Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,"Tak, nic nie ma stałego na ziemi prócz tego, co człowiek posiada we własnej piersi i głowie: prócz wiedzy, która wskazuje drogi i uczy stąpać po nich, prócz pracy, która rozjaśnia samotność i odżegnywa nędzę, prócz doświadczenia, które naucza, i wysoko podniesionych uczuć, które od złego chronią".

Eliza Orzeszkowa
Aktualności czerwiec 2017 r.29 maja 2017 r.

Rozpoczęcie prac termomodernizacyjnych w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce

29 maja 2017 roku rozpoczęła się od lat oczekiwana termomodernizacja budynku szkoły i warsztatów w Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce. Prace prowadzi firma budowlana pana Andrzeja Wróblewskiego z Bielska Podlaskiego. Zakres zamówienia obejmuje:

W galerii poniżej zdjęcia budynków szkolnych przed rozpoczęciem prac budowlanych.

  22 maja 2017 r.

  Podpisanie umów stażowych projektu "Uczniowie i nauczyciele Powiatu Sokólskiego podstawą konkurencyjnego rozwoju podlaskiej gospodarki"

  22 maja 2017 roku Powiat Sokólski, reprezentowany przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko i Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Annę M. Aniśkiewicz, podpisał umowy z uczniami Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce kształcących się w zawodzie technik informatyk i technik usług fryzjerskich. Uczniowie będą odbywać praktyki lub staże u pracodawców w wymiarze 150 lub 300 godzin, za które otrzymają wynagrodzenie. W najbliższym czasie przewidziane jest podpisanie umów z uczniami kształcącymi się w zawodzie technik mechanik.

   21 maja 2017 r.

   Żonkilowa kwesta

   W niedzielę 21 maja w Sokółce wolontariusze Fundacji "Pomóż Im" zbierali pieniądze na podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych już po raz drugi uczestniczyli w tej akcji. Młodych wolontariuszy można było spotkać na ulicach naszego miasta oraz przed i po mszach świętych.

   Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas uczniom, jak i darczyńcom za okazane serce.

   W zbiórce wzięli udział: Joanna Bartulewicz, Angelika Tober (obie I TFI), Paweł Olechno (I Tm), Kacper Babynko (II Tm), Monika Nowik, Magdalena Kunda, Klaudia Biziuk (wszystkie II TFI), Paulina Macutkiewicz, Sebastian Romanik, Aleksandra Wincko, Karolina Kułakowska (wszyscy I Wz).

   Elwira Zabłocka

    13 maja 2017 r.

    Krajowe Uroczystości Świętego Izydora Oracza

    Poczet sztandarowy Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wraz z dyrektorem Grzegorzem Zalewskim wziął udział w XIII Krajowych Uroczystościach Wspomnienia Świętego Izydora Oracza - patrona rolników. Uroczystości, których współorganizatorem był Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce, rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego, a następnie uczestnicy udali się na halę sportową przy Zespole Szkół w Sokółce.

    Szkołę reprezentowali: Krzysztof Trochim (III Tfi), Ewa Bondaryk, Patrycja Fiedorowicz (obie III wz), Edyta Grynczel (II Tfi) i Kacper Babynko (II Tm). Opiekę nad uczniami sprawował pan Sylwester Pakuła.

     4 maja 2017 r.

     Egzamin maturalny

     Po długim weekendzie egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczęła się w naszej szkole matura. Potrwa ona z przerwami niemal cały miesiąc, gdyż każdy z maturzystów musi podejść do czterech przedmiotów pisemnych (język polski, matematyka, język obcy i przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym) oraz dwóch ustnych (język polski i język obcy). W tym roku, prócz absolwentów ZSZ, maturę zdają u nas również absolwenci Liceum dla Dorosłych w Sokółce. Powodzenia!!!

      3 maja 2017 r.

      Obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      Poczet sztandarowy Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wziął udział w uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości odbyły się przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

      Szkołę reprezentowali: Patrycja Matys, Krzysztof Trochim (oboje III Tfi), Ewa Bondaryk, Patrycja Fiedorowicz (obie III wz) i Kacper Babynko (II Tm). Opiekę nad uczniami sprawował pan Sylwester Pakuła.

       Aktualności kwiecień 2017 r.

       Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

       Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski