Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,styczeń 2019 r.Aktualnościmarzec 2019 r.


28 lutego 2019 r.

Wizyta uczniów Gimnazjum przy ZDZ w Sokółce

28 lutego 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedzili uczniowie klasy III Niepublicznego Gimnazjum przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Sokółce wraz z dyrektorem, panią Katarzyną Paszko. Przybyli goście zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły i realizowanymi projektami zagranicznymi, obejrzeli pracownie przedmiotowe i zawodowe, a także wzięli udział w warsztatach wytwarzania kul do kąpieli. Chętne osoby skorzystały też z zabiegów fryzjerskich, dzięki uprzejmości uczennic i nauczycielek kierunku technik usług fryzjerskich.

  26 lutego 2019 r.

  III Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory"

  26 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce miały miejsce eliminacje szkolne III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory". Konkurs jest organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze po raz trzeci i nasza szkoła od początku bierze w nim udział.

  W tym roku do konkursu przystąpili:

  Po napisaniu testy zostały zabrane przez pracownika Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Suwałkach i tam zostaną sprawdzone.

  Konkurs przygotował i przeprowadził Sylwester Pakuła.

   25 lutego 2019 r.

   Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej z Babik

   25 lutego 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedzili uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Babikach. Przybyła młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną szkoły i realizowanymi projektami zagranicznymi, obejrzała też trening bokserski oraz pracownie przedmiotowe i zawodowe, a także wzięła udział w warsztatach wytwarzania kul do kąpieli. Płeć żeńska wykorzystała wizytę do upiększenia swego wizerunku, dzięki uprzejmości uczennic i nauczycielek kierunku fryzjersko-kosmetycznego.

    "Uczelnie w Powiecie"

    25 lutego 2019 r. w hali sportowej przy ul. Mickiewicza w Sokółce odbyła się XVII edycja Prezentacji "Uczelnie w Powiecie". Impreza ta daje możliwość zapoznania się uczniom klas maturalnych z ofertą edukacyjną uczelni wyższych z województwa podlaskiego i Polski. Prezentacje organizowane są pod patronatem m.in. Starostwa Powiatowego i Burmistrza Sokółki.

    W tym roku uczniowie mogli zapoznać się z ofertami Uniwersytetu w Białymstoku, Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Wojskowej Akademii Technicznej w Białymstoku, Państwowej Wyższej Szkoły w Suwałkach i Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku.

    Udział w prezentacjach wzięły klasy IV TFI i IV Tm, a opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie Izabela Garkowska i Renata Maliszewska.

     22 lutego 2019 r.

     III Liga Siatkówki Dziewcząt

     22 lutego 2019 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce siatkarki Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrały trzeci turniej III Ligi Siatkówki Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Z powodu niestawienia się drużyny I LO Łapy nasze reprezentantki rozegrały tylko jeden mecz, ulegając dziewczętom z II LO DNJB Hajnówka 0:2 (11:25, 19:25). To dopiero pierwsza porażka siatkarek ZSZ w sezonie, a na swoim koncie mają ponadto trzy zwycięstwa.

     Skład zespołu:

     Klaudia Biziuk, Kamila Chorąży, Monika Nowik, Klaudia Pawełko (wszystkie IV Tfi), Magdalena Gieniusz, Martyna Safarowicz (obie II wz), Ewelina Dzienis, Agata Marculewicz (obie I T).

     Trener: Jolanta Lech.

     Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

      21 lutego 2019 r.

      Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej z Bogusz

      21 lutego 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedzili uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Boguszach wraz z wychowawcami. Przybyli goście zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły i realizowanymi projektami zagranicznymi, obejrzeli pracownie przedmiotowe i zawodowe, a także wzięli udział w warsztatach wytwarzania kul do kąpieli. Chętne osoby mogły skorzystać też z wybranych zabiegów fryzjerskich, korzystając z uprzejmości uczennic i nauczycielek kierunku technik usług fryzjerskich.

       Szkolenie pracowników szkoły z pierwszej pomocy

       21 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce odbyło się szkolenie nauczycieli i pracowników niepedagogicznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie prowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce, wśród których znaleźli się absolwenci naszej szkoły;)

        20 lutego 2019 r.

        II Liga Siatkówki Chłopców

        20 lutego 2019 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce męska reprezentacja siatkarzy Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrała turniej II Ligi Siatkówki Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Występując w roli gospodarza zawodnicy ZSZ zaprezentowali się bardzo dobrze, zwyciężając w pierwszym meczu ekipę ZS CKR Janów 2:1 (20:25, 25:20, 15:11) i nieco niespodziewanie pokonując w tym samym stosunku drużynę ZSZ Wysokie Mazowieckie 2:1 (25:15, 19:25, 15:12). Odniesione dwa cenne zwycięstwa dają w tej chwili bezpieczne miejsce w środku tabeli II Ligi z dorobkiem 7 punktów w pięciu meczach.

        Skład ZSZ:

        1 - Omar Szczęsnowicz (III Tfi), 2 - Mateusz Matuk (I T), 3 - Hubert Kazarez (I wz), 4 - Patryk Olechno (III Tfi), 5 - Rafał Kozłowski (IV Tfi), 6 - Maciej Kiemiesz (II Tm), 7 - Andrzej Błahuszewski (III Tfi), 8 - Bartosz Mróz (I T), 9 - Dawid Łopatecki (I T), 11 - Tomasz Paszko (III Tfi), 12 - Patryk Panasiuk (IV Tfi), 13 - Paweł Olechno (III Tm), 15 - Kacper Gudalewski (I T).

        Trener: Grzegorz Zalewski.

        Tabela II Ligi po III terminie:

        Miejsce Drużyna Punkty Sety
        1 ZS 6 Suwałki 14 10:1
        2 ZS Sokółka 13 10:2
        3 ZSE Białystok 12 8:2
        4 ZS 1 Bielsk Podlaski 12 9:3
        5 ZSZ Sokółka 7 7:7
        6 ZSZ Wysokie Mazowieckie 7 5:6
        7 ZS Niećkowo 7 5:6
        8 ZST Białystok 5 4:7
        9 ZSR Ostrożany 5 4:8
        10 ZSOiZ Czyżew 4 4:9
        11 ZS 4 Bielsk Podlaski 3 2:8
        12 ZS CKR Janów -1 1:10

        • - awans do I Ligi • - spadek z II Ligi

        Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

         Lutowy apel

         20 lutego 2019 roku na górnym holu budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce odbył się apel, podczas którego wicedyrektor Lech Czarnowicz wręczył dyplomy i nagrody najlepszym uczniom w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Elizy Orzeszkowej oraz w Szkolnych Mistrzostwach w Ortografii. Prócz tego tradycyjnie już uczniowie z najwyższą frekwencją otrzymali bony do szkolnego sklepiku. Serdeczne gratulacje!

          19 lutego 2019 r.

          Szkolne Mistrzostwa w Ortografii

          19 lutego 2019 r. kolejny raz w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce odbyły się Mistrzostwa w Ortografii. Wzięło w nich udział czternastu uczniów wyłonionych na drodze eliminacji klasowych. Uczestnicy napisali dyktando pt. "Moda na sukces?". O przyznaniu kolejnych miejsc decydowała ilość błędów popełnionych w pisanym tekście - najwyższe lokaty otrzymali ci, którzy mieli ich najmniej.

          Miejsce I zajęła uczennica klasy I T - Kamila Borys, otrzymując tym samym tytuł szkolnego Mistrza Ortografii 2019 r. Wśród najlepszych znaleźli się także: Klaudia Łysik (II Tfi), Amelia Doroszkiewicz (I T) oraz Marcin Strzałkowski (II Tfi). Tych oto czworo najlepiej radzących sobie z zawiłościami polskiej pisowni uczniów będzie reprezentowało szkołę w eliminacjach powiatowych XX Mistrzostw w Ortografii.

          Konkurs ortograficzny przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka polskiego - Iwona Mackiewicz-Kowalczuk i Anna Tolko.

           IV Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego

           We wtorek 19 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Sokółce odbyło się IV Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 26 uczniów szkół podstawowych, III klas gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych z całego powiatu. W tym roku Zespół Szkół Zawodowych godnie reprezentowali: Krzysztof Bielawski (I T) oraz Juliusz Woronowicz (II Tfi). Zmierzyli się oni z fragmentami powieści Jacka Higginsa oraz Maeve Binchy. Pomimo braku sukcesu była to okazja do doskonalenia umiejętności językowych.

           Opiekę nad uczniami sprawowała Aneta Tymińska.

            17 lutego 2019 r.

            "Gramy dla Joanny"

            17 lutego 2019 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce odbył się charytatywny turniej piłki siatkowej "Gramy dla Joanny", w którym wzięło udział aż 15 drużyn. Wśród nich nie zabrakło również reprezentacji Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, która wprawdzie nie wyszła z fazy grupowej (wygrała 2:0 z Kadetkami I i uległa 0:2 Elhardowi), lecz nie to się tego dnia liczyło. Podczas turnieju, zorganizowanego przez klub UKS Mikolo, zebrano blisko 2 tys. złotych...

            Skład ZSZ:

            1 - Omar Szczęsnowicz (IV Tfi), 3 - Hubert Kazarez (I wz), 4 - Patryk Olechno (III Tfi), 6 - Maciej Kiemiesz (II Tm), 7 - Andrzej Błahuszewski (III Tfi), 11 - Tomasz Paszko (III Tfi), 12 - Patryk Panasiuk (IV Tfi).

            Turniej jako wolontariusz sędziował Grzegorz Zalewski.

             14 lutego 2019 r.

             II Powiatowy Festiwal Piosenki Walentynkowej

             14 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki Walentynkowej pod patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko. Na Festiwal przybyła młodzież wraz z opiekunami z wielu szkół powiatu sokólskiego: Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, Szkoły Podstawowej w Reszkowcach, Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Wielkim, Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze, Szkoły Podstawowej w Boguszach i Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sokółce.

             Na początku naszego Festiwalu wystąpił Powiatowy Chór Młodzieżowy pod batutą pana Krzysztofa Zalewskiego, który w bardzo piękny sposób zaśpiewał kilka utworów, które bardzo spodobały się publiczności. Po nim śpiewać zaczęli uczestnicy Festiwalu. Ich śpiew był pełen pasji i ogromnego zaangażowania oraz atmosfery święta 14 lutego. Ostatnim uczestnikiem Festiwalu był dyrektor ZSZ, pan Grzegorz Zalewski z utworem "Nie zawiedź mnie".

             Gwiazdą Festiwalu był sokólski zespół "Uzależnieni" w składzie: Grzegorz Górski, Katarzyna Górska i Agnieszka Kozakiewicz, który przepięknie zaśpiewał kilka utworów poezji śpiewanej. Warto wspomnieć, że założyciel zespołu, pan Grzegorz Górski jest absolwentem Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce.

             Na koniec uroczystości wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, zaś przedstawiciele szkół metaloplastyczne statuetki przedstawiające tulipany wykonane własnoręcznie przez uczniów szkoły pod kierunkiem kierownika Pracowni Ćwiczeń Technicznych pana Mirosława Osiala.

             Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich opiekunom i gościom za przybycie, było nam bardzo miło wszystkich gościć. Jednocześnie zapraszamy wszystkich w przyszłym roku, również 14 lutego, na kolejny Powiatowy Festiwal Piosenki Walentynkowej.

              Filmiki z Festiwalu:

              13 lutego 2019 r.

              Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej z Malawicz

              13 lutego 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych. Uczniowie klasy VIII przybyli do nas pod opieką pani dyrektor Agnieszki Iłenda. Wizyta była związana z poznaniem możliwości dalszego kształcenia uczniów klasy VIII w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym. Uczniowie i pani dyrektor zostali przywitani przez pana dyrektora Grzegorza Zalewskiego, następnie pan Lech Czarnowicz zapoznał ich z projektami unijnymi zrealizowanymi przez naszą szkołę we Włoszech, w Bolonii i na Malcie oraz tymi, które są aktualnie realizowane.

              Następnie goście udali się do Pracowni Ćwiczeń Technicznych, gdzie nauczyciele przedmiotów zawodowych, panowie Marek Mozyrski i Jerzy Szymaniuk zapoznali uczniów z możliwościami kształcenia praktycznego naszej szkoły. Uczniowie wraz z panią dyrektor oglądali wyposażenie i obserwowali działanie programów komputerowych uruchamianej pracowni obrabiarek typu CNC (obrabiarek sterowanych numerycznie). Zapoznano ich również z możliwościami technicznymi takich obrabiarek. Następnie kierownik Pracowni Ćwiczeń Technicznych Mirosław Wojciech Osial oprowadził uczniów po pracowniach, w których nasi uczniowie odbywali zajęcia praktyczne wykonując różne elementy metalowe na maszynach będących na wyposażeniu Pracowni Ćwiczeń Technicznych. Na koniec odwiedzin uczniowie weszli do pracowni fryzjersko-kosmetycznej, gdzie pani Elwira Zabłocka zapoznała ich z profilem fryzjersko-kosmetycznym szkoły, a następnie pod jej kierownictwem własnoręcznie wykonali z materiałów ekologicznych kule kąpielowe.

               8 lutego 2019 r.

               Licealiada w Narciarstwie Biegowym

               W dniu 8 lutego 2019 roku w Białymstoku odbyła się Licealiada Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym Chłopców i Dziewcząt. W zawodach wzieli udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce w składzie: Dariusz Łowczecki (II Tm), Marek Łowczecki (IV Tm), Eryk Majchrowski, Adam Trochim (obaj I T), Dominika Iwanowska (I T), Klaudia Łysik (II Tfi), Wioleta Mozolewska, Angelika Tober (obie III Tfi).
               W ogólnej klasyfikacji dziewczęta zajęły VI miejsce, natomiast drużyna chłopców uplasowała się na miejscu V. Indywidualnie na wysokim 6. miejscu znalazła się Wioleta Mozolewska. Serdeczne gratulacje za udany start!

               Szczegółowe wyniki Licealiady w Narciarstwie Biegowym znajdują siętutaj...

               Komunikat końcowy Licealiady w Narciarstwie Biegowym znajduje siętutaj...

                7 lutego 2019 r.

                Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Elizy Orzeszkowej

                7 lutego młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce przystąpiła do Szkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Elizy Orzeszkowej. Był to jeden z etapów obchodów Dnia Patrona w Zespole Szkół Zawodowych. Wcześniej uczniowie zapoznali się z biografią E. Orzeszkowej i obejrzeli film "Nad Niemnem" na podstawie powieści tej autorki.

                Najlepszym okazał się uczeń klasy I T - Krzysztof Bielawski. II miejsce zajął Patryk Olechno - uczeń klasy III Tfi, a trzecie miejsce - uczennica klasy III Tfi - Angelika Tober. Przyznano również wyróżnienie uczennicy II klasy wielozawodowej - Natalii Paszko. Wymienieni uczniowie otrzymali na apelu w dniu 20 lutego pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

                Przygotowaniem i organizacją obchodów Dnia Patrona zajęły się nauczycielki języka polskiego - Panie Iwona Mackiewicz-Kowalczuk i Anna Tolko.


                 styczeń 2019 r.Aktualnościmarzec 2019 r.

                 Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

                 Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski