Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,"Tak, nic nie ma stałego na ziemi prócz tego, co człowiek posiada we własnej piersi i głowie: prócz wiedzy, która wskazuje drogi i uczy stąpać po nich, prócz pracy, która rozjaśnia samotność i odżegnywa nędzę, prócz doświadczenia, które naucza, i wysoko podniesionych uczuć, które od złego chronią".

Eliza Orzeszkowa
Aktualności maj 2017 r.28 kwietnia 2017 r.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

W ostatni piątek kwietnia podczas uroczystego apelu pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów naszej szkoły. Zakończenie roku uświetnili młodsi uczniowie z samorządu uczniowskiego, przedstawiając zarówno zabawne skecze, jak i życząc powodzenia w dorosłym życiu. Liczna grupa absolwentów otrzymała z rąk dyrektora - pana Grzegorza Zalewskiego - pamiątkowe dyplomy oraz nagrody - za wyniki w nauce, działalność na rzecz szkoły, sukcesy sportowe oraz inne osiągnięcia.

Absolwentom serdecznie życzymy powodzenia podczas czekających ich w najbliższym czasie egzaminów maturalnych. A na dalsze dorosłe życie - trafnych wyborów i dużo szczęścia:)

Z ramienia samorządu uroczystość przygotowali i wzięli w niej udział:

Monika Nowik, Magda Kunda, Klaudia Biziuk (kl. II Tf), Paweł Olechno (kl. I Tm), Karol Szczesiul, Krystian Leszczyński, Tomek Półjanowski (kl. III Tm), Aneta Gojko, Karolina Jurczenia (kl. III Tf), Maciek Kułak (II Ti), Szymon Wąsowicz (kl. I Tm).

Nad wszystkim czuwały panie Renata Maliszewska i Elwira Zabłocka.

  27 kwietnia 2017 r.

  Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  "Tracąc pamięć, gubimy swoją tożsamość i wyrzekamy się ważnej cząstki siebie".

  Jan Paweł II

  Akademia upamiętniająca wydarzenia z drugiej połowy XVIII wieku, która odbyła się w naszej szkole 27 kwietnia, była taką właśnie próbą umocnienia tożsamości naszej młodzieży.

  Szkolni artyści wystawili montaż poetycko-muzyczny poświęcony ważnemu polskiemu świętu - rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Błyskotliwą narrację w konwencji rozmowy poprowadzili Mateusz Wiski i Mateusz Dziadel z klasy II Tm. Utwory poetyckie recytowali uczniowie klasy I Tfi: Ewa Narel, Wiola Mozolewska, Angelika Tober, Przemek Krawiel, Patryk Olechno i Kamil Sołowiej. Akademię uświetnili uczniowie muzykujący przygotowanymi pod opieką pani Jolanty Siemieniako piosenkami. Byli to: Diana Sawko, Edyta Grynczel, Beata Borys, Omar Szczęsnowicz, Szymon Szlachta, Kamil Sołowiej, Paweł Olechno i Rafał Kozłowski. Nad oprawą dźwiękową całości czuwał Kacper Babynko. Akademię przygotowały wraz z młodzieżą nauczycielki: Anna Tolko i Edyta Jelska.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za ich pracę, zaangażowanie i wspaniały występ.

   25 kwietnia 2017 r.

   II Powiatowy Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej

   25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej. Uczniowie z naszej szkoły wzięli w nim udział i zaśpiewali dwie piosenki: zespołu Korytnica "Urodziłem się w Polsce" i Czasza "Epitafium - Afganistan V zmiana". Śpiewali: Paweł Olechno z kl. I Tm, Szymon Szlachta i Kacper Babynko z kl. II Tm oraz Edyta Grynczel i Beata Borys z kl. II Tfi.

   Młodzież przygotowała i otoczyła opieką pani Jolanta Siemieniako.

    Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców

    25 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Sokólskiego. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny: Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie oraz gospodarz, czyli Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej. Szczypiorniści ZSZ bez problemu uporali się z rywalami z ZS CKR Janów i ulegli faworytom - drużynie ZS Dąbrowa Białostocka, zajmując ostatecznie II miejsce. Najlepszym bramkarze turnieju został wybrany Michał Kucharewicz. Serdeczne gratulacje i szczególne podziękowania uczniom klas maturalnych za wieloletnie reprezentowanie szkoły!

    Wyniki meczów:

    Zespół Szkół Rolniczych CKR w Janowie - Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce 12:20 (7:10);

    Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej - ZS CKR w Janowie 45:5 (24:3);

    ZSZ w Sokółce - ZS w Dąbrowie Biał. 16:42 (9:21);


    Klasyfikacja generalna:

    1. miejsce - Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej

    2. miejsce - Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce

    3. miejsce - Zespół Szkół Rolniczych CKR w Janowie

    Skład zespołu:

    Dawid Czajkowski, Piotr Daszuta, Mateusz Dowgiert, Michał Kucharewicz (wszyscy IV Tm), Michał Zysko (IV Tfi), Adrian Rogalski, Dominik Jakimowicz (obaj III Tm), Rafał Kozłowski, Omar Szczęsnowicz (obaj II Tfi), Michał Sulima (II Tm).

    Trener: Tomasz Potapczyk.

    Komunikat końcowy Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców znajduje siętutaj...

     XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

     Z radością przyjęliśmy wiadomość, że uczennica naszej szkoły Diana Sawko (III Tfi) w XXI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, na etapie diecezjalnym, w klasyfikacji ogólnej z pośród blisko 50 uczniów z naszego regionu zajęła 15 miejsce. Ostatnie tygodnie przygotowań oraz ogrom włożonej pracy zaowocował satysfakcją wielu z nas. Dianie serdecznie gratulujemy pięknych efektów oraz dziękujemy za godne reprezentowanie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce.

     Uczennicę do konkursu przygotował ks. Filip Zdrodowski.

      19 kwietnia 2017 r.

      Święcenie pojazdów

      W środę, 19 kwietnia 2017 roku, z troski o bezpieczeństwo młodych kierowców oraz uczniów przemierzających codzienną drogę do szkoły, odbyło się uroczyste poświęcenie pojazdów mechanicznych. Wszystkim kierowcom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi. Na prośbę uczniów poświęcenia dokonał nasz katecheta ks. Filip Zdrodowski.

       Szkolny turniej siatkówki

       19 kwietnia 2017 roku odbył się w międzyklasowy Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora ZSZ w Sokółce. W rozgrywkach wzięlo udział siedem klas podzielonych na dwie grupy eliminacyjne: IV Tm, IV Tfi, III Tm, III Tfi, II Tfi, I Tm i I I Tfi. W finale rozgrywek spotkały się reprezentacje IV Tm i III Tfi. Ostatecznie tytuł najlepszych w szkole i puchar trafił w ręce najbardziej doświadczonych zawodników, czyli klasy IV Tm. Serdeczne gratulacje!

       Zawody zorganizowała pani Jolanta Lech.

        12 kwietnia 2017 r.

        Cyberzagrożenia

        12 kwietnia 2017 roku odbyły się w naszej szkole spotkania informacyjne dla uczniów klas I i II oraz szkolenie Rady Pedagogicznej, dotyczące cyberzagrożeń. Przeprowadziła je sierż. szt. Joanna Kłos z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

        Spotkania miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa w sieci, uświadomienie zagrożeń związanych z Internetem oraz profilaktyka życia i zdrowia młodych osób.

        Izabela Garkowska

         Doradztwo zawodowe

         12 kwietnia 2017 roku klasa IV Tm miała spotkanie z doradcą zawodowym - Panią Martą Szutko-Biernacką. Uczniowie dowiedzieli się o możliwych drogach i ścieżkach kariery zawodowej, problemach na rynku racy, zastanowili się chwilkę nad własnymi wyborami życiowymi.

         Życzę wszystkim uczniom kończącym szkołę - jak najwłaściwszych dróg, po których będą kroczyć; mądrości w podejmowaniu decyzji oraz zadowolenia i satysfakcji z powziętych działań.

         Izabela Garkowska

          11 kwietnia 2017 r.

          Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

          W dniu 11.04.2017 roku w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc im. Artura Śliwki. W zawodach wzięło udział około 150 zawodników ze szkół naszego regionu. Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce reprezentowało 4 zawodników: Maciej Kułak (II Tfi), Adrian Jakimik (I Tm), Paweł Gawrysiak i Wojciech Lewosz (obaj II Tm). W klasyfikacji wszystkich szkół naszego województwa siłacze z sokólskiej "zawodówki" uplasowali się na wysokim II miejscu, ulegając zaledwie jednym punktem ZSZ z Hajnówki. Indywidualnie natomiast nasi podopieczni okazali się bezkonkurencyjni dla innych uczestników zawodów: Paweł Gawrysiak sięgnął po tytuł Mistrza z wynikiem 165 kg, Adrian Jakimik z wynikiem 130 kg również został Mistrzem województwa, Maciej Kułak zajął III miejsce podnosząc 115 kg, a Wojciech Lewosz z wynikiem 95 kg był 6. Serdeczne gratulacje za wspaniały występ!

          Opiekę nad siłaczami sprawował pan Tomasz Potapczyk.

           Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt

           11 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Sokólskiego. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny: Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce, Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce oraz gospodarz, czyli Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej. Szczypiornistki ZSZ podeszły z wielką wolą walki do rywalizacji i mimo dwóch porażek pozostawiły po sobie dobre wrażenie, zajmując ostatecznie III miejsce. Serdeczne gratulacje za postawę:)

           Wyniki meczów:

           Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce - Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce 5:3 (2:1);

           Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej - ZSR w Sokółce 24:5 (10:2);

           ZSZ w Sokółce - ZS w Dąbrowie Biał. 6:24 (3:12);


           Klasyfikacja generalna:

           1. miejsce - Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej

           2. miejsce - Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce

           3. miejsce - Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce

           Skład zespołu:

           Aneta Gojko, Karolina Jurczenia (obie III Tfi), Klaudia Pawełko, Klaudia Biziuk, Monika Nowik, Beata Borys, Edyta Grynczel i Magdalena Kunda (wszystkie II Tfi).

           Trener: Jolanta Lech.

           Komunikat końcowy Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt znajduje siętutaj...

            7-8 kwietnia 2017 r.

            Poznań Motor Show

            W dniach 7-8 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy III Technikum Mechanicznego wzięli udział w wycieczce do Poznania, gdzie głównym punktem programu były targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2017. Są to największe targi motoryzacyjne w Polsce.

            W ciągu trzech dni odwiedziło je 135 023 miłośników motoryzacji, którzy przemierzając 15 pawilonów wystawienniczych i teren otwarty, odwiedzili 170 wystawców, którzy zaprezentowali 60 polskich samochodowych premier i 2 auta koncepcyjne.

            Wrażenia z tej wspaniałej wyprawy na długo pozostaną w pamięci uczestników.

            Opiekę nad uczniami sprawował pan Jerzy Szymaniuk.

             7 kwietnia 2017 r.

             Światowy Dzień Zdrowia

             W 2017 roku Światowy Dzień Zdrowia przebiega pod hasłem: "Depresja porozmawiajmy".

             Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk, we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpienia psychicznego i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej.

             Ponadto może być przyczyną samobójstwa. Dane WHO wskazują, że drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.

             Izabela Garkowska

             Materiały informacyjne do pobrania:

             Depresja - co trzeba o niej wiedzieć

             Depresja dzieci i młodzieży

             Depresja dziecięca

             Depresja osob dorosłych

             Depresja w wieku starszym

             WHO - Depresja porozmawiajmy

             Samobójstwa

             Życie z osobą chorą na depresję

             6 kwietnia 2017 r.

             Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Chłopców

             W hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Chłopców o Puchar Starosty Sokólskiego. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny: Zespół Szkół w Sokółce, Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Janowa. W pierwszym spotkaniu nasza drużyna pokonała 2:0 (25:21, 25:22) ZS CKR Janów, w drugim zaś po dramatycznym i zaciętym pojedynku zwyciężyła "odwiecznego rywala" - ZS Sokółka 2:1 (25:22, 16:25, 15:12). Ten wynik dał zespołowi ZSZ I miejsce oraz okazały puchar! Najlepszym przyjmującym turnieju został Piotr Daszuta, zaś najlepszym atakującym - Michał Krawiel. Wspaniałe ukoronowanie niezwykle udanego sezonu...

             We are the champions!!!

             Skład zespołu:

             1 - Piotr Daszuta (IV Tm), 2 - Kamil Wysocki (III Tfi), 3 - Łukasz Szczęsnowicz (II wz), 4 - Damian Tokarski (IV Tfi), 5 - Michał Krawiel (IV Tfi), 6 - Adrian Rochalski (IV Tfi), 7 - Bartłomiej Łopatecki (III Tfi), 9 - Paweł Olechno (I Tm), 10 - Damian Roszkowski (III Tfi), 11 - Omar Szczęsnowicz (II Tfi), 13 - Tomasz Paszko (I Tfi), 15 - Karol Natunewicz (IV Tfi).

             Trener: Grzegorz Zalewski.


             Wyniki meczów:

             Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce - Zespół Szkół CKR w Janowie 2:0 (25:21, 25:22);

             Zespół Szkół w Sokółce - ZS CKR Janów 2:1 (25:21, 17:25, 16:14);

             ZS w Sokółce - ZSZ w Sokółce 1:2 (22:25, 25:16, 12:15).

             Klasyfikacja końcowa:

             Miejsce Drużyna Punkty Sety
             1 ZSZ SOKÓŁKA 5 4:1
             2 ZS SOKÓŁKA 3 3:3
             3 ZS CKR JANÓW 1 1:4

              5 kwietnia 2017 r.

              Forum Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnej Białostockiej

              We środę, 5 kwietnia, przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wzięli udział w "Forum Szkół Ponadgimnazjalnych", zorganizowanym w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej. Celem imprezy było przedstawienie uczniom gminy Czarna Białostocka oferty edukacyjnej ZSZ oraz zasad rekrutacji na rok szkolny 2017/18.

              Szkołę aktywnie promowali nauczyciele - Edyta Jelska i Lech Czarnowicz oraz uczniowie klasy I Tfi - Joanna Bartulewicz, Wioleta Mozolewska, Angelika Tober, Piotr Borys i Cezary Bubieniec.

               4-5 kwietnia 2017 r.

               Zbiórka żywności dla Kombatantów i żołnierzy AK

               4 i 5 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole zbiórka żywności na rzecz Kombatantów, żołnierzy AK oraz ich rodzin, którzy mieszkają na kresach Wschodnich, dawnych ziemiach II RP.

               W akcję włączyli się nauczyciele i uczniowie: Angelika Tober, Wioleta Mozolewska, Ewa Narel (wszystkie z I Tfi), Marek Łowczecki (II Tm), Paulina Macutkiewicz i Kamil Dutkiewicz (oboje z I wz), Patryk Nadolny (II Tfi), Kamil Wysocki i Dawid Rutkowski, Marcin Fiedorczyk (wszyscy z III Tfi), Patryk Bułatewicz (III Tm) oraz wszyscy uczniowie z klasy IV Tm: Paweł Bakun, Dawid Czajkowski, Piotr Reszuta, Mateusz Dowgiert, Adrian Kiszkiel, Michał Kucharewicz, Robert Kurel, Artur Misiewicz, Tomasz Muciuś, Artur Opacki, Patryk Reszuta, Tomasz Sulewski, Sebastian Szczęsnowicz, Adam Szeszko, Paweł Szulewski.

               Dziękuję wszystkim tym, dla których nie jest obojętny los naszych rodaków poza granicami kraju.

               Izabela Garkowska

                Aktualności marzec 2017 r.

                Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

                Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski