Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,"Tak, nic nie ma stałego na ziemi prócz tego, co człowiek posiada we własnej piersi i głowie: prócz wiedzy, która wskazuje drogi i uczy stąpać po nich, prócz pracy, która rozjaśnia samotność i odżegnywa nędzę, prócz doświadczenia, które naucza, i wysoko podniesionych uczuć, które od złego chronią".

Eliza Orzeszkowa
Aktualności październik 2017 r.30 września 2017 r.

Chojnicki Boxing Show

W sobotę, 30 września odbyła się gala boksu "Chojnicki Boxing Show", na której rywalizowali ze sobą zawodnicy klubu Boxing Team Chojnice kontra Boxing Sokółka. Walkę wieczoru stoczyli nestorzy chojnickiego pięściarstwa: 72-letni Kazimierz Poteracki i 62-letni Bogdan Gruchała, dla uczczenia obchodów 10-lecia Klubu BOXING TEAM CHOJNICE. Świetna promocja sportu i pięściarstwa, super widowisko w wykonaniu zawodników z Sokółki i Chojnic! 10-lecie klubu Boxing Team Chojnice było nie tylko gratką dla fanów pięściarstwa, ale i wspaniałym spektaklem.

Większość pojedynków zakończyła się wynikami remisowymi. Dobry technicznie boks w wykonaniu wszystkich uczestników gali z pewnością podobał się licznie zgromadzonej publiczności. Na uznanie zasługuje również występ Kamila Kirpszy (57 kg), ucznia klasy I Tm. Nasz wicemistrz Polski stoczył zacięty, niezwykle wyrównany pojedynek zakończony remisem. Jego rywalem był aktualny Mistrz Anglii w tej kategorii pochodzący z Chojnic, na co dzień mieszkający w Londynie. Ich pojedynek uznano za najlepszy technicznie tego wieczoru.

  28 września 2017 r.

  Zakończenie rekrutacji do projektu "Doświadczenie kluczem do sukcesu"

  We wrześniu w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce odbyła się rekrutacja do projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego", Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, "Doświadczenie kluczem do sukcesu". W ramach projektu uczniowie odbędą 4-tygodniowy staż zawodowy w Bolonii we Włoszech.

  Podczas rekrutacji pod uwagę brano frekwencję, ocenę końcoworoczną z języka angielskiego, średnią ocen z przedmiotów zawodowych, zaangażowanie w życie społeczne szkoły, ocenę z testu dotyczącego znajomości języka angielskiego oraz ocenę listu motywacyjnego dostarczonego przez uczniów. Na podstawie zebranej dokumentacji i listy rankingowej sporządzono listę osób zakwalifikowanych (30 osób) oraz listę rezerwową.

   24 września 2017 r.

   Obchody 97 rocznicy Bitwy Niemeńskiej

   Poczet sztandarowy oraz dyrektor Grzegorz Zalewski wzięli udział w uroczystości z okazji 97 rocznicy Bitwy Niemeńskiej z 1920 roku. Impreza odbyła się na placu pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

   Szkołę reprezentowali: Aneta Gojko, Krzysztof Trochim, Jakub Zajczyk (wszyscy IV Tfi), Beata Borys (III Tfi) i Angelika Tober (II Tfi). Opiekę nad uczniami sprawował pan Andrzej Zajczyk.

    21 września 2017 r.

    Nasi Wolontariusze w Surażkowie

    21 września 2017 roku nasi Wolontariusze wzięli udział w projekcie rządowym "Sprawni i Samodzielni" - "Bezpieczna+", w ramach porozumienia podpisanego między Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Sokółce a ZSZ.

    Angelika Tober i Wioleta Mozolewska (obie z II Tf), Paweł Olechno i Maciek Żuk (obaj z II Tm) oraz Kacper Babynko (III Tm) opiekowali się uczniami Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy podczas wycieczki do Surażkowa (Gospodarstwo Agroturystycznego "Ritowisko" k. Supraśla). Głównym celem wyjazdu była nauka orientacji w terenie, nabycie umiejętności korzystania z urządzeń terenowych, rozwijanie umiejętności aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Była zabawa przy kominku, poznawanie obsługi, alfabetu Morse'a, quizy, podziwianie pięknych koni i gospodarstwa agroturystycznego i miło spędzony czas.

    Pobyt w Gospodarstwie Agroturystycznym i zmaganie się ze specyfiką terenu oraz zadaniami przygotowanymi przez opiekunów był dla uczestników z SOSW swoistą formą rehabilitacji.

    Dziękuję naszym jak zwykle niezawodnym Wolontariuszom!

    Izabela Garkowska

     18-22 września 2017 r.

     Wyjazd uczestników projektu "Śladami II Korpusu Polskiego we Włoszech"

     W poniedziałkowy poranek czterdzieścioro uczniów i siedmiu nauczycieli z dziewiętnastu szkół województwa podlaskiego wyruszyło w ekspedycję szlakiem bojowym żołnierzy II Korpusu Polskiego we Włoszech. Wśród nich znajdowało się pięcioro uczniów ze szkół średnich powiatu sokólskiego: Andrzej Karczewski (ZS w Suchowoli), Artur Lapata (ZS w Sokółce), Mateusz Łantowski (ZS w Dąbrowie Białostockiej), Marlena Radkiewicz (ZSR w Sokółce) i Diana Sawko (ZSZ W Sokółce), pod opieką dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce - Grzegorza Zalewskiego.

     Po całonocnej podróży przez Czechy i Austrię, autokar dojechał we wtorek rano do Padwy, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę św. Antoniego (który jest również patronem sokólskiego kościoła). Późnym wieczorem dotarliśmy do miejscowości Fiuggi niedaleko Rzymu, gdzie zakwaterowaliśmy się w hotelu. We środę rano po śniadaniu wyruszyliśmy w kierunku Monte Cassino, gdzie odwiedziliśmy klasztor Benedyktynów i Polski Cmentarz Wojenny, na którym została odprawiona msza swięta w intencji poległych. Po południu przyjechaliśmy do Rzymu, gdzie mimo małej ilości czasu udało się nam zobaczyć Koloseum, Forum Romanum, Panteon i, przede wszystkim, Bazylikę Św. Piotra. We czwartek wyruszyliśmy w drogę powrotną, odwiedzając Polski Cmentarz Wojenny i sanktuarium w Loreto oraz Polski Cmentarz Wojenny w Bolonii. Po kolejnej nocy spędzonej w autokarze osiągnęliśmy Białystok w piątek późnym wieczorem.

     Ekspedycja dostarczyła nam wiele emocji, które jest ciężko opisać słowami. W pamięci zostaną nie tylko wspaniałe krajobrazy i ciekawe miejsca, lecz także sporo historycznej wiedzy o roli Polaków w II wojnie światowej.

     Wyjazd młodzieży z naszego regionu, choć zorganizowany przez oddział IPN Białystok, sfinansowany został z budżetu Powiatu Sokólskiego, za co jego uczestnicy są niezwykle wdzięczni.

      14 września 2017 r.

      Ciąg dalszy prac remontowych ZSZ w Sokółce

      W dalszym ciągu trwają prace remontowe budynków Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce. Prace wewnątrz budynku szkoły są praktycznie zakończone, fasada budynku od strony ulicy Kryńskiej również została niemalże ukończona, pozostało tylko położenie tynku na fundamencie budynku i uporządkowanie terenu, trwają tylko prace w sali gimnastycznej i w budynku Pracowni Ćwiczeń Technicznych.

      Obiekty są remontowane w ramach zadania "Modernizacja obiektów szkolnych Powiatu Sokólskiego". Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Powiatu Sokólskiego.

       4 września 2017 r.

       Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

       Tym razem początek nowego roku szkolnego odbył się w dniu 4 września. Choć budynek szkolny ciągle jest remontowany, inauguracja odbyła się bez zakłóceń. Rozpoczęcie roku szkolnego uświetnił swą osobą Starosta Sokólski Piotr Rećko, który życzył zgromadzonej młodzieży, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły sukcesów w nauce i wszelkiej pomyślności. Następnie uczniowie spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami.

       W roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce uczyć się będzie ok. 220 uczniów w 11 oddziałach. Jest to druga pod względem liczby uczniów szkoła średnia w Sokółce, po Zespole Szkół Rolniczych.

        Aktualności czerwiec 2017 r.

        Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

        Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski