Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,



"Tak, nic nie ma stałego na ziemi prócz tego, co człowiek posiada we własnej piersi i głowie: prócz wiedzy, która wskazuje drogi i uczy stąpać po nich, prócz pracy, która rozjaśnia samotność i odżegnywa nędzę, prócz doświadczenia, które naucza, i wysoko podniesionych uczuć, które od złego chronią".

Eliza Orzeszkowa








Aktualności luty 2014 r.



24 stycznia 2014 r.

XII Powiatowy Konkurs Historyczny "Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej"


24 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej w ramach Dnia Patrona Szkoły odbył się XII Powiatowy Konkurs Historyczny "Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej". W_konkursie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klasy III Technikum Mechanicznego: Maciej Burniewicz i Kamil Głusiecki, których przygotowywał pan Sylwester Pakuła. Konkurs był dwuetapowy, na początku uczniowie rozwiązywali test pisemny, potem pięciu najlepszych uczniów brało udział w finale ustnym Konkursu przy udziale publiczności. Generał Nikodem Sulik to jedna z najważniejszych postaci pochodzących z naszego regionu biorących udział w walkach w_czasach II wojny światowej. Podstawowe informacje o generale można znaleźć na następujących stronach internetowych

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/region/historia/podlasianina_portret_wlasny/ek_sulik.htm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nikodem_Sulik


18 stycznia 2014 r.

Eliminacje okręgowe 55 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

18 stycznia 2014 roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe 55 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tematem zmiennym Olimpiady w tym roku szkolnym było "10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W Olimpiadzie wzięły udział uczennice klasy II Tfi: Magdalena Grabowska i_Karolina Krawczyk, które do udziału w Olimpiadzie przygotowywał pan Sylwester Pakuła. Gratulujmy uczennicom udziału w Olimpiadzie. Więcej informacji na temat Olimpiady można znaleźć na stronie głównej wymienionej Olimpiady:

http://www.owpsw.edu.pl/



16 stycznia 2014 r.

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sokólskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców


Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sokólskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców  zostały rozegrane na hali sportowej w Sokółce. Zespoły walczyły o puchar starosty. Mistrzostwa odbyły się po raz kolejny po trzyletniej przerwie. Do rozgrywek przystąpiło pięć zespołów. Grał każdy z każdym, czas gry: 2 razy po 10 minut. Najlepszym zespołem turnieju i zdobywcą pucharu została reprezentacja Zespołu Szkół w Sokółce. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce, a trzecie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Radosław Bogusławski, a najlepszym bramkarzem - Kamil Drożdżewicz. Najwięcej bramek i tytuł Króla Strzelców zdobył Wojciech Kul.
Tabela

  1. Zespół Szkół w Sokółce - 10 pkt, bramki 21:2
  2. Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce - 9 pkt. bramki 12:10
  3. Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce - 7 pkt. bramki 10:5
  4. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie - 3 pkt. br. 5:10
  5. Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej - 0 pkt. bramki 0:21
          Skład zespołu:
  1. Sobolewski Michał
  2. Hołownia Sebastian
  3. Włodzimierz Surowiec
  4. Drożdżewicz Kamil
  5. Kucharewicz Michał
  6. Czajkowski Dawid
  7. Dowgiert Mateusz
  8. Bielawski Kamil
  9. Musiał Daniel
  10. Pigiel Rafał
  11. Głębocki Piotr
  12. Borkowski Adrian
  13. Bietkał Mateusz
         Trener: Grzegorz Zubiel


Drużyna
Drużyna Wynik
ZS (LO) SOKÓŁKA
ZSCKR JANÓW
2:0
ZSR SOKÓŁKA
ZS DĄBROWA BIAŁ.
4:0
ZSZ SOKÓŁKA
ZSCKR JANÓW
3:2
ZS (LO) SOKÓŁKA
ZS DĄBROWA BIAŁ.
9:0
ZSR SOKÓŁKA
ZSZ SOKÓŁKA
2:1
ZSCKR JANÓW
ZS DĄBROWA BIAŁ.
3:0
ZSR SOKÓŁKA
ZS (LO) SOKÓŁKA
1:9
ZSZ SOKÓŁKA
ZS DĄBROWA BIAŁ.
5:0
ZSR SOKÓŁKA
ZSCKR JANÓW
5:0
ZS (LO) SOKÓŁKA
ZSZ SOKÓŁKA
1:1

zdjęcia:

zdj



14 stycznia 2014 r.


Jasełka

Dnia 14 stycznia 2014 roku w ZSZ w Sokółce nadszedł czas na jasełka. Prosimy nie dziwić się, że tak późno, ale narodzeniu Dzieciątka Jezus przeszkadzały siły piekielne. Kiedy wszystko było już gotowe i Archanioł Michał (Dominika Beczyńska z II Ti) z zadowoleniem oczekiwał na przyjście Boga, archanioł Gabriel (Joanna Narel z II Tf) złapał piekielnego szpiega Rokitę (Izabela Szamreto  z II Ti). Chciał on udaremnić plany Nieba. Lucyfer (Patryk Geniusz z III TM) także knuł przeciwko bożemu narodzeniu i wysłał na ziemię diabła pod postacią Heroda (Marek Klejbuk z III Tm), który miał zatrzymać trzech królów idących do dzieciątka: Kacpra (Michał Miakisz z III Tm), Melchiora (Włodek Surowiec z IV Tm) i Baltazara (Dawid Wojciechowski z IV TM). Miejsce narodzin Jezusa zdradził Mędrzec (Mateusz Bietkał z II Ti).  Królowie odparli ataki wiernych dresiarzy Heroda (Grzegorz Doroszkiewicz  z III TM i Krystian Szoka z II Ti) oraz samego Lucyfera, bo znali judo i inne sztuki walki. W tym czasie  Rokita chciał zabić biednych pasterzy Kubę (Tomek Kułak z IV TM) i Maćka (Łukasz Hołownia z II Tm), by nie doszli do żłóbka, ale powstrzymali go Archaniołowie. Na szczęście wszyscy dotarli  do żłóbka, gdzie czekała na nich Boża Dziecina z Maryją (Edyta Aniśko z II Tf) i świętym Józefem (Łukasz Serafin z III Tm). Okrutnego Heroda zaś pokonała Śmierć (Dominika Pużuk z II Tf). O wszystkich tych wydarzeniach mową wiązaną opowiadała narratorka Julia Kułak z II Tf.



zdjęcia:

zdj



10 stycznia 2014 r.

Noc Biologów


W piątek 10.01.2014 r. po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w Nocy Biologów organizowanej przez Uniwersytet w Białymstoku. O godzinie 14.00 rozpoczęliśmy pierwsze warsztaty - DNA świeci nocą. Zapoznaliśmy się na nich z podstawami prac w laboratorium molekularnym, zostały również zaprezentowane nam najczęściej stosowane techniki w biologii molekularnej, takie jak izolacja DNA oraz reakcja PCR. Na koniec mogliśmy obejrzeć DNA świecące w promieniowaniu UV. Kolejne warsztaty dotyczyły bakterii żyjących wokół nas. Mogliśmy obejrzeć hodowle bakterii pochodzące np. z podeszwy buta, powietrza czy jelit ryby. Zrobiliśmy samodzielnie barwiony preparat, a następnie obejrzeliśmy wybarwione bakterie pod mikroskopem. Ostatnie zajęcia poświęcone były niezmiernie ciekawej grupie roślin jaką są rośliny mięsożerne. Zapoznano nas z różnymi gatunkami występującymi na świecie i w Polsce, takim jak: rosiczki, dzbaneczniki, tłustosze, kapturnice czy muchołówki. Wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji na temat sposobów wabienia, trawienia zwierząt oraz wchłaniania substancji odżywczych przez rośliny mięsożerne. Na koniec wykonaliśmy preparat mikroskopowy oraz mogliśmy nakarmić wybraną roślinę. Za rok również odwiedzimy Instytut Biologii, aby dalej móc pogłębiać naszą wiedzę.

zdjęcia:

zdj


Aktualności grudzień 2013 r.

Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

Wykonanie i administracja: © Marek Mozyrski