Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,"Tak, nic nie ma stałego na ziemi prócz tego, co człowiek posiada we własnej piersi i głowie: prócz wiedzy, która wskazuje drogi i uczy stąpać po nich, prócz pracy, która rozjaśnia samotność i odżegnywa nędzę, prócz doświadczenia, które naucza, i wysoko podniesionych uczuć, które od złego chronią".

Eliza Orzeszkowa
Aktualności listopad 2017 r.30 października 2017 r.

Turniej Siatkówki Dziewcząt w SP2

W hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sokółce odbył się I Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Sokółki. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: UKS Mikolo Sokółka, Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce, Zespół Szkół w Sokółce oraz Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce. Turniej zakończył się zwycięstwem młodzieżowej drużyny UKS Mikolo Sokółka, która pokonała wszystkich przeciwników. Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wprawdzie przegrała wszystkie spotkania, zajmując IV miejsce, lecz jako jedyna "ugrała" seta zwyciężczyniom turnieju;)

Niestety, udział w turnieju kontuzją okupiła Klaudia Pawełko:(((

Skład zespołu:

Aneta Gojko, Aleksandra Jurowczyk (obie IV Tfi), Klaudia Biziuk, Beata Borys, Kamila Chorąży, Edyta Grynczel, Magdalena Kunda, Monika Nowik, Klaudia Pawełko (wszystkie III Tfi), Magdalena Gieniusz (I wz).

Trener: Jolanta Lech.

Klasyfikacja końcowa:

 1. UKS MIkolo Sokółka
 2. ZSR w Sokółce
 3. ZS w Sokółce
 4. ZSZ w Sokółce

  25 października 2017 r.

  Październikowy apel

  25 października na górnym holu budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce odbył się apel, podczas którego 27 osób otrzymało nagrody za najlepszą frekwencję za miesiąc wrzesień - bony do szkolnego sklepiku o wartości 10 zł;)

  Oprócz tego dyrektor Grzegorz Zalewski podziękował uczniom i opiekunom za ich wkład w życie szkoły, a pan Lecz Czarnowicz podał informacje dotyczące styczniowego wyjazdu na staże do Włoch z programu "ERASMUS+".

   24 października 2017 r.

   Mistrzostwa Powiatu w Futsalu

   Dnia 24 października 2017 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Futsalu Chłopców o Puchar Starosty Sokólskiego. W turnieju uczestniczyło sześć drużyn, które reprezentowały szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Sokólskiego, tj.: Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce, Zespół Szkół w Sokółce, Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce, Zespół Szkół w Suchowoli, Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

   Najlepszym zespołem turnieju i zdobywcą pucharu została reprezentacja Zespołu Szkół CKR z Janowa, zaś nasz zespół po porażce 1:3 z ZSR Sokółka, zwycięstwie 3:2 z ZS Suchowola oraz porażkach w półfinale i meczu o 3. miejsce z ZS CKR Janów i ZSR Sokółka zajął IV miejsce.

   Klasyfikacja końcowa:

   1. ZSCKR w Janowie
   2. ZS w Sokółce
   3. ZSR w Sokółce
   4. ZSZ w Sokółce
   5. ZS w Suchowoli
   6. ZS w Dąbrowie Białostockiej

   Skład zespołu:

   Adrian Rogalski (IV Tm), Jakub Zajczyk (IV Tfi), Marek Łowczecki (III Tm), Kacper Balczun (III wz), Rafał Kozłowski, Omar Szczęsnowicz (obaj III Tfi), Tomasz Paszko (II Tfi), Szymon Wąsowicz (II Tm), Dawid Grynczel, Łowczecki Dariusz, Maksimczyk Kamil, Tomasz Wróblewski (wszyscy I Tm), Łukasz Borowik, Sebastian Krempa, Piotr Lewoniewski (wszyscy I wz).

   Trener: Andrzej Zajczyk.

    23 października 2017 r.

    Szkolny Turniej Piłki Nożnej

    W dniu 23.10.2017 r. na boisku Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się sześć klas: I wz, II Tfi, IV Tfi, IV Tm, I Tm i III Tfi. Na boisku toczyła się sportowa rywalizacja, w której nie brakowało ciekawych akcji oraz pięknych bramek. Również bramkarze pokazali wiele umiejętności obronnych i kilka wręcz akrobatycznych parad. Każdy mecz był zacięty i niezwykle emocjonujący, co miało odzwierciedlenie w zdobytych golach. Zwycięzcami całego turnieju została klasa I wz, która przed rozgrywkami nie była stawiana w gronie faworytów. Drugie miejsce po bardzo ciekawym finale (1:1) i rzutach karnych zajęła klasa I Tm, ulegając nieznacznie rówieśnikom 5:6. Trzecią lokatę zajęła klasa IV Tfi, zwyciężając w walce o brązowy medal 3:1 z klasą III Tfi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.

    Turniej zorganizowali nauczyciele wf: pani Jolanta Lech i pan Tomasz Potapczyk.

     20 października 2017 r.

     Końcówka remontu ZSZ w Sokółce

     Remont Zespołu Szkól Zawodowych w Sokółce jest na ukończeniu. Wnętrze szkoły jest całkowicie zrobione, trwają prace na schodach przy głównym wejściu. Na przyszły tydzień zostanie tylko ich fugowanie. Trwają również prace przy sali gimnastycznej - kładzione są ostatnie warstwy tynków zewnętrznych, z wyjątkiem jednej ze ścian. Trwają też intensywne prace przy budynku Pracowni Ćwiczeń Technicznych, choć w tym przypadku stopień ich zaawansowania jest mniejszy niż w przypadku szkoły.

     Obiekty są remontowane w ramach zadania "Modernizacja obiektów szkolnych Powiatu Sokólskiego". Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Powiatu Sokólskiego.

      19 października 2017 r.

      Spotkanie podsumowujące projekt "Śladami Bohaterów"

      19 października 2017 r. w sali konferencyjnej Oddziału IPN w Białymstoku odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję projektu edukacyjnego "Śladami Bohaterów". Uczestnicy projektu przedstawili przygotowane w grupach podsumowania pięciodniowej ekspedycji śladami II Korpusu Polskiego i jego szlaku bojowego we Włoszech. Wsród przedstawionych podsumowań przeważały prezentacje multimedialne pokazujące losy Sybiraków, żołnierzy II Korpusu Polskiego i ich rodzin oraz uczestników powojennego podziemia niepodległościowego. Na zakończenie uczniowie, którzy najlepiej rozwiązali test z wiedzy o szlaku bojowym II Korpusu Polskiego oraz nauczyciele i dyrektorzy szkół otrzymali nagrody książkowe.

      W spotkaniu uczestniczyli: Andrzej Karczewski (ZS w Suchowoli), Artur Lapata (ZS w Sokółce), Mateusz Łantowski (ZS w Dąbrowie Białostockiej), Marlena Radkiewicz (ZSR w Sokółce) i Diana Sawko (ZSZ W Sokółce), pod opieką dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce - Grzegorza Zalewskiego, którzy przygotowali na podsumowanie poniższy film - wywiad z członkiem ruchu oporu z Armii Krajowej, Bronisławem Karwowskim.

      Wyjazd grupy do Włoch możliwy był dzięki sfinansowaniu podróży przez Zarząd Powiatu Sokólskiego;)


       18 października 2017 r.

       Handel ludźmi

       W związku z obchodzonym 18 października XI Europejskim Dniem Przeciwko Handlowi Ludźmi - trzy klasy pierwsze Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce (I wz, I Tm i I Tfi) uczestniczyły w spotkaniu z policjantem - Kamilem Kozłowskim, który zapoznał uczniów z ww. tematem. Była dyskusja, film, pogadanka, dystrybucja ulotek. Uczniowie poznali zasady związane z wyjazdem za granicę, bezpieczeństwem, możliwościami pomocy oraz zachowaniem się w sytuacjach trudnych.

       Spotkanie zorganizowała pani Izabela Garkowska - pedagog szkolny

        13 października 2017 r.

        Dzień Edukacji Narodowej

        W piątek, 13 października w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Swoją obecnością zaszczycił nas członek Zarządu Powiatu pan Krzysztof Szczebiot. Na początku uczniowie ze szkolnego koła teatralnego przedstawili pięknie przygotowaną pod kierownictwem pani Jolanty Siemieniako część artystyczną, na którą złożyły się między innymi piosenki - upominki dla nauczycieli. Po przedstawieniu głos zabrał pan Krzysztof Szczebiot, który przeczytał list do nauczycieli i pracowników oświaty od Starosty Sokólskiego pana Piotra Rećko, po czym poinformował, że nagrody Starosty Sokólskiego otrzymały panie Aneta Tymińska i Jolanta Siemieniako.

        Następnie głos zabrał dyrektor Grzegorz Zalewski, który złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, a następnie wręczył nagrody Dyrektora Szkoły, które otrzymali:

        W przedstawieniu udział wzięli:

        Diana Sawko (IV Tfi), Beata Borys, Edyta Grynczel (obie III Tfi), Przemysław Krawiel, Wioleta Mozolewska, Patryk Olechno, Angelika Tober (wszyscy II Tfi), Paweł Olechno (II Tm), Mateusz Gajlewicz, Klaudia Łysik i Paulina Żukiewicz (wszyscy I Tfi).

         11 października 2017 r.

         Licealiada w Drużynowych Biegach Przełajowych

         W Białymstoku, na trasach przełajowych na Pietraszach miały miejsce Finały Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Drużynowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięła udział męska i żeńska reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce. Biegi odbywały się w fatalnej aurze (wielka ulewa) i były bardziej walką z pogodą niż z innymi uczestnikami rywalizacji. Mimo to znakomity wynik odnotowała Klaudia Łysik (I Tfi), która zajęła wysokie V miejsce w swojej kategorii wiekowej. Ostatecznie dziewczęta zajęły XIII miejsce, zaś chłopcy XVI miejsce w województwie. Serdeczne podziękowania za udany start i poświęcenie;)

         Szkołę reprezentowali:

         Beata Borys, Edyta Grynczel (obie III Tfi), Wioletta Mozolewska (II Tfi), Natalia Żukiewicz (II wz), Klaudia Łysik (I Tfi), Marcin Fiedorczyk (IV Tfi), Adam Nikołajuk (III Tfi), Andrzej Błahuszewski, Patryk Olechno (obaj II Tfi), Jakub Bieszczad (I Tfi), Kamil Kirpsza (I Tm), Piotr Lewoniewski, Marcin Osakowicz i Daniel Szygałowicz (wszyscy I wz).

         Trener/opiekun: Jolanta Lech.

         Komunikat końcowy Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych znajduje siętutaj...

          6 października 2017 r.

          Pola Nadziei

          "Pola nadziei" to ogólnopolska akcja, która ma popularyzować ideę opieki paliatywnej. W Podlaskiem do akcji włączyło się ponad 150 szkół, przedszkoli, urzędów oraz instytucji. Hasło tegorocznej kampanii to: "Nadzieja zawieść nie może". Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany przez hospicja. Kampania objęta jest honorowym patronatem pani Jadwigi Szczypiń - Podlaskiej Kurator Oświaty.

          Jak co roku, również Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce przystąpił do tej akcji. W inauguracji, która odbyła się 6 października 2017 roku w Białymstoku, uczestniczyli: Monika Nowik (kl. III TF), Gabriela Komła (kl. I TF) oraz Rafał Kozłowski (kl. III Ti).

          Szkolnym koordynatorem akcji jest pani Elwira Zabłocka.

           4 października 2017 r.

           Prace remontowe ZSZ w Sokółce

           Remont naszej szkoły posuwa się w szybkim tempie do przodu. Trwają jeszcze prace na ścianie wejściowej, ale wkrótce będą one skończone. Po jej skończeniu zostanie położenie tynków na sali gimnastycznej oraz na najmniejszej ścianie od strony wewnętrznego parkingu. Trwają również intensywne prace w budynku Pracowni Ćwiczeń Technicznych.

           Obiekty są remontowane w ramach zadania "Modernizacja obiektów szkolnych Powiatu Sokólskiego". Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Powiatu Sokólskiego.

            Aktualności wrzesień 2017 r.

            Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

            Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski