Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,luty 2019 r.Aktualnościkwiecień 2019 r.


29 marca 2019 r.

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej z Janowszczyzny

29 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedziła młodzież z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Janowszczyźnie. Pan dyrektor Grzegorz Zalewski wraz z panem Markiem Mozyrskim i kierownikiem Pracowni Ćwiczeń Technicznych Panem Mirosławem Osialem przedstawili uczniom ofertę edukacyjną szkoły, realizowane projekty praktyk zagranicznych we Włoszech i na Malcie oraz staży krajowych w ramach programu "Kompetentni i wykwalifikowani".

Uczniowie zwiedzili pracownie przedmiotowe i zawodowe oraz powstającą pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC), gdzie pan Jerzy Szymaniuk przeprowadził krótkie warsztaty komputerowego rysunku i modelowania. Dziewczyny z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach tworzenia kul do kąpieli, chętne mogły skorzystać z wybranych zabiegów fryzjerskich, dzięki uprzejmości uczennic z klas fryzjerskich i nauczycielki przedmiotów zawodowych kierunku technik usług fryzjerskich, pani Karoliny Roszkowskiej. Bardzo dziękujemy uczniom z Janowszczyzny za przybycie do naszej szkoły i zapoznanie się z jej ofertą.

  28 marca 2019 r.

  III Liga Siatkówki Dziewcząt

  28 marca 2019 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce siatkarki Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrały piąty turniej III Ligi Siatkówki Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Na "własnej" hali dziewczęta pokazały niezłe umiejętności, zdobywając kolejne ligowe punkty. Wprawdzie w pierwszym meczu uległy wprawdzie faworyzowanej ekipie I LO Zambrów 0:2 (14:25, 15:25), lecz w drugim spotkaniu rozgromiły wręcz ekipę ZS 1 Zambrów 2:0 (25:9, 25:10). Zwycięstwo to zapewniło siatkarkom ZSZ utrzymanie w III Lidze po raz drugi z rzędu... Serdeczne gratulacje całej drużynie!

  Skład zespołu:

  Klaudia Biziuk, Kamila Chorąży, Monika Nowik, Klaudia Pawełko (wszystkie IV Tfi), Magdalena Gieniusz, Martyna Safarowicz (obie II wz).

  Trener: Jolanta Lech.

  Końcowa tabela III Ligi:

  Miejsce Drużyna Punkty Sety
  1 II LO DNJB Hajnówka 29 20:1
  2 XIV LO Białystok 26 18:4
  3 I LO Zambrów 21 15:7
  4 ZSZ Wysokie Mazowieckie 20 14:7
  5 ZSOiT Białystok 17 12:9
  6 ZSR Sokółka 14 10:12
  7 ZSZ Sokółka 13 10:11
  8 I LO Łapy 9 8:13
  9 ZS CKR Rudka 7 5:16
  10 ZSOiZ Czyżew 3 2:18
  11 ZS 1 Zambrów 3 2:18

  • - awans do II Ligi • - spadek z III Ligi

  Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

   Targi edukacyjne z projektu "Dobry zawód - fajne życie"

   28 marca 2019 roku delegacja Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce wzięła udział w targach edukacyjnych w Białymstoku w ramach projektu "Dobry zawód - fajne życie". Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, a jego liderem jest Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr. Nasza szkoła jako jedna z dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych w województwie podlaskim zakwalifikowała się do udziału w projekcie. Udział w projekcie zagwarantował szkole udział w kampanii promocyjnej projektu, w tym stoisko na targach edukacyjno-zawodowych na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

   ZSZ na targach reprezentowali Aneta Tymińska i Lech Czarnowicz.

    27 marca 2019 r.

    "Młodzież Zapobiega Pożarom"

    27 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce przeprowadzono powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Z Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wzięli w nich udział uczniowie z klasy III Tm - Kacper Piekarski, Piotr Jacewicz i Michał Gojko.

    Nie udało się nam co prawda zakwalifikować się do eliminacji wojewódzkich, jednak już samo uczestnictwo w konkursie i przygotowanie się do niego daje wiedzę, która jest niezbędna do ratowania ludzkiego życia.

    Dziękuję uczestnikom i życzę powodzenia w następnych konkursach.

    Izabela Garkowska

     26 marca 2019 r.

     Konkurs "Poliglota"

     26 marca 2019 roku w ZSR w Sokółce odbył się III Powiatowy Konkurs Angielsko-Rosyjski "Poliglota" pod patronatem Starosty Sokólskiego. W konkursie wzięło udział 19 uczniów: 9 ze szkół gimnazjalnych i podstawowych z Sokółki, Starej Kamionki, Babik, Janowszczyzny oraz 10 uczniów ze szkół średnich z Sokółki (ZSZ, ZSR, LO), Janowa i Dąbrowy Białostockiej.

     Uczniowie mięli do rozwiązania w formie pisemnej 6 zadań w językach angielskim i rosyjskim z zakresu: słuchania ze zrozumieniem, czytania ze zrozumieniem, gramatyki i leksyki.

     Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Przemysław Krawiel i Patryk Olechno z klasy III Technikum informatycznego.

     Uczniów do konkursu przygotowały panie: Renata Maliszewska i Aneta Tymińska.

      25 marca 2019 r.

      II Liga Siatkówki Chłopców

      25 marca 2019 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce siatkarze Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrali piąty, przedostatni turniej II Ligi Siatkówki Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Drużyna ZSZ zaprezentowała się bardzo dobrze i zrealizowała przedmeczowe plany, zdobywając 4 cenne punkty. W pierwszym spotkaniu wprawdzie uległa ZS 1 Bielsk Podlaski 1:2 (25:23, 16:25, 4:15), by w drugim spotkaniu pewnie pokonać ZS 4 Bielsk Podlaski 2:0 (25:11, 25:19). Jeśli nie wydarzy się nic nadprzyrodzonego, uzyskane do tej pory 11 punktów zapewni spokojne utrzymanie się w II Lidze...

      Skład ZSZ:

      1 - Omar Szczęsnowicz (III Tfi), 2 - Mateusz Matuk (I T), 3 - Kacper Gudalewski (I T), 4 - Patryk Olechno (III Tfi), 5 - Rafał Kozłowski (IV Tfi), 6 - Maciej Kiemiesz (II Tm), 7 - Andrzej Błahuszewski (III Tfi), 8 - Bartosz Mróz (I T), 9 - Dawid Łopatecki (I T), 11 - Tomasz Paszko (III Tfi), 12 - Patryk Panasiuk (IV Tfi), 13 - Paweł Olechno (III Tm).

      Trener: Grzegorz Zalewski.

      Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

       10-23 marca 2019 r.

       Staże zawodowe we Frankfurcie w ramach projektu Erasmus+

       W dniach 10-23 marca 2019 roku w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe projekt "Nowe perspektywy po zagranicznym stażu zawodowym młodych cukierników, kucharzy i mechaników pojazdów samochodowych" uczennica klasy I wz Gabriela Różak wzięła udział w dwutygodniowym stażu w zawodzie kucharz we Frankfurcie nad Odrą, zorganizowanym przez Podlaską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku.

       Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych 70 uczestników poprzez zdobycie dodatkowych kompetencji oraz nowego doświadczenia warsztatowego za granicą. Równie ważny jest rozwój osobisty uczestników, poszerzenie horyzontów światopoglądowych, poznanie kultury pracy w Niemczech, jak też poznanie przez młodzież niemieckiego języka zawodowego. Uczniowie odbywają praktyki na nowocześnie wyposażonych warsztatach w małych grupach pod okiem doświadczonych instruktorów zgodnie z metodologią niemiecką, co zapewni w rezultacie wysoki poziom zdobytej wiedzy i umiejętności, potwierdzone certyfikatem organizacji goszczącej BWF oraz dokumentem Europass-Mobility.

       Gabriela uczestniczyła w stażu dzięki współpracy Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie.

        22 marca 2019 r.

        Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej z Szudziałowa

        22 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstań Narodowych i Gimnazjum im. Powstańców Styczniowych w Szudziałowie. Pan dyrektor Grzegorz Zalewski wraz z wicedyrektorem Lechem Czarnowiczem i kierownikiem Pracowni Ćwiczeń Technicznych Panem Mirosławem Osialem przedstawili uczniom ofertę edukacyjną szkoły, realizowane projekty praktyk zagranicznych na Malcie i praktyk krajowych w ramach programu "Kompetentni i wykwalifikowani".

        Uczniowie zwiedzili pracownie przedmiotowe i zawodowe oraz powstającą pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC), gdzie pan Marek Mozyrski przeprowadził krótkie warsztaty komputerowego rysunku i modelowania. Dziewczyny z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach tworzenia kul do kąpieli, chętne mogły skorzystać z wybranych zabiegów fryzjerskich, dzięki uprzejmości naszych dziewczyn z klas fryzjerskich i nauczycielek przedmiotów zawodowych kierunku technik usług fryzjerskich: pań Elwiry Zabłockiej i Karoliny Roszkowskiej. Bardzo dziękujemy uczniom z Szudziałowa za przybycie do naszej szkoły i zapoznanie się z jej ofertą.

         21 marca 2019 r.

         Dzień Otwarty Szkoły

         We czwartek, 21 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. W tym roku szkolnym z powodu kończenia nauki przez uczniów klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej goście przybyli liczniej niż to bywało w poprzednich latach. Przy wejściu do szkoły uczniowie i ich opiekunowie byli serdecznie witani przez wyznaczonych uczniów i nauczycieli, a następnie udawali się na zwiedzanie naszej szkoły. Gimnazjaliści i uczniowie klas ósmych z całego Powiatu Sokólskiego mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły na rok szkolny 2019/2020, obejrzeć na sali gimnastycznej stoiska poświęcone poszczególnym kierunkom kształcenia i wystawy firm współpracujących z naszą szkołą: "Metal-Fach", "Agromech" i "Jaskółka". Następnie goście zwiedzali budynek szkoły i Pracownie Ćwiczeń Technicznych. Po zwiedzaniu szkoły na górnym korytarzu wszystkich gości powitał pan dyrektor Grzegorz Zalewski, który poinformował o otwieraniu przez szkołę nowego kierunku - technik logistyk, a także o wzbogaceniu zawodu technik mechanik o specjalizację operator obrabiarek skrawających (CNC). Następnie przedstawił inne zawody funkcjonujące w naszej szkole od wielu lat - technik usług fryzjerskich ze specjalnością kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca, technik informatyk i branżową szkołę I stopnia z wieloma specjalnościami zawodowymi. Po wystąpieniu pana dyrektora głos zabrali pan wicedyrektor Lech Czarnowicz i pani Aneta Tymińska, którzy są szkolnymi koordynatorami projektów staży zagranicznych we Włoszech (Bolonia) i na Malcie w ramach "Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój". Zapoznali wszystkich ze szczegółami projektów realizowanych przez szkołę. Następnie odbył się bardzo interesujący pokaz makijażu i fryzur wieczorowych przygotowany przez uczennice profilu fryzjerskiego wraz z ich opiekunkami, paniami Elwirą Zabłocką i Karoliną Roszkowską. Na koniec tej części Dnia Otwartego się pokaz bokserski z udziałem zawodników UKS "Boxing" Sokółka, prowadzony przez Kamila Sołowieja, ucznia klasy III Technikum informatycznego. Na koniec Dnia Otwartego na bieżni wokół boiska szkolnego można było obejrzeć przejazdy gokartów przygotowywanych do tego przez zainteresowanych uczniów naszej szkoły.

         Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację Dnia Otwartego, składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy również wszystkim uczniom gimnazjów i szkół podstawowych oraz ich opiekunom za przybycie do naszej szkoły i za zapoznanie się z jej ofertą edukacyjną.

          18 marca 2019 r.

          Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sokółce

          18 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedziła młodzież z klasy III Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce pod opieką pani Katarzyny Narbutt. Uczniowie zostali przywitani przez pana dyrektora Grzegorza Zalewskiego, a następnie zapoznani przez wicedyrektora szkoły, pana Lecha Czarnowicza i panią Anetę Tymińską z projektami unijnymi realizowanymi przez szkołę we Włoszech i na Malcie oraz z zajęciami w ramach projektu "Kompetentni i wykwalifikowani" realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sokółce.

          Następnie uczniowie udali się do Pracowni Ćwiczeń Technicznych, gdzie kierownik Mirosław Wojciech Osial zapoznał uczniów z możliwościami kształcenia praktycznego naszej szkoły i oprowadził ich po pracowniach, w których nasi uczniowie odbywają zajęcia praktyczne wykonując różne elementy metalowe na maszynach będących na wyposażeniu Pracowni. Pan Jerzy Szymaniuk zaprezentował działanie programów komputerowych uruchamianej pracowni obrabiarek typu CNC (obrabiarek sterowanych numerycznie). Na koniec odwiedzin uczniowie weszli do pracowni fryzjersko-kosmetycznej, gdzie panie Elwira Zabłocka i Karolina Roszkowska zapoznały ich z profilem fryzjersko-kosmetycznym szkoły, a następnie goście własnoręcznie wykonali z materiałów ekologicznych kule kąpielowe i skorzystali z wybranych zabiegów fryzjerskich.

           Wizyta uczniów klasy III E ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce

           18 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedziła młodzież z klasy III E ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce pod opieką doradcy zawodowego, pani Marty Doroszkiewicz. Uczniowie zostali przyjęci przez wicedyrektora Lecha Czarnowicza i pana Marka Mozyrskiego oraz zapoznani z projektami unijnymi realizowanymi przez szkołę we Włoszech i na Malcie.

           Następnie przybyli goście udali się do Pracowni Ćwiczeń Technicznych, gdzie kierownik Mirosław Wojciech Osial zapoznał uczniów z możliwościami kształcenia praktycznego naszej szkoły i oprowadził ich po pracowniach. Pan Jerzy Szymaniuk zaprezentował działanie programów komputerowych uruchamianej pracowni obrabiarek typu CNC (obrabiarek sterowanych numerycznie). Na koniec odwiedzin uczniowie weszli do pracowni fryzjersko-kosmetycznej, gdzie panie Elwira Zabłocka i Karolina Roszkowska zapoznali ich z profilem fryzjersko-kosmetycznym szkoły, a następnie goście własnoręcznie wykonali z materiałów ekologicznych kule kąpielowe i skorzystali z zabiegów fryzjerskich.

            15 marca 2019 r.

            III Liga Futsalu

            W dniu 15 marca 2019 roku w Wysokim Mazowieckim odbyła się czwarta kolejka III Ligi Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce w pierwszym pojedynku zmierzył się z gospodarzem turnieju, Centrum Kształcenia Zawodowego Wysokie Mazowieckie. Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, ale to ZSZ w Sokółce strzelił pierwszego gola, aby po niespełna 6 minutach gry prowadzić już różnicą dwóch bramek. Nasi zawodnicy wiedzieli, że taki wynik to jeszcze nie wygrana, więc musieliśmy się skupić zarówno na ofensywie jak i defensywie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1 dla naszego zespołu. Druga połowa również była bardzo emocjonująca i walki w niej nie mogło zabraknąć. Gospodarze zachęceni oklaskami swoich kibiców zdołali doprowadzić do remisu. Na 4 minuty przed zakończeniem spotkania został wzięty "czas", aby uspokoić grę. Opłaciło się to, bo w końcowych minutach zdołaliśmy strzelić jeszcze 2 gole i mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla naszej drużyny. W drugim spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z faworytami ligi, zespołem ZS Centrum Kształcenia Rolniczego Sejny. Niestety wyrównana walka toczyła się jedynie przez pierwsze 15 minut gry. Doświadczenie drużyny z Sejn, gdzie zawodnicy grają na co dzień w profesjonalnych zespołach była zbyt duża, aby nawiązać wyrównana grę. Tym razem musieliśmy uznać gorycz porażki, ulegając renomowanemu rywalowi.

            Skład zespołu:

            Rafał Kozłowski, Omar Szczęsnowicz (obaj IV Tfi), Marek Łowczecki (IV Tm), Szymon Wąsowicz (III Tm), Dariusz Łowczecki, Kamil Maksimczyk (obaj II Tm), Sebastian Krempa (II wz), Mateusz Bartulewicz, Daniel Maksimczyk (obaj I T), Hubert Kazarez (I wz).

            Trener: Tomasz Potapczyk.

            Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

             Wizyta uczniów klasy VIII D Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce

             15 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedzili uczniowie klasy VIII D ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce wraz z doradcą zawodowym, panią Martą Doroszkiewicz. Pan dyrektor Grzegorz Zalewski wraz z kierownikiem Pracowni Ćwiczeń Technicznych Panem Mirosławem Osialem przedstawili uczniom ofertę edukacyjną szkoły, realizowane projekty praktyk zagranicznych na Malcie i praktyk krajowych w ramach programu "Kompetentni i wykwalifikowani".

             Uczniowie zwiedzili pracownie przedmiotowe i zawodowe oraz powstającą pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC), gdzie pan Jerzy Szymaniuk przeprowadził krótkie warsztaty komputerowego rysunku i modelowania. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie, szczególnie dziewczyny uczestniczyli w warsztatach tworzenia kul do kąpieli. Chętne osoby mogły skorzystać z wybranych zabiegów fryzjerskich, korzystając z uprzejmości naszych dziewczyn z klas fryzjerskich i nauczycielek przedmiotów zawodowych kierunku technik usług fryzjerskich: pań Elwiry Zabłockiej i Karoliny Roszkowskiej. Bardzo dziękujemy uczniom klasy VIII D i pani Marcie Doroszkiewicz za przybycie do naszej szkoły i zapoznanie się z jej ofertą.

              Wizyta byłego ucznia Adama Surowca

              15 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedził były uczeń tej szkoły Adam Surowiec. Adam walczy z ESBS (Emotional Speech Blocks Syndrome), co po polsku znaczy Zespół Emocjonalnych Bloków Mowy. Jest aktualnie w trakcie nauki nowej mowy, którą prowadzi ośrodek w Mikołowie. ESBS jest wadą nabytą i jest spowodowana blokadami psychicznymi, które mogą być spowodowane różnymi wydarzeniami. W wypadku Adama blokada wystąpiła gdy miał 6 lat. Od tej pory miał on bardzo duże trudności w mówieniu. Wada czasami się wtedy potęguje, bo cały wysiłek przeznaczony na próby mówienia przynosi odwrotny efekt, gdyż chęć mówienia może zwiększyć blokadę mowy. Rozwiązania problemu Adama od 4 lutego 2019 roku podjął się ośrodek w Mikołowie - NOWA MOWA - NEW SPEECH SP. Z O.O. Leczenie jest bardzo kosztowne, ale zbiórka na stronie pomagam.pl przyniosła bardzo pozytywne efekty, za które Adam jest bardzo wdzięczny. Jednocześnie prosi o dalsze finansowe wsparcie, gdyż przed nim jeszcze co najmniej 11 trzydniowych wyjazdów do Mikołowa. Te wyjazdy mają na celu dalszy rozwój płynnej mowy. Jest to niezbędne, gdyż w wypadku ESBS wszyscy, którzy rozpoczęli naukę nowej mowy uczą się umiejętności mówienia od początku, startują w zasadzie z pułapu "zero".

              Adam spotkał się ze swoimi młodszymi o 2 lata koleżankami i kolegami z klas IV technikum fryzjersko-informatycznego i mechanicznego, którzy pamiętali go jeszcze z czasów szkolnych. Mimo stresu związanego z występem Adam poradził sobie znakomicie, zaś jego koledzy i koleżanki usłyszeli jego wypowiedzi na temat nauki nowej mowy i odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników spotkania.

               13 marca 2019 r.

               Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sokółce

               13 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedziła młodzież z klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokółce. Uczniowie zostali przywitani przez wicedyrektora Lecha Czarnowicza, a następnie zapoznani z projektami unijnymi realizowanymi przez szkołę we Włoszech i na Malcie.

               Następnie przybyli goście udali się do Pracowni Ćwiczeń Technicznych, gdzie kierownik Mirosław Wojciech Osial zapoznał uczniów z możliwościami kształcenia praktycznego naszej szkoły i oprowadził ich po pracowniach. Pan Jerzy Szymaniuk zaprezentował działanie programów komputerowych uruchamianej pracowni obrabiarek typu CNC (obrabiarek sterowanych numerycznie). Na koniec odwiedzin uczniowie weszli do pracowni fryzjersko-kosmetycznej, gdzie panie Elwira Zabłocka i Karolina Roszkowska zapoznały ich z profilem fryzjersko-kosmetycznym szkoły, a następnie goście własnoręcznie wykonali z materiałów ekologicznych kule kąpielowe i skorzystali z zabiegów fryzjerskich.

                II Liga Siatkówki Chłopców

                13 marca 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Białymstoku siatkarze Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrali kolejny, czwarty już turniej II Ligi Siatkówki Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Wyjazd do stolicy województwa trudno uznać za udany, gdyż drużyna ZSZ nie zdobyła ani jednego punktu, ulegając w pierwszym meczu gospodarzowi, ZST Białystok 0:2 (16:25, 13:25), by w drugim spotkaniu w identycznym stosunku przegrać po walce z ZSE Białystok 0:2 (25:27, 14:25). Szkoda tego pierwszego seta z "Elektrykiem", w którym mieliśmy 4 piłki setowe...

                Skład ZSZ:

                1 - Omar Szczęsnowicz (III Tfi), 2 - Mateusz Matuk (I T), 3 - Hubert Kazarez (I wz), 4 - Patryk Olechno (III Tfi), 5 - Rafał Kozłowski (IV Tfi), 6 - Maciej Kiemiesz (II Tm), 8 - Bartosz Mróz (I T), 9 - Dawid Łopatecki (I T), 10 - Kamil Korolczuk (I wz), 11 - Tomasz Paszko (III Tfi), 12 - Patryk Panasiuk (IV Tfi), 13 - Paweł Olechno (III Tm), 15 - Kacper Gudalewski (I T).

                Trener: Grzegorz Zalewski.

                Tabela II Ligi po czwartym terminie:

                Miejsce Drużyna Punkty Sety
                1 ZS 6 Suwałki 20 14:1
                2 ZSE Białystok 18 12:2
                3 ZS 1 Bielsk Podlaski 18 13:3
                4 ZS Sokółka 13 10:6
                5 ZS Niećkowo 13 9:6
                6 ZST Białystok 11 8:7
                7 ZSZ Sokółka 7 7:11
                8 ZSZ Wysokie Mazowieckie 7 5:10
                9 ZSOiZ Czyżew 6 6:12
                10 ZSR Ostrożany 6 5:12
                11 ZS 4 Bielsk Podlaski 6 5:11
                12 ZS CKR Janów -2 1:14

                • - awans do I Ligi • - spadek z II Ligi

                Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

                 Wizyta uczniów klasy VIII A Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce

                 13 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedzili uczniowie klasy VIII A ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce wraz z doradcą zawodowym, panią Martą Doroszkiewicz. Wicedyrektor szkoły, pan Lech Czarnowicz przedstawił uczniom ofertę edukacyjną szkoły, realizowane projekty praktyk zagranicznych na Malcie i praktyk krajowych w ramach projektu "Kompetentni i wykwalifikowani". Przybyli goście wraz z kierownikiem Pracowni Ćwiczeń Technicznych Panem Mirosławem Osialem zwiedzili pracownie przedmiotowe i zawodowe oraz powstającą pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC), zaś uczennice uczestniczyły w warsztatach tworzenia kul do kąpieli. Chętne osoby mogły następnie skorzystać z wybranych zabiegów fryzjerskich, dzięki uprzejmości naszych dziewczyn z klas fryzjerskich i nauczycielek przedmiotów zawodowych kierunku technik usług fryzjerskich.

                  12 marca 2019 r.

                  Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Geniuszach

                  12 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedziła młodzież z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Geniuszach, pod opieką pana Krzysztofa Kosackiego. Wizyta była związana z poznaniem możliwości dalszego kształcenia uczniów z Geniusz w Zespole Szkół Zawodowych w przyszłym roku szkolnym. Przybyli goście udali się najpierw do Pracowni Ćwiczeń Technicznych, gdzie kierownik Mirosław Wojciech Osial zapoznał uczniów z możliwościami kształcenia praktycznego naszej szkoły i oprowadził ich po pracowniach, w których nasi uczniowie odbywają zajęcia praktyczne wykonując różne elementy metalowe na maszynach będących na wyposażeniu Pracowni Ćwiczeń Technicznych. Pan Jerzy Szymaniuk zaprezentował działanie programów komputerowych uruchamianej pracowni obrabiarek typu CNC (obrabiarek sterowanych numerycznie). Następnie uczniowie weszli do pracowni fryzjersko-kosmetycznej, gdzie panie Elwira Zabłocka i Karolina Roszkowska zapoznali ich z profilem fryzjersko-kosmetycznym szkoły, a goście własnoręcznie wykonali z materiałów ekologicznych kule kąpielowe i skorzystali z zabiegów fryzjerskich.

                  Na koniec wizyty dyrektor Grzegorz Zalewski wraz z wicedyrektorem szkoły, panem Lechem Czarnowiczem przedstawili uczniom ofertę edukacyjną szkoły, realizowane projekty praktyk zagranicznych we Włoszech, na Malcie i praktyk krajowych w ramach projektu "Kompetentni i wykwalifikowani".

                   11 marca 2019 r.

                   Dzień Kobiet i Mężczyzn

                   11 marca 2019 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce jak co roku obchodzili Dzień Kobiet i Mężczyzn. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował żeńskim, a także męskim pracownikom szkoły słodkie upominki, które wręczyli uczniowie klasy IV Tm: Mateusz Dziadel i Krystian Leszczyński.

                   Również uczniowie i uczennice otrzymali z rąk nauczycieli słodkości. Nie zabrakło też kwiatów, którymi płeć piękną obdarowywali uczniowie. Na koniec odbyło się przedstawienie, podczas którego prowadzący w osobach Jakuba Kondrata (I T) i Przemysława Krawiela (III Tfi) w zabawny sposób zaprezentowali różnice między obiema płciami i stereotypy z nimi związane, a wokalnie zaprezentowali się Omar Szczęsnowicz (IV Tfi) i Przemysław Krawiel.

                   Obchody święta koordynowały opiekunki Samorządu i Koła Teatralnego - Panie Renata Maliszewska, Elwira Zabłocka i Jolanta Siemieniako.

                    8 marca 2019 r.

                    Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce

                    8 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedziła młodzież z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce pod opieką pana Piotra Zaręby. Uczniowie zostali przywitani przez pana dyrektora Grzegorza Zalewskiego oraz zapoznani z projektami unijnymi realizowanymi przez szkołę we Włoszech i na Malcie.

                    Następnie przybyli goście udali się do Pracowni Ćwiczeń Technicznych, gdzie kierownik Mirosław Wojciech Osial zapoznał uczniów z możliwościami kształcenia praktycznego naszej szkoły i oprowadził ich po pracowniach. Pan Jerzy Szymaniuk zaprezentował działanie programów komputerowych uruchamianej pracowni obrabiarek typu CNC (obrabiarek sterowanych numerycznie). Na koniec odwiedzin uczniowie weszli do pracowni fryzjersko-kosmetycznej, gdzie panie Elwira Zabłocka i Karolina Roszkowska zapoznali ich z profilem fryzjersko-kosmetycznym szkoły, a następnie goście własnoręcznie wykonali z materiałów ekologicznych kule kąpielowe i skorzystali z zabiegów fryzjerskich.

                     III Liga Siatkówki Dziewcząt

                     8 marca 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku siatkarki Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrały czwarty turniej III Ligi Siatkówki Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Zdziesiątkowana chorobami i kontuzjami drużyna poniosła dwie porażki, ulegając dziewczętom z XIV LO Białystok 0:2 (7:25, 9:25) i gospodyniom, ZSOiT Białystok 0:2 (13:25, 20:25).

                     Skład zespołu:

                     Kamila Chorąży (IV Tfi), Paulina Żukiewicz (II Tfi), Magdalena Gieniusz, Gabriela Kucharewicz, Martyna Safarowicz (wszystkie II wz), Ewelina Dzienis, Zuzanna Olechno (obie I T).

                     Trener: Jolanta Lech.

                     Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

                      Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce

                      8 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedziła młodzież z klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce pod opieką pani Moniki Klim. Wizyta była związana z poznaniem możliwości dalszego kształcenia uczniów w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym. Uczniowie zostali przywitani przez pana dyrektora Grzegorza Zalewskiego, a następnie zapoznani z projektami unijnymi realizowanymi przez szkołę we Włoszech i na Malcie.

                      Następnie przybyli goście udali się do Pracowni Ćwiczeń Technicznych, gdzie kierownik Mirosław Wojciech Osial zapoznał uczniów z możliwościami kształcenia praktycznego naszej szkoły i oprowadził ich po pracowniach, w których nasi uczniowie odbywają zajęcia praktyczne wykonując różne elementy metalowe na maszynach będących na wyposażeniu Pracowni Ćwiczeń Technicznych. Pan Jerzy Szymaniuk zaprezentował działanie programów komputerowych uruchamianej pracowni obrabiarek typu CNC (obrabiarek sterowanych numerycznie). Na koniec odwiedzin uczniowie weszli do pracowni fryzjersko-kosmetycznej, gdzie panie Elwira Zabłocka i Karolina Roszkowska zapoznali ich z profilem fryzjersko-kosmetycznym szkoły, a następnie goście własnoręcznie wykonali z materiałów ekologicznych kule kąpielowe i skorzystali z zabiegów fryzjerskich.

                       7 marca 2019 r.

                       Wizyta uczniów Zespołu Szkół Samorządowych z Krynek

                       7 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedziła młodzież z ostatnich klas gimnazjum i szkoły podstawowej Zespołu Szkół Samorządowych z Krynek. Wizyta była związana z poznaniem możliwości dalszego kształcenia uczniów w Zespole Szkół Zawodowych w przyszłym roku szkolnym. Młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną szkoły i realizowanymi projektami zagranicznymi, obejrzała pracownie przedmiotowe i zawodowe, a także wzięła udział w warsztatach wytwarzania kul do kąpieli. Płeć piękna wykorzystała wizytę do upiększenia swego wizerunku, dzięki uprzejmości uczennic i nauczycielek kierunku fryzjersko-kosmetycznego.

                        6 marca 2019 r.

                        Promocja ZSZ w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej

                        6 marca 2019 roku nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedzili społeczność Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej. Pan dyrektor Grzegorz Zalewski wraz z wicedyrektorem szkoły, panem Lechem Czarnowiczem i panią Karoliną Roszkowską przedstawili uczniom ofertę edukacyjną szkoły, realizowane projekty praktyk zagranicznych we Włoszech i na Malcie oraz praktyk krajowych. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Dobry zawód - fajne życie", którego uczestnikiem są obie szkoły.

                         Spotkanie z Policją

                         6 marca w klasach I T, I wz i III Tm Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odbyły się zajęcia dotyczącą odpowiedzialności prawnej nieletnich i uzależnień. Zajęcia przeprowadziła pani Joanna Kłos - mł. asp. Zespołu ds. prewencji kryminalnej nieletnich i patologii. Uczniowie mogli porozmawiać o czynach karalnych, demoralizacji, konsekwencji brania używek i podejmowania niewłaściwych decyzji.

                         Izabela Garkowska

                          5 marca 2019 r.

                          Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sokółce

                          5 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedziła młodzież z klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokółce. Uczniowie zostali przywitani przez pana dyrektora Grzegorza Zalewskiego, a następnie zapoznani z projektami unijnymi realizowanymi przez szkołę we Włoszech i na Malcie.

                          Następnie przybyli goście udali się do Pracowni Ćwiczeń Technicznych, gdzie kierownik Mirosław Wojciech Osial zapoznał uczniów z możliwościami kształcenia praktycznego naszej szkoły i oprowadził ich po pracowniach. Pan Jerzy Szymaniuk zaprezentował działanie programów komputerowych uruchamianej pracowni obrabiarek typu CNC (obrabiarek sterowanych numerycznie). Na koniec odwiedzin uczniowie weszli do pracowni fryzjersko-kosmetycznej, gdzie panie Elwira Zabłocka i Karolina Roszkowska zapoznały ich z profilem fryzjersko-kosmetycznym szkoły, a następnie goście własnoręcznie wykonali z materiałów ekologicznych kule kąpielowe i skorzystali z zabiegów fryzjerskich.

                           Międzyszkolny Festiwal Piosenki Rosyjskiej

                           5 marca 2019 roku w Zespole Szkół CKR w Janowie odbył się Międzyszkolny Festiwal Piosenki Rosyjskiej. W imprezie wzięli udział uczniowie ze szkól podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Zaprezentowali oni 33 utwory. Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce reprezentował uczeń klasy III Technikum informatycznego Przemysław Krawiel, zdobywając specjalne wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

                           Opiekę nad uczniem sprawowała pani Renata Maliszewska.

                            Wizyta uczniów klasy VIII B Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce

                            5 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedzili uczniowie klasy VIII B ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce wraz z doradcą zawodowym, panią Martą Doroszkiewicz. Pan dyrektor Grzegorz Zalewski wraz z wicedyrektorem szkoły, panem Lechem Czarnowiczem i panią Anetą Tymińską przedstawili uczniom ofertę edukacyjną szkoły, realizowane projekty praktyk zagranicznych na Malcie i praktyk krajowych w ramach projektu "Kompetentni i wykwalifikowani". Uczniowie z kierownikiem Pracowni Ćwiczeń Technicznych Panem Mirosławem Osialem zwiedzili pracownie przedmiotowe i zawodowe oraz powstającą pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC), zaś uczennice uczestniczyły w warsztatach tworzenia kul do kąpieli. Chętne osoby mogły następnie skorzystać z wybranych zabiegów fryzjerskich, dzięki uprzejmości naszych dziewczyn z klas fryzjerskich i nauczycielek przedmiotów zawodowych kierunku technik usług fryzjerskich.

                             4 marca 2019 r.

                             III Liga Futsalu

                             W dniu 4 marca 2019 roku w Zambrowie odbyły się rozgrywki III Ligi Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy. Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce w dwóch meczach zmierzył się z zawodnikami dwóch miejscowych szkół. Po ciekawych i niezwykle zaciętych spotkaniach ZSZ w Sokółce uległ w pierwszym meczu 4:7 gospodarzom, czyli I LO Zambrów i 2:4 miejscowemu Zespołowi Szkół Agroprzedsiębiorczości.

                             Skład zespołu:

                             Rafał Kozłowski, Omar Szczęsnowicz (obaj IV Tfi), Marek Łowczecki (IV Tm), Szymon Wąsowicz (III Tm), Dariusz Łowczecki, Kamil Maksimczyk, Tomasz Wróblewski (wszyscy II Tm), Sebastian Krempa (II wz), Daniel Maksimczyk (I T).

                             Trener: Tomasz Potapczyk.

                             Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

                              Wizyta uczniów klasy VIII C Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce

                              4 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedzili uczniowie klasy VIII C ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce wraz z doradcą zawodowym, panią Martą Doroszkiewicz. Pan dyrektor Grzegorz Zalewski wraz z wicedyrektorem szkoły, panem Lechem Czarnowiczem i panem Markiem Mozyrskim oraz z kierownikiem Pracowni Ćwiczeń Technicznych Panem Mirosławem Osialem przedstawili uczniom ofertę edukacyjną szkoły, realizowane projekty praktyk zagranicznych na Malcie i praktyk krajowych w ramach programu "Kompetentni i wykwalifikowani". Uczniowie zwiedzili pracownie przedmiotowe i zawodowe oraz powstającą pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC). Z wielkim zaangażowaniem uczniowie, szczególnie dziewczyny uczestniczyli w warsztatach tworzenia kul do kąpieli. Chętne osoby mogły skorzystać z wybranych zabiegów fryzjerskich, korzystając z uprzejmości naszych dziewczyn z klas fryzjerskich i nauczycielek przedmiotów zawodowych kierunku technik usług fryzjerskich. Bardzo dziękujemy uczniom klasy VIII C i pani Marcie Doroszkiewicz za przybycie do naszej szkoły i zapoznanie się z ofertą naszej szkoły skierowaną do uczniów.

                               17 lutego - 2 marca 2019 r.

                               Staże zawodowe we Frankfurcie w ramach projektu Erasmus+

                               W dniach 17 lutego - 2 marca 2019 roku w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe projekt "Nowe perspektywy po zagranicznym stażu zawodowym młodych cukierników, kucharzy i mechaników pojazdów samochodowych" uczennica klasy I wz Edyta Migacz wzięła udział w dwutygodniowym stażu w zawodzie cukiernik we Frankfurcie nad Odrą, zorganizowanym przez Podlaską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku.

                               Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych 70 uczestników poprzez zdobycie dodatkowych kompetencji oraz nowego doświadczenia warsztatowego za granicą. Równie ważny jest rozwój osobisty uczestników, poszerzenie horyzontów światopoglądowych, poznanie kultury pracy w Niemczech, jak też poznanie przez młodzież niemieckiego języka zawodowego. Uczniowie odbywają praktyki na nowocześnie wyposażonych warsztatach w małych grupach pod okiem doświadczonych instruktorów zgodnie z metodologią niemiecką, co zapewni w rezultacie wysoki poziom zdobytej wiedzy i umiejętności, potwierdzone certyfikatem organizacji goszczącej BWF oraz dokumentem Europass-Mobility.

                               Edyta uczestniczyła w stażu dzięki współpracy Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie.

                                1 marca 2019 r.

                                Rozdanie certyfikatów - "Staże zagraniczne. Praktyki na Malcie"

                                1 marca 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce miało miejsce rozdanie certyfikatów dla uczestników wyjazdu na staże na Malcie w ramach projektu PO WER "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro. Praktyki na Malcie" będącego częścią Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Europejskiego "Wiedza - Edukacja - Rozwój". Certyfikaty otrzymali wszyscy uczniowie uczestniczący w wyjeździe na Maltę. Certyfikat potwierdza zdobycie doświadczenia zawodowego za granicą i może być wykorzystany przy pisaniu CV do ewentualnej pracy w przyszłości.

                                Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie gratulujemy!!!

                                 Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sokółce

                                 1 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedziła młodzież z ostatnich klas gimnazjum Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sokółce. Wizyta była związana z poznaniem możliwości dalszego kształcenia uczniów w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym. Uczniowie zostali przywitani przez pana dyrektora Grzegorza Zalewskiego, a następnie zapoznani z projektami unijnymi realizowanymi przez szkołę we Włoszech i na Malcie.

                                 Następnie przybyli goście udali się do Pracowni Ćwiczeń Technicznych, gdzie kierownik Mirosław Wojciech Osial zapoznał uczniów z możliwościami kształcenia praktycznego naszej szkoły i oprowadził ich po pracowniach, w których nasi uczniowie odbywają zajęcia praktyczne wykonując różne elementy metalowe na maszynach będących na wyposażeniu Pracowni Ćwiczeń Technicznych. Pan Jerzy Szymaniuk zaprezentował działanie programów komputerowych uruchamianej pracowni obrabiarek typu CNC (obrabiarek sterowanych numerycznie). Na koniec odwiedzin uczniowie weszli do pracowni fryzjersko-kosmetycznej, gdzie panie Elwira Zabłocka i Karolina Roszkowska zapoznali ich z profilem fryzjersko-kosmetycznym szkoły, a następnie goście własnoręcznie wykonali z materiałów ekologicznych kule kąpielowe i skorzystali z zabiegów fryzjerskich.


                                  luty 2019 r.Aktualnościkwiecień 2019 r.

                                  Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

                                  Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski