Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,luty 2018 r.Aktualnościkwiecień 2018 r.


28 marca 2018 r.

I Liga Piłki Ręcznej Chłopców

28 marca 2018 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej odbył się mecz 4 kolejki I Ligi Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Po dramatycznym spotkaniu drużyna ZSZ w Sokółce uległa nieznacznie ZS CKR Suwałki 18:19 (10:12). Gratulacje za sportową walkę do końca!

Skład zespołu:

Paweł Borowik, Dominik Jakimowicz, Adrian Rogalski, Piotr Szoda (wszyscy IV Tm), Damian Roszkowski (IV Tfi), Michał Sulima (III Tm), Rafał Kozłowski, Omar Szczęsnowicz (obaj III Tfi), Kamil Sołowiej (II Tfi), Kamil Maksimczyk, Kacper Pawełko (obaj I Tm), Adrian Borowski (I Tfi), Łukasz Borowik, Daniel Kulmaczewski, Maciej Kuryłowicz, Łukasz Ugolik (wszyscy I wz).

Trener/opiekun: Tomasz Potapczyk.

Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

  Wycieczka do Suwałk na mecz Ślepska

  28 marca 2018 roku odbyła się wycieczka młodzieży z naszej szkoły na mecz I Ligi Siatkówki pomiędzy drużynami Ślepsk Suwałki a AZS PWSZ Stal Nysa. Pretekstem udania się na to spotkanie był fakt, że sędzią liniowym był w tym meczu dyrektor ZSZ, Grzegorz Zalewski. Uczestnicy wycieczki obejrzeli emocjonujące spotkanie (zakończone wynikiem 3:2 dla gospodarzy, lecz także przegranym "złotym setem"), a jeden z nich miał nawet okazję wygrać konkurs serwów podczas przerwy między setami;)

  Opiekunowie: Sławomir Protasiewicz i Grzegorz Zalewski.

   27 marca 2018 r.

   II Liga Siatkówki Chłopców

   Po długiej przerwie w rozgrywkach, 27 marca 2018 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce siatkarze Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrali czwarty turniej II Ligi Siatkówki Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Drużyna ZSZ odniosła połowiczny sukces, ulegając w pierwszym meczu zespołowi ZS 1 Bielsk Podlaski 0:2 (21:25, 11:25), by w drugim spotkaniu wygrać z drużyną ZS 4 Bielsk Podlaski 2:0 (25:19, 25:20). Zespół z dorobkiem 12 punktów zajmuje bezpieczne miejsce w połowie tabeli.

   Skład ZSZ:

   1 - Omar Szczęsnowicz (III Tfi), 2 - Kamil Wysocki (IV Tfi), 3 - Łukasz Szczęsnowicz (III wz), 4 - Patryk Olechno (II Tfi), 5 - Rafał Kozłowski (III Tfi), 6 - Maciej Kiemiesz (I Tm), 7 - Bartłomiej Łopatecki (IV Tfi), 10 - Damian Roszkowski (IV Tfi), 11 - Tomasz Paszko (II Tfi).

   Trener: Grzegorz Zalewski.

   Tabela II Ligi po czwartym terminie:

   Miejsce Drużyna Punkty Sety
   1 ZS 1 Bielsk Podlaski 17 12:4
   2 ZSOiZ Czyżew 16 12:4
   3 ZSOiZ Ciechanowiec 16 12:4
   4 ZST Suwałki 11 8:4
   5 ZS Wojewodzin 14 11:7
   6 ZSR Ostrożany 12 9:7
   7 ZSZ Sokółka 12 9:7
   8 I LO Augustów 6 7:10
   9 ZSZ Wysokie Mazowieckie 6 4:10
   10 ZS 4 Bielsk Podlaski 6 4:10
   11 ZS CKR Janów 2 2:13
   12 ZS Sokółka 2 2:14

   • - awans do I Ligi • - spadek do III Ligi

   Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

    Pisanki w Janowie

    27 marca w ZS CKR w Janowie odbyło się rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu "Pisanka", zorganizowanego w 3 kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W każdej kategorii były trzy miejsca i wyróżnienie.

    W konkursie udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce: Maciej Kiemiesz - I Tm, Klaudia Łysik - I Tfi, Ewa Narel i Angelika Tober - obie z II Tfi.

    Jury wyróżniło pisankę wykonaną przez Maćka Kiemiesza.

    Maćkowi i dziewczynom gratulujemy zdolności, pomysłu i cierpliwości przy wykonaniu przepięknych ozdób wielkanocnych!

    Elwira Zabłocka, Izabela Garkowska

     XVI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

     27 marca 2018 roku w Zespole Szkół Mechanicznych CKP Nr 2 w Białymstoku odbyły się XVI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc im. Artura Śliwki. W kategorii U20 w wadze do 93 kg I miejsce zajął Wojciech Lewosz, zaś w wadze do 105 kg triumfował Paweł Gawrysiak. Obaj nasi siłacze zdominowali też kategorię OPEN do lat 20: Paweł zajął w niej I miejsce, a Wojciech miejsce II. Serdeczne gratulacje!

     Skład drużyny ZSZ:

     Maciej Kundzicz, Paweł Borowik (obaj IV Tm), Paweł Gawrysiak, Wojciech Lewosz (obaj III Tm), Rafał Kozłowski (III Tfi), Michał Gojko (II Tm) i Tomasz Szczesiul (I Tfi).

     Opiekun: Tomasz Potapczyk.

      26 marca 2018 r.

      Podpisanie umów z uczestnikami zajęć w ramach projektu "Kompetentni i wykwalifikowani"

      26 marca 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Sokółce podpisano umowy z uczestnikami zajęć w ramach projektu "Kompetentni i wykwalifikowani".

      Z Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce na zajęcia z języka angielskiego, warsztatów ITC, matematyki, biologii, organizacji procesów produkcji i języka rosyjskiego w branży mechanicznej oraz doradztwa zawodowego zakwalifikowało się 27 uczniów.

      Zajęcia rozpoczną się w kwietniu br.

      Izabela Garkowska

       24 marca 2018 r.

       I kolejka Powiatowej Ligi Siatkówki

       W hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce odbyła się 1. kolejka XIV Powiatowej Ligi Siatkówki o Puchar Starosty Sokólskiego. Do rywalizacji zgłosiło się ostatecznie 8 drużyn, a wśród nich oczywiście reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce. Start nie okazał się dla naszych siatkarzy udany, gdyż przegrali oba mecze po 0:2: z Tytanowymi Andrzejami i DBS.

       Skład ZSZ:

       1 - Omar Szczęsnowicz (III Tfi), 2 - Kamil Wysocki (IV Tfi), 3 - Łukasz Szczęsnowicz (III wz), 4 - Patryk Olechno (II Tfi), 6 - Maciej Kiemiesz (I Tm), 7 - Bartłomiej Łopatecki (IV Tfi), 10 - Damian Roszkowski (IV Tfi), 11 - Tomasz Paszko (II Tfi), 13 - Paweł Olechno (II Tm).

       Trener: Grzegorz Zalewski.

        23 marca 2018 r.

        Finał Indywidualnych Mistrzostw Województwa w Tenisie Stołowym

        23 marca 2018 roku tenisista Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce Adam Nikołajuk (III Tfi) wziął udział w Finale Indywidualnych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym, który odbył się w Łomży. Nasz zawodnik musiał rywalizować z zawodowcami z pierwszo- i drugoligowych klubów, lecz toczył bardzo wyrównane boje. Ostatecznie wśród 32 zawodników Adam zajął 17. miejsce, powtarzając wynik sprzed roku. Serdeczne gratulacje;)

        Opiekę nad zawodnikiem sprawował gościnnie Paweł Krynicki (ZS CKR Janów).

        A komunikat końcowy Licealiady w Indywidualnym Tenisie Stołowym znajduje siętutaj...

        22 marca 2018 r.

        GMO i czekolada...

        Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce z klas II TFI (Ewa Narel, Angelika Tober, Joanna Bartulewicz, Wioleta Mozelewska) oraz I TFI (Klaudia Łysik) oraz nasz fotograf - Adrian Borkowski (I TFI) wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Wyższą Szkołą Medyczną w Białymstoku. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się, że GMO to nie tylko zagrożenia, ale także korzyści płynące z wykorzystania takich produktów. Niestety nie ma odpowiedniej ilości badań, w jaki sposób oddziałują one na organizm człowieka. A miłośnicy czekolady za każdym razem kiedy sięgają po jej kawałek, spożywają także GMO, ponieważ lecytyna sojowa wykorzystywana przy jej produkcji pochodzą od soi zmodyfikowanej genetycznie.

        Po wykładzie odbyły się warsztaty, w których można było stworzyć własne mydło, wykorzystując do tego zarówno barwniki, aromaty, jak i zioła. Zajęcia nie dość, że przyjemne, to i pożyteczne, bo uczniowie mieli także możliwość zbadania pH różnych substancji.

        Elwira Zabłocka

         21 marca 2018 r.

         Doradztwo zawodowe w klasach maturalnych

         21 marca pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce - p. Marta Szutko-Biernacka przeprowadziła w klasach IV Tm i IV Tfi zajęcia z doradztwa zawodowego. Uczniowie dowiedzieli się o możliwych drogach i ścieżkach kariery zawodowej, problemach na rynku pracy, zastanowili się chwilkę nad własnymi wyborami życiowymi.

         Życzę wszystkim uczniom kończącym szkołę - jak najwłaściwszych dróg, po których będą kroczyć; mądrości w podejmowaniu decyzji oraz zadowolenia i satysfakcji z powziętych działań.

         Izabela Garkowska

          Wyjazd do teatru

          Dzień wiosny uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce powitali wizytą w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Balladyna". Tekst lektury był uczniom znany, ale współczesna interpretacja, nowoczesne rozwiązania sceniczne i gra aktorów podobały się naszym teatromanom.

          Wyjazd zorganizowały panie Elwira Zabłocka i Jolanta Siemieniako, a w opiece nad uczniami pomagał także ksiądz Tomasz Łapiak.

           18 marca 2018 r.

           "Gramy dla Dawida"

           W hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce odbył się charytatywny turniej piłki siatkowej "Gramy dla Dawida", w którym wzięło udział 12 drużyn. Wśród nich nie zabrakło również reprezentacji Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, która wprawdzie przegrała swoje obydwa mecze, lecz nie to się tego dnia liczyło. Podczas turnieju, zorganizowanego przez klub UKS Mikolo, zebrano blisko 2 tys. złotych...

           Skład ZSZ:

           2 - Kamil Wysocki (IV Tfi), 4 - Patryk Olechno (II Tfi), 6 - Maciej Kiemiesz (I Tm), 7 - Bartłomiej Łopatecki (IV Tfi), 10 - Damian Roszkowski (IV Tfi), 11 - Tomasz Paszko (II Tfi).

           Turniej jako wolontariusz sędziował Grzegorz Zalewski.

            15 marca 2018 r.

            Przygotowania do kiermaszu

            15 marca 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych, należący do Młodzieżowej Rady Miejskiej - Ewa Narel (II Tf) i Omar Szczęsnowicz (III Ti) - spotkali się w świetlicy parafialnej Caritas na Osiedlu Zielonym, aby pomóc w przygotowaniu palm i innych dekoracji świątecznych na kiermasz parafialny, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

            Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie wolnego czasu akcjom charytatywnym i drugiemu człowiekowi.

            Izabela Garkowska

             14 marca 2018 r.

             Marcowy apel

             14 marca na górnym holu budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce odbył się apel, podczas którego 14 osób otrzymało nagrody za najlepszą frekwencję za miesiąc luty - bony do szkolnego sklepiku o wartości 10 zł. Dyrektor Grzegorz Zalewski wręczył też dyplomy i nagrody zwycięzcom etapu szkolnego XIX Powiatowych Mistrzostw w Ortografii oraz podziękował uczniom i opiekunom za osiągnięcia i wkład w życie szkoły w lutym 2018 roku. Koordynatorzy projektu "Doświadczenie kluczem do sukcesu" - Aneta Tymińska i Lech Czarnowicz wręczyli uczestnikom wyjazdu do Włoch certyfikaty zaświadczające o odbytym stażu.

              13 marca 2018 r.

              Zbiórka dla Dawida

              13 marca w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce odbyła się zbiórka pieniędzy na protezę ręki dla Dawida, ucznia ZSR w Sokółce, który w lipcu ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi i stracił rękę. Proteza to szansa na normalne życie.

              W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna oraz Wioleta Mozolewska (II Tf), Piotr Szoda i Tomasz Półjanowski (IV Tm) oraz Patryk Hukałowicz, Adam Żochowski i Maciej Kiemiesz (I Tm).

              Pieczę nad akcją miały Panie: Elwira Zabłocka, Jolanta Siemieniako oraz Izabela Garkowska.

               12 marca 2018 r.

               Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Województwa w Tenisie Stołowym

               12 marca 2018 roku w Suchowoli rozegrano Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym. W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników i zawodniczek naszego województwa, w tym troje uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce: Damian Roszkowski (IV Ti), Adam Nikołajuk (III Ti) i Klaudia Łysik (I Tf). Wszyscy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony pokazując dobrą technikę i wolę zwycięstwa. Wysokie III miejsce zajął Adam Nikołajuk, przegrywając jedynie jeden mecz z 5 toczonych tego dnia. Uzyskał jednocześnie prawo startu w finałach, które odbędą się w Łomży w dniu 23.03.2018 roku. Serdeczne gratulacje:)

                9 marca 2018 r.

                "Lokalnie znani - zwierzętom oddani"

                Kolejna akcja, w której wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce - promowanie V edycji bazarku "Lokalnie znani - zwierzętom oddani". Nasi uczniowie (Kacper Pawełko, Piotr Kozioł, Kamil Kirpsza, Maciej Kiemiesz, Adrian Borkowski, Patryk Rafalczuk) poświecili w piątek - 9 marca, kilka godzin, aby promować wydarzenie mające wspomóc naszych braci mniejszych. Chłopcy z wielkim zaangażowaniem roznosili ulotki oraz rozmawiali z sokólskimi przedsiębiorcami oraz firmami, aby zachęcić ich do udziału w bazarku. Mogą oni zaproponować rzeczy lub usługi, które następnie zostaną zlicytowane, a uzyskane pieniądze wesprą funkcjonowanie naszego schroniska.

                Uczniom serdecznie dziękuję, że są niezawodni i po raz kolejny wykazali się wielką empatią i chęcią pomocy.

                Elwira Zabłocka

                 8 marca 2018 r.

                 Warsztaty dla małych i dużych

                 W czwartek na warsztatach szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce odbyły się warsztaty "Musujące kule do kąpieli". W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 2 "Zielony Zakątek" oraz uczniowie: Paulina Żukiewicz, Klaudia Łysik, Angelika Tober, Joanna Bartulewicz, Diana Sawko i Maciej Kiemiesz. Dzieci pod opieką starszych kolegów wykonały kule do kąpieli, które miały posłużyć jako prezenty z okazji Dnia Kobiet, dla mamy i babci.

                 Dzieci, korzystając z pomocy młodzieży, wykonywały kolejne elementy instrukcji, aby na koniec zapakować przygotowane prezenty. Przy produkcji wykorzystano zioła, naturalne olejki eteryczne oraz barwniki, a dzieci mogły samodzielnie wybrać z czego powstanie ich kula.

                 To były pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie warsztaty przygotowane przez naszą młodzież dla młodszych kolegów. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne.

                 Elwira Zabłocka

                  Dzień Kobiet i Mężczyzn

                  We czwartek 8 marca uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce jak co roku obchodzili Dzień Kobiet i Mężczyzn. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował żeńskim, a także męskim pracownikom szkoły słodkie upominki - "SUPER BABKI" dla Pań i "SUPER CIACHA" dla Panów, które wręczyły uczennice klasy III Tfi: Klaudia Biziuk, Magdalena Kunda i Klaudia Pawełko. Nie zabrakło też kwiatów, którymi płeć piękną obdarowywali zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

                  Obchody święta koordynowały opiekunki Samorządu - Panie Renata Maliszewska i Elwira Zabłocka.

                   Wykład o bieżeństwie

                   8 marca 2018 roku Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce odwiedził pan Sergiusz Kryszeń, który wygłosił wykład o bieżeństwie zatytułowany "Bieżeństwo (uchodźstwo) 1914-1916". Pan Kryszeń sam jest potomkiem bieżeńców, którzy powrócili do Polski po I wojnie światowej. Swoje wspomnienia zawarł w artykule "Z Narewki na Syberię" zamieszczonym w książce "Jestem, bo wrócili" i na stronie internetowej projektu "Jestem, bo wrócili" - biezenstwo.cerkiew.pl.

                   Bieżeństwo było wydarzeniem z czasów I wojny światowej związanym ze zwycięstwami armii niemieckiej nad rosyjską. Kiedy Rosjanie zaczęli przegrywać i w związku z tym wycofywać się państwo rosyjskie uruchomiło machinę propagandową przedstawiając Niemców w jak najbardziej czarnych barwach. Mówiono, że wojska niemieckie będą mordowały mieszkańców, więc zachęcano do ucieczki przed nimi w głąb Rosji. Dodatkowo lęk ludności mógł być potęgowany przez informacje o rzezi około 1,5 miliona Ormian, jakiej dokonały wojska tureckie. Agresywnej propagandzie uległa część mieszkańców ówczesnej zachodniej części imperium rosyjskiego. Bieżeństwo objęło swoim zasięgiem ogółem do 3 milionów osób, z tego z guberni grodzieńskiej, obejmującej częściowo Podlasie uciekło około 800 tysięcy osób, w tym Józef Kryszeń, dziadek naszego prelegenta wraz z rodziną.

                   Pan Sergiusz Kryszeń w barwny sposób przedstawił losy swojej rodziny w czasie bieżeństwa ilustrując wykład dokumentami przedstawionymi w prezentacji wykorzystanej w jego trakcie.

                   Wykładu słuchali uczniowie klas I i IV Technikum Mechanicznego oraz nauczyciele naszej szkoły.

                   Link do artykułu pana Kryszenia "Z Narewki na Syberię"

                    XIX SZKOLNE DYKTANDO

                    Jak co roku w marcu uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych przystąpili do napisania Szkolnego Dyktanda z Języka Polskiego. Była to już XIX edycja tego konkursu. Przedstawiciele poszczególnych klas wyłonieni podczas wewnętrznych eliminacji napisali tekst dyktanda pt. "Superprzemiana". O zwycięstwie decydowała ilość błędów popełnionych przez piszącego - wygrali ci, którzy popełnili ich najmniej.

                    Komisja konkursowa, w skład której weszły nauczycielki języka polskiego, przyznała czołowe miejsca następującym osobom:

                    I miejsce oraz tytuł Mistrza Ortografii: Kamil Kirpsza (klasa I Tm),

                    II miejsce: Marcin Strzałkowski (klasa I Ti),

                    III miejsce: Angelika Tober (klasa II Tf),

                    IV miejsce: Przemysław Krawiel ( klasa II Ti).

                    Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody, wręczone na apelu w dniu 14 marca. Będą oni reprezentować szkołę w eliminacjach powiatowych Mistrzostw w Ortografii.

                    Serdecznie gratulujemy!

                    Organizatorami dyktanda były Panie: Iwona Mackiewicz-Kowalczuk i Anna Tolko.


                     luty 2018 r.Aktualnościkwiecień 2018 r.

                     Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

                     Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski