Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,"Tak, nic nie ma stałego na ziemi prócz tego, co człowiek posiada we własnej piersi i głowie: prócz wiedzy, która wskazuje drogi i uczy stąpać po nich, prócz pracy, która rozjaśnia samotność i odżegnywa nędzę, prócz doświadczenia, które naucza, i wysoko podniesionych uczuć, które od złego chronią".

Eliza Orzeszkowa
Aktualności kwiecień 2017 r.30 marca 2017 r.

Kiermasz ciast dla "Pomóż Im"

30 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży słodkość - 191,51 zł - został przekazany podopiecznym białostockiej Fundacji "Pomóż Im - Onkologia i Hospicjum".

Uczniowie ośmiu klas (II wz, III wz, I Tfi, II Tfi, III Tfi, IV Tfi, III Tm, IV Tm) oraz p. Aneta Tymińska z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do akcji, piekąc, robiąc lub kupując ciasta.

Szczególne podziękowanie należy się Weronice Kurgan (II wz), Uli Migacz (III wz), Wiolecie Mozolewskiej (I Tfi), Patrykowi Panasiukowi (II tfi), Anecie Gojko i Dianie Sawko (III Tfi) oraz Gabrysi Dowgiert (IV Tfi) za upieczenie ciast.

Nad sprawną sprzedażą ciast czuwały: Monika Nowik (II Tfi), Diana Sawko (III Tfi), Kamila Kisiel i Ewelina Zielenkiewicz (obie z IV Tfi).

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w kiermaszu - tym, którzy upiekli lub zorganizowali ciasto od klasy oraz wszystkim tym, którzy te ciasta kupowali :)

Izabela Garkowska

  Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt

  Tradycyjnie już w hali sportowej Zespołu Szkół w Suchowoli odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt o Puchar Starosty Sokólskiego. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: Zespół Szkół w Sokółce, Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce, Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce oraz gospodarz, czyli Zespół Szkół w Suchowoli. Siatkarki ZSZ podeszły z wielką wolą walki do każdego spotkania i wywalczyły ostatecznie medalowe III miejsce. Serdeczne gratulacje za postawę i wyniki:)

  Wyniki meczów:

  Zespół Szkół w Suchowoli - Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce 2:1 (21:25, 25:19, 16:14);

  Zespół Szkół w Sokółce - Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce 2:0 (25:21, 25:21);

  ZS w Suchowoli - ZS w Sokółce 1:2 (21:25, 25:21, 8:15);

  ZSZ w Sokółce - ZSR w Sokółce 2:1 (25:21, 21:25, 15:8);

  ZS w Sokółce - ZSZ w Sokółce 2:0 (25:12, 25:17);

  ZS w Suchowoli - ZSR w Sokółce 2:1 (25:12, 23:25, 15:11).


  Klasyfikacja generalna:

  1. miejsce - Zespół Szkół w Sokółce

  2. miejsce - Zespół Szkół w Suchowoli

  3. miejsce - Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce

  4. miejsce - Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce


  Najlepszą przyjmującą turnieju została wybrana Klaudia Pawełko.

  Skład zespołu:

  Paulina Kucharewicz (IV Tfi), Karolina Jurczenia, Aleksandra Jurowczyk (obie III Tfi), Klaudia Pawełko, Klaudia Biziuk, Kamila Chorąży, Beata Borys, Edyta Grynczel i Magdalena Kunda (wszystkie II Tfi).

  Trener: Jolanta Lech.

  Komunikat końcowy Mistrzostw Powiatu w Siatkówce Dziewcząt znajduje siętutaj...

   29 marca 2017 r.

   Turniej Tenisa Stołowego

   29 marca 2017 roku w Suchowoli rozegrano piaty i ostatni turniej w ramach III Grand Prix w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Suchowoli. Uczestniczyło w nim dwóch uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce: Arkadiusz Michalski (IV Ti) i Adam Nikołajuk (II Ti). W klasyfikacji końcowej nasi reprezentanci znaleźli się w czołówce, gdyż Arek Michalski zajął ostatecznie V miejsce, a Adam Nikołajuk miejsce VII. Serdeczne gratulacje:)

    22 marca 2017 r.

    Finał Indywidualnych Mistrzostw Województwa w Tenisie Stołowym

    22 marca 2017 roku dwóch tenisistów Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wzięło udział w Finale Indywidualnych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym, który odbył się w Grajewie. Arkadiusz Michalski (IV Ti) i Adam Nikołajuk (II Ti) musieli rywalizować z zawodowcami z pierwszo- i drugoligowych klubów, lecz toczyli bardzo wyrównane boje. Ostatecznie Arek po odniesieniu trzech zwycięstw i dwóch porażek zajął wśród 24 zawodników 9. miejsce, zaś Adam był 17., co dało naszej szkole drużynowo VII miejsce. Serdeczne gratulacje;)

    Opiekę nad zawodnikami sprawował dyrektor Grzegorz Zalewski.

    A komunikat końcowy Licealiady w Indywidualnym Tenisie Stołowym znajduje siętutaj...

     21 marca 2017 r.

     Dzień Otwarty

     We wtorek, 21 marca, odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Licznie przybyli gimnazjaliści sokólskich i okolicznych szkół mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną ZSZ na rok szkolny 2017/18, obejrzeć stoiska poświęcone poszczególnym kierunkom kształcenia, zwiedzić budynek szkoły i Pracownie Ćwiczeń Technicznych. Następnie na sali gimnastycznej odbył się pokaz bokserski z udziałem zawodników UKS "Boxing" Sokółka, prowadzony przez Tomasza Potapczyka a artyści z Koła Teatralnego (pod kierownictwem Jolanty Siemieniako) odegrali zabawne przedstawienie pt. "Flower Power". Na koniec na boisku szkolnym można było obejrzeć przejazdy gokartów i "palenie gumy".

     Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację Dnia Otwartego, składamy serdeczne podziękowania.

     Fotoreportaż z Dnia Otwartego w ZSZ portalu iSokolka można zobaczyć tutaj...

     A reportaż i filmik z Dnia Otwartego w ZSZ portalu Sokolka.tv można zobaczyć tutaj...


      18 marca 2017 r.

      Wycieczka do Warszawy

      Dnia 18 marca 2017 roku grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wzięła udział w wyjeździe do Warszawy na mecz siatkarskiej Plusligi pomiędzy drużynami Onico AZS Politechnika Warszawska a KS Jastrzębski Węgiel SA. Spotkanie, które odbyło się w hali Torwar i było transmitowane w TV, zakończyło się niespodziewanym wynikiem, gdyż gospodarze pokonali renomowanego rywala w stosunku 3:2. Wszyscy uczestnicy wyjazdu, wśród których przeważali siatkarze szkolnej drużyny, byli pod wrażeniem oprawy i poziomu sportowego widowiska;)

      Opiekę nad uczniami sprawowali panowie: Lech Czarnowicz, Stanisław Marchiel i Grzegorz Zalewski.

       16 marca 2017 r.

       XVIII Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Ortografii

       Dnia 16 marca 2017 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce odbyły się XVIII Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sokólskiego w Ortografii, pod patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości oraz zachęcenie do pogłębienia zasad ortografii i interpunkcji wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sokólskiego.

       W konkursie wzięło udział czworo uczestników z Zespołu Szkół Zawodowych: Arkadiusz Michalski (IV Tfi), Paulina Jatkowska (III Tfi), Przemysław Krawiel i Kamil Sołowiej (obaj I Tfi). Najlepszy wynik spośród uczniów ZSZ zanotowała Paulina Jatkowska.

       Opiekę nad uczniami sprawowała pani Jolanta Siemieniako.

        14 marca 2017 r.

        Konkurs biblijny

        Dnia 14 marca 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce odbył się pierwszy etap XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Zakres merytoryczny konkursu obejmował Księgę Daniela oraz Apokalipsę św. Jana. Wyzwania podjęła się uczennica klasy III Technikum Fryzjerskiego, Diana Sawko, uzyskując doskonały wynik i kwalifikując się do następnego, diecezjalnego etapu konkursu. Zwyciężczyni gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie konkursu w Białymstoku.

        Uczennicę do konkursu przygotował ks. Filip Zdrodowski.

         11 marca 2017 r.

         Konkurs recytatorski im. Adama Mickiewicza

         Uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce Diana Sawko (III Tfi) wzięła udział w konkursie recytatorskim, który odbył się 11 marca 2017 roku w I LO w Białymstoku. Uczestnicy recytowali utwór Adama Mickiewicza i poezję współczesną powiązaną tematycznie z utworem wieszcza. Diana zaprezentowała fragment 2. Księgi Pana Tadeusza i wiersz Mariana Hemara "Gwiazda i dziewczyna".

         Do konkursu przygotowały uczennicę panie Iwona Mackiewicz-Kowalczuk i Jolanta Siemieniako.

          9 marca 2017 r.

          III Liga Futsalu

          W Hali Sportowej Zespołu Szkół w Sokółce odbył się ostatni turniej III Ligi Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Pełna mobilizacja drużyny ZSZ zaowocowała dwoma zwycięstwami: 5:3 (2:0) z ZSOiZ Ciechanowiec oraz 4:3 (2:1) z ZSOiZ Czyżew. Wygrane dwa mecze wywindowały naszą drużynę ostatecznie na V miejsce w rozgrywkach III Ligi;) Serdeczne gratulacje!

          Skład zespołu:

          Szymon Wąsowicz (I Tm), Szymon Dziuba, Tomasz Paszko (obaj I Tfi), Rafał Kozłowski, Maciej Kułak (obaj II Tfi), Dawid Czajkowski, Michał Kucharewicz, Piotr Daszuta, Mateusz Dowgiert (wszyscy IV TM).

          Trener: Andrzej Zajczyk.

          Końcowa tabela III Ligi:

          Miejsce Drużyna Punkty Bramki
          1 ZSOiT Białystok 33 86:20
          2 ZS 6 Suwałki 27 56:24
          3 I LO Łomża 25 67:34
          4 ZST Suwałki 18 74:52
          5 ZSZ Sokółka 16 39:50
          6 ZSOiZ Ciechanowiec 15 49:56
          7 LO Sejny 14 43:51
          8 I LO Zambrów 12 46:67
          9 ZSOiZ Czyżew 10 44:76
          10 ZSR Sokółka 9 50:63
          11 ZSA Zambrów 8 32:63
          12 ZSOiP Wysokie Mazowieckie 7 32:62

          • - awans do II Ligi • - spadek do IV Ligi

          Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

          A komunikat końcowy Licealiady w Futsalu znajduje siętutaj...

           8 marca 2017 r.

           Dzień Kobiet

           Uczniowie i nauczyciele ZSZ w Sokółce uroczyście obchodzili w swojej szkole Dzień Kobiet. Oczywiste jest, że kobiety są piękne i urocze jak kwiaty, więc hasłem święta było "Flower Power". Artyści z koła teatralnego "To My" oraz z Samorządu Uczniowskiego zaprosili wszystkich uczniów i pracowników szkoły na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się uroczystość. Były życzenia, piosenki zespołu ABBA i Ich Troje oraz porcja ciekawostek o imionach zebranych gości. Każda pani otrzymała kwietną opaskę na głowę, a panowie, charakterystyczne dla mody z lat 70. XX wieku, wąsy. W imprezie wzięli udział: Diana Sawko i Aleksandra Jurowczyk z klasy III TFI, Paweł Olechno i Kamil Sołowiej z klasy I TM, Szymon Szlachta i Mateusz Wiski z klasy II TM oraz Omar Szczęsnowicz z klasy II TFI. Przy komputerze pracował Krzysztof Trochim (III TFI). Dekorację wykonały Klaudia Biziuk, Klaudia Pawełko, Magda Kunda, Monika Nowik z klasy III TFI.

           Nad całością czuwały: opiekunka koła teatralnego Jolanta Siemieniako oraz opiekunki Samorządu Uczniowskiego - panie Renata Maliszewska i Elwira Zabłocka.

            I Liga Piłki Ręcznej Chłopców

            8 marca 2017 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej odbył się ostatni turniej I Ligi Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Niestety, mimo ogromnej waleczności zawodnicy ZSZ w Sokółce musieli uznać wyższość obydwu przeciwników, ulegając ZS Siemiatycze 15:26 (6:9) oraz, po niezwykle dramatycznym i wyrównanym spotkaniu, ZS CKR Rudka 12:13 (7:11). Ostatecznie nasi szczypiorniści zajęli w I Lidze XI miejsce. Serdeczne gratulacje za postawę w całym sezonie!

            Skład zespołu:

            Dawid Czajkowski, Piotr Daszuta, Mateusz Dowgiert, Michał Kucharewicz (wszyscy IV Tm), Adrian Rogalski, Dominik Jakimowicz (obaj III Tm), Rafał Kozłowski (II Tfi), Marek Łowczecki, Michał Sulima (obaj II Tm), Szymon Dziuba (I Tfi).

            Trener/opiekun: Jolanta Lech.

            Końcowa tabela I Ligi:

            Miejsce Drużyna Punkty Bramki
            1 ZS Dąbrowa Białostocka 22 311:156
            2 ZSE Białystok 19 268:172
            3 CKZ Wysokie Mazowieckie 17 284:226
            4 ZS Siemiatycze 16 207:208
            5 IV LO Białystok 15 206:164
            6 ZSBG Białystok 11 240:217
            7 XIV LO Białystok 8 239:247
            8 ZS CKR Rudka 7 183:234
            9 ZSR CKP Białystok 6 211:237
            10 ZSM CKP 2 Białystok 6 183:243
            11 ZSZ Sokółka 5 158:220
            12 LMS Łomża 0 132:298

            • - awans do turnieju finałowego

            Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

            A komunikat końcowy Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców znajduje siętutaj...

             3 marca 2017 r.

             Konkurs "Matematyka Pasją Technika"

             3 marca 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach odbyła się VI edycja Konkursu Matematycznego "MATEMATYKA PASJĄ TECHNIKA" dla uczniów klas III i IV techników z województwa podlaskiego. Był to już drugi etap (pierwszy odbył się 9 grudnia 2016 roku w macierzystych szkołach), w którym o zwycięstwo walczyło 42 uczestników. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Suwałki - Pan Czesław Renkiewicz.

             Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce reprezentowali: Michał Kucharewicz (kl. IV TM) oraz Jakub Zajczyk (kl. III TI).

             Przez 75 minut uczniowie zmagali się z niełatwymi zadaniami, później odbywał się turniej QUATRO. I chociaż nasi uczniowie nie zostali zwycięzcami konkursu, to było to dla nich ważne i ciekawe doświadczenie. Dziękuję za poświęcony czas i zaangażowanie.

             Młodzież do konkursu przygotowała pani Krystyna Grygiewicz.

              2 marca 2017 r.

              II Liga Siatkówki Chłopców

              Ostatni w tym sezonie turniej II Ligi Siatkówki Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego odbył się w Wysokiem Mazowieckiem. Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wspięła się na wyżyny swoich sportowych możliwości: wprawdzie w pierwszym spotkaniu nieznacznie uległa drużynie ZSOiP Wysokie Mazowieckie 1:2 (23:25, 25:18, 13:15), która awansowała do I Ligi, lecz w drugim meczu pewnie pokonała gospodarza, ZSZ Wysokie Mazowieckie 2:0 (25:17, 25:13). Ostatecznie nasz zespół zajął w II Lidze VI miejsce (tracąc do czwartej drużyny 1 set), co jest najlepszym wynikiem szkoły od 2011 roku!

              Skład zespołu:

              1 - Piotr Daszuta (IV Tm), 2 - Kamil Wysocki (III Tfi), 3 - Łukasz Szczęsnowicz (II wz), 4 - Damian Tokarski (IV Tfi), 5 - Michał Krawiel (IV Tfi), 6 - Adrian Rochalski (IV Tfi), 7 - Bartłomiej Łopatecki (III Tfi), 8 - Omar Szczęsnowicz (II Tfi), 9 - Paweł Olechno (I Tm), 10 - Damian Roszkowski (III Tfi), 11 - Tomasz Paszko (I Tfi), 15 - Karol Natunewicz (IV Tfi).

              Trener: Grzegorz Zalewski.

              Końcowa tabela II Ligi:

              Miejsce Drużyna Punkty Sety
              1 IV LO Białystok 29 20:3
              2 ZSOiP Wysokie Mazowieckie 25 18:6
              3 ZS 1 Bielsk Podlaski 24 18:7
              4 ZSBG Białystok 20 16:11
              5 ZSOiZ Czyżew 20 14:10
              6 ZSZ Sokółka 20 15:11
              7 ZSR Ostrożany 18 14:12
              8 ZSOiZ Ciechanowiec 17 13:12
              9 ZSZ Wysokie Mazowieckie 9 7:17
              10 ZS CKR Janów 9 7:18
              11 II LO BJN Bielsk Podlaski 4 5:19
              12 ZS 4 Bielsk Podlaski 1 1:22

              • - awans do I Ligi • - spadek do III Ligi

              Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

              A komunikat końcowy Licealiady w Siatkówce Chłopców znajduje siętutaj...

               Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Województwa w Tenisie Stołowym

               2 marca 2017 roku w Suchowoli rozegrano Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym. Uczestniczyło w nim dwóch uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce: Arkadiusz Michalski (IV Ti) i Adam Nikołajuk (II Ti). Doskonale spisał się Arek Michalski, który zajął V miejsce, co gwarantuje mu udział w Finale Województwa w Grajewie (23 marca 2017 roku). Adam Nikołajuk natomiast zajął VII miejsce i jest rezerwowym, z dużymi szansami na grę w turnieju finałowym. Serdeczne gratulacje:)

                1 marca 2017 r.

                Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym

                1 marca 2017 roku w naszej szkole, jednej z dwóch w całym powiecie sokólskim, odbył się Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym organizowany przez Krajowe Biuro Wyborcze. Etap szkolny był obserwowany przez panią Agnieszkę Kruchelską, przedstawicielkę suwalskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego, która po skończeniu pisania testu przez uczniów zabrała ich prace, by sprawdzić je w siedzibie suwalskiej Delegatury. Wyniki testu zostaną ogłoszone w późniejszym czasie.

                W konkursie wzięli udział:

                1. Kamil Andronik z klasy II Ti,
                2. Karol Bańkowski z klasy III Tm,
                3. Krzysztof Trochim z klasy III Ti.

                Młodzież do konkursu przygotował pan Sylwester Pakuła.

                 Turniej Tenisa Stołowego

                 1 marca 2017 roku w Suchowoli rozegrano czwarty turniej w ramach III Grand Prix w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Suchowoli. Uczestniczyło w nim dwóch uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce: Arkadiusz Michalski (IV Ti) i Adam Nikołajuk (II Ti). Najlepiej spisał się Arek Michalski, który zajął VI miejsce, a Adam Nikołajuk był 9-ty. W klasyfikacji generalnej Arek Michalski zajmuje 11. miejsce, a Adam Nikołajuk 13. miejsce. Serdeczne gratulacje:)

                  Aktualności luty 2017 r.

                  Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

                  Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski