Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,marzec 2019 r.Aktualnościwrzesień 2019 r.


26 kwietnia 2019 r.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych i Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

26 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów klas maturalnych. Uroczystość była połączona z apelem poświęconym 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Swoją obecnością zaszczycili nas: Kierownik Referatu Oświaty w Starostwie Powiatowym w Sokółce, pani Anetta Zubrzycka i rodzice uczniów klas maturalnych. Na początku pan dyrektor Grzegorz Zalewski przywitał uczniów i przybyłych gości, po czym oddał mikrofon młodzieży. Uczniowie klas młodszych przygotowani przez panie Annę Tolko i Klaudię Kmon-Ciuruk przedstawili akademię poświęconą wydarzeniom w Polsce, które działy się 3 maja 1791 roku. Konstytucja 3 Maja była pierwszą europejską i drugą na świecie po amerykańskiej. Stanowiła próbę stworzenia nowoczesnego systemu władzy w Rzeczpospolitej z jej trójpodziałem oraz próbę wzmocnienia i zreformowania naszego państwa. Dziękujemy uczniom za piękną lekcję historii naszego państwa.

W drugiej części uroczystości Koło Teatralne pod kierownictwem pani Jolanty Siemieniako przedstawiło abiturientom, pozostałym uczniom i gościom skecze na wesoło, w kabaretowy sposób nawiązując do rzeczywistości szkolnej i zbliżających się matur. Po części artystycznej głos zabrała pani Anetta Zubrzycka, która przeczytała list Starosty Sokólskiego, pana Piotra Rećko skierowany do naszych maturzystów. List był formą złożenia życzeń abiturientom naszej szkoły wobec wyzwań maturalnych jak i życiowych czekających przed przyszłymi maturzystami. Po pani Zubrzyckiej głos zabrał pan dyrektor i również złożył abiturientom życzenia z okazji zakończenia szkoły. Wspomniał również bardzo aktywny udział uczniów klas maturalnych we wszystkich aspektach życia szkoły. Uczniowie ci stanowili trzon reprezentacji szkoły w różnych dyscyplinach sportowych, brali aktywny udział w wolontariacie i w pracach samorządu szkolnego.

Następnie pan dyrektor wspólnie z panią Anettą Zubrzycką wręczył uczniom świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem oraz stypendia sportowo-artystyczne i naukowe Starosty Sokólskiego dla wyróżniającej się młodzieży klas młodszych. Kolejnym etapem uroczystości było wręczanie przez pana dyrektora wraz z nauczycielami - opiekunami poszczególnych grup pamiątkowych dyplomów i statuetek dla uczniów klas maturalnych reprezentujących szkołę w różnorodnych zawodach sportowych - w siatkówce, piłce nożnej, futsalu, piłce ręcznej, tenisie stołowym, w rozgrywkach szachowych, w biegach narciarskich, w zawodach w wyciskaniu sztangi i w zawodach lekkoatletycznych oraz dla uczniów uczestniczących w wolontariacie szkolnym, w pracach samorządu szkolnego, szkolnego koła teatralnego reprezentujących szkołę w poczcie sztandarowym.

Po zakończeniu uroczystości w szkole uczniowie klas IV Technikum fryzjersko-informatycznego i mechanicznego udali się na boisko szkolne, gdzie wspólnie zasadzili Drzewo Pamięci. Wszystkim naszym absolwentom życzymy wszystkiego dobrego, niech się spełnią wasze marzenia i zamiary. Życzymy wam zdania matur i powodzenia w waszym życiu, miejcie jak najwięcej powodów do radości i do zadowolenia.

  17 kwietnia 2019 r.

  Paczki dla kombatantów

  W marcu i kwietniu bieżącego roku młodzież wszystkich klas Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce przygotowała świąteczne paczki żywnościowe Kombatantom i Żołnierzom AK. Paczki za pośrednictwem dyrektora Szkoły Podstawowej w Kuźnicy, pana Krzysztofa Pawłowskiego, zostały przekazane potrzebującym, mieszkającym na Białorusi. Serdeczne podziękowania wychowawcom i uczniom za okazane zrozumienie, pomoc i życzliwość.

  Koordynacją akcji zajmowała się pani Izabela Garkowska.

   Szkolny Turniej Siatkówki

   W ostatni dzień przed przerwą świąteczną, czyli 17 kwietnia 2019 roku w szkolnej sali sportowej odbył się Szkolny Turniej Siatkówki. Wzięły w nim udział reprezentacje trzech klas: IV Tfi, III Tm i III Tfi. Zawody, rozgrywane systemem "każdy z każdym", zakończyły się zwycięstwem uczniów klasy III Tfi. Serdeczne gratulacje!


    16 kwietnia 2019 r.

    XVII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

    W dniu 16 kwietnia 2019 roku w białostockim "Mechaniaku" odbyła się kolejna, bo już XVII edycja Mistrzostw Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce reprezentowało dwóch zawodników: Paweł Gawrysiak (IV Tm), który zajął pierwsze miejsce w kategorii do 93 kg z wynikiem 160 kg oraz pierwsze miejsce w kategorii open! Czwarty w swojej kategorii i swoim debiucie w tej randze zawodów był Seweryn Fornal (III Tm), podnosząc ostatecznie 100 kg. Bardzo dobra organizacja oraz nagrody zdobyte przez zawodników z pewnością podniosły rangę zawodów. Wszyscy uczestnicy pokazali ogromną siłę, znakomitą technikę i zaangażowanie.

    Opiekunem naszych siłaczy był pan Tomasz Potapczyk.

     XX Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Ortografii

     16 kwietnia 2019 roku na hali przy Zespole Szkół w Sokółce odbyły się XX Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sokólskiego w Ortografii. W konkursie wzięło udział czworo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce: Kamila Borys, Amelia Doroszkiewicz (obie I T), Klaudia Łysik i Marcin Strzałkowski (oboje II Tfi). Jak pozostałych 23 uczestników zmagali się z bardzo trudnym dyktandem pt. "Sportowe igrzyska", a na koniec wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa.

     Opiekę nad uczniami sprawowała pani Jolanta Siemieniako.

      8 kwietnia 2019 r.

      Sukcesy uczniów ZSZ na Mistrzostwach Polski w Boksie

      8 kwietnia 2019 roku na sali treningowej UKS Boxing Sokółka, która znajduje się w Zespole Szkół w Sokółce Starosta Sokólski pan Piotr Rećko podziękował zawodnikom klubu za ich wytrwałą i ciężką pracę oraz pogratulował im osiągniętych sukcesów. Nagrodzonymi byli w większości obecni i byli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce. Brązowy medal XVIII Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie w 2019 roku zdobyła Zuzanna Olechno, uczennica klasy I Technikum fryzjerskiego. Kolejny nagrodzony, Kamil Kirpsza, uczeń klasy II Technikum mechanicznego wywalczył srebrny medal XXVI Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie w 2019 roku. Nagrodzoną multimedalistką, byłą uczennicą klasy IV Technikum fryzjerskiego, była Aneta Gojko, która jest dwukrotną złotą medalistką: XIX Mistrzostw Polski Seniorek w Boksie w 2019 roku i Młodzieżową Mistrzynią Polski z 2018 roku. Nagrodę z rąk Pana Starosty otrzymał także Juliusz Ignatowicz, uczeń Zespołu Szkół Rolniczych, który w XXVI Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie w 2019 roku zdobył brązowy medal. Podziękowania z rąk Pana Starosty przyjął również Tomasz Potapczyk, trener UKS Boxing Sokółka, który przygotował zawodników do walk w Mistrzostwach Polski.

      Gratulujemy sukcesów naszym uczniom i ich trenerowi, życzymy im dalszych zwycięskich walk w kolejnych Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów.

       5 kwietnia 2019 r.

       Wyjazd do teatru

       5 kwietnia 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce odwiedzili Teatr im. A. Węgierki w Białymstoku, by obejrzeć spektakl pt. "Obława". Treść przedstawienia oparta jest na autentycznych wspomnieniach ludzi, którzy przeżyli obławę NKWD na polskich żołnierzy AK w lasach augustowskich. Zaginęło wtedy bez wieści 600 osób, a ich grobów do dzisiaj nie odnaleziono. Młodzieży bardzo podobała się współczesna forma spektaklu, szczególnie muzyka. W skupieniu wsłuchiwali się w monologi aktorów i przeżywali poszczególne sceny. Ten spektakl na długo zostanie w pamięci uczniów.

       Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Renata Maliszewska i Jolanta Siemieniako.

        4 kwietnia 2019 r.

        Kolejna wizyta byłego ucznia Adama Surowca

        4 kwietnia 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce po raz drugi odwiedził Adam Surowiec, były uczeń Technikum informatycznego. Adam walczy z ESBS (Emotional Speech Blocks Syndrome), co po polsku znaczy Syndrom Emocjonalnych Bloków Mowy. Rozwiązania problemu Adama od 4 lutego 2019 roku podjął się ośrodek w Mikołowie - NOWA MOWA - NEW SPEECH SP. Z O.O. Jest aktualnie w trakcie drugiego etapu nauki nowej mowy, które polega na doskonaleniu umiejętności mówienia. Zbiórka pieniędzy na naukę nowej mowy na stronie pomagam.pl przyniosła bardzo pozytywne efekty, za które Adam jest bardzo wdzięczny i dziękuje za wszystkie, choćby drobne datki. Jednocześnie prosi o dalsze finansowe wsparcie, gdyż przed nim jeszcze dziesięciu trzydniowych wyjazdów do Mikołowa. Te wyjazdy w ramach drugiego i trzeciego etapu nauki nowej mowy mają na celu dalszy rozwój płynnego mówienia.

        Adam spotkał się ze swoimi młodszymi o 2 lub 3 lata koleżankami i kolegami z klas III i IV technikum fryzjersko-informatycznego i III technikum mechanicznego, którzy pamiętali go jeszcze z czasów szkolnych. Mimo stresu związanego z występem Adam poradził sobie bardzo dobrze, płynnie mówił o sobie i odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów i nauczycieli. Po trzech tygodniach od poprzedniej wizyty widać bardzo duży postęp w rozwoju nowej mowy u Adama, więc gratulujemy mu rozwoju umiejętności mówienia i czekamy na dalsze postępy.

         2 kwietnia 2019 r.

         Wizyta uczniów klasy III C gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce

         2 kwietnia 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedzili uczniowie klasy III C gimnazjum ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce wraz z wychowawcą, panią Sylwią Multan-Kilczewską. Pan dyrektor Grzegorz Zalewski wraz z wicedyrektorem Lechem Czarnowiczem oraz kierownikiem Pracowni Ćwiczeń Technicznych Panem Mirosławem Osialem przedstawili uczniom ofertę edukacyjną szkoły, realizowane projekty praktyk zagranicznych na Malcie i praktyk krajowych w ramach programu "Kompetentni i wykwalifikowani".

         Uczniowie zwiedzili pracownie przedmiotowe i zawodowe oraz powstającą pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC), gdzie pan Jerzy Szymaniuk przeprowadził krótkie warsztaty komputerowego rysunku i modelowania. W tym czasie dziewczęta z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach tworzenia kul do kąpieli. Bardzo dziękujemy uczniom klasy III C i pani Sylwii Multan-Kilczewskiej za przybycie do naszej szkoły i zapoznanie się z jej ofertą.

          1 kwietnia 2019 r.

          II Liga Siatkówki Chłopców

          W "Prima Aprilis", czyli 1 kwietnia 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Niećkowie siatkarze Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrali ostatni turniej II Ligi Siatkówki Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Drużyna ZSZ zmierzyła się na nim z doskonale dysponowanymi gospodarzami oraz liderem rozgrywek, ulegając po wyrównanej walce w pierwszym meczu ZS Niećkowo 0:2 (20:25, 22:25), by w drugim spotkaniu wydrzeć punkt niepokonanym siatkarzom z ZS 6 Suwałki 1:2 (25:18, 11:25, 5:15). Coraz lepsza jakość gry w końcówce sezonu pozwala spokojnie myśleć o przyszłym roku szkolnym, a w tym sezonie zespół zajął w II Lidze VIII miejsce.

          Skład ZSZ:

          1 - Omar Szczęsnowicz (III Tfi), 3 - Kacper Gudalewski (I T), 4 - Patryk Olechno (III Tfi), 5 - Rafał Kozłowski (IV Tfi), 6 - Maciej Kiemiesz (II Tm), 7 - Andrzej Błahuszewski (III Tfi), 8 - Bartosz Mróz (I T), 9 - Dawid Łopatecki (I T), 11 - Tomasz Paszko (III Tfi), 12 - Patryk Panasiuk (IV Tfi), 13 - Paweł Olechno (III Tm).

          Trener: Grzegorz Zalewski.

          Końcowa tabela II Ligi:

          Miejsce Drużyna Punkty Sety
          1 ZS 6 Suwałki 31 22:2
          2 ZSE Białystok 30 22:2
          3 ZST Białystok 22 16:8
          4 ZS Niećkowo 21 16:8
          5 ZS 1 Bielsk Podlaski 21 16:10
          6 ZS Sokółka 17 14:12
          7 ZSOiZ Czyżew 14 12:15
          8 ZSZ Sokółka 12 11:17
          9 ZSZ Wysokie Mazowieckie 10 8:17
          10 ZSR Ostrożany 10 8:18
          11 ZS 4 Bielsk Podlaski 7 6:19
          12 ZS CKR Janów -2 1:22

          • - awans do I Ligi • - spadek z II Ligi

          Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...


           marzec 2019 r.Aktualnościwrzesień 2019 r.

           Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

           Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski