkich były to trudne doświadczenie.
Opiekun wolontariatu – Elwira Zabłocka


13 lutego 2015 r.

Szkolne eliminacje Mistrzostw w Ortografii


13 lutego 2015 r. nauczycielki języka polskiego – pani Iwona Mackiewicz – Kowalczuk i pani Anna Tolko przeprowadziły pierwszy (szkolny) etap eliminacji  XVI Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sokólskiego w Ortografii. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Byli to: Paulina Jatkowska (I TFI), Krzysztof Trochim (I TFI), Karol Szczesiul (I TM), Karol Bańkowski (I TM), Michał Miakisz (IV TM), Adrian Rećko (IV TM), Julita Kamińska (III TFI), Daniel Andrukiewicz (III TFI), Mateusz Bietkał (III TFI), Paulina Kucharewicz (II TFI) oraz Mateusz Dowgiert (II TM).Zwycięzcami zostali ci uczniowie, którzy popełnili najmniejszą ilość błędów w dyktandzie konkursowym. Są to:

  • I miejsce – Julita Kamińska,
  • II miejsce – Michał Miakisz,
  • III miejsce – Paulina Jatkowska,
  • IV miejsce – Karol Bańkowski.
Będą oni reprezentowali naszą szkołę na etapie powiatowym Mistrzostw w Ortografii.

zdjęcia:

zdj




10 lutego 2015 r.

Uczniowie ze szkoły mistrzostwa sportowego z Grodna na Białorusi z wizytą w naszej szkole

10 lutego 2015 roku naszą szkołę odwiedzili uczniowie ze szkoły mistrzostwa sportowego z Grodna na Białorusi. Była to grupa uczniów ćwicząca boks wspólnie z trenerem. W grupie byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i szkoły średniej. Wszyscy uczestniczyli we wspólnym treningu z uczniami I klasy Technikum mechanicznego mającymi zajęcia bokserskie i z najmłodszymi grupami UKS Boxing Sokółka. Jednym z elementów wspólnego treningu były walki sparingowe z naszymi gośćmi.


zdjęcia:

zdj

10 lutego 2015 r.

„AKCJA DZIENNEGO ZAROBKU”

Pomysł narodził się w Norwegii w 1964 roku właśnie pod nazwą „Akcja dziennego zarobku”. Od 2005 roku przedsięwzięcie jest realizowane w Saksonii pod nazwą „Genialsozial” przez Sächsische Jugendstiftung, organizację partnerską projektu „Bumerang”.  Akcja skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i polega na zamianie na jeden dzień ławki szkolnej na lekką pracę (np. skoszenie trawnika sąsiada, pomalowanie płotu, zrobienie zakupów). Każdy sklep, firma, zakład, parafia, szkoła czy osoba prywatna może  w tym dniu stać się pracodawcą. Wynagrodzenie przekazywane jest na specjalne konto, a zebrana kwota przeznaczana na projekty, które wybiera młodzież. W saksońskiej akcji corocznie uczestniczy ponad 20 000 uczniów, a kwota, którą udaje się zebrać to ponad 500 000 euro. Stowarzyszenie ANAWOJ przygotowało koncepcję przeniesienia takich działań na teren Podlasia. Bazuje na doświadczeniu organizacji Sächsische Jugendstiftung, która wspiera projekt merytorycznie. Zakłada on współpracę szkół, uczniów i nauczycieli, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych oraz firm, co zapewni skuteczny i sprawny jego przebieg. W pierwszym roku akcja odbędzie się w 10 gminach.

21 stycznia 10 uczniów z wybranych szkół województwa podlaskiego wyjechało do Niemiec, do miasteczka Schönnewitz, niedaleko Drezna.

Z gminy Sokółka (z naszej szkoły)
do Drezna pojechała
MARTA GRYNCZEL (II Tfi).

Celem wyjazdu było nawiązanie kontaktu z niemieckimi wolontariuszami oraz obserwacja przebiegu wyboru najlepszego projektu.

Polscy uczniowie uczęszczali również na spotkania z grupą niemiecką. Omawiano na nich szczegóły współpracy oraz plany na przyszłość, takie jak np. wspólny obóz letni na Mazurach. Odbył się też warsztat „Jak powinien wyglądać dobry projekt?”. Podczas pobytu w Niemczech uczestnikom zapewniono wiele atrakcji, takich jak zwiedzanie Drezna, wieczór filmowy, czy gry i zabawy. Polska młodzież na miejscu została ciepło przywitana przez stronę niemiecką. Nocleg oraz zajęcia odbywały się w seminarium „Gut Frohberg”. Najważniejszym elementem pobytu był wybór projektu, który potem „Genialsozial” miał sfinansować. Decyzja nie była łatwa, ponieważ realizacja każdej prezentowanej  idei pozwala pozytywnie wpłynąć na świat. Wybory były tajne, a punktacja przyznawana w skali od 1 do 6. Wygrał projekt Nepalmed, wspierający budowę szpitali oraz poprawę warunków sanitarnych w Nepalu.
Pobyt zwieńczyło ogłoszenie wyników, podziękowania oraz wspólnie zdjęcie.
I. Garkowska


zdjęcia:

zdj

Aktualności styczeń 2015 r.


Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

Wykonanie i administracja: © Marek Mozyrski