Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,listopad 2018 r.Aktualnościstyczeń 2019 r.


20 grudnia 2018 r.

Podpisanie umów z uczestnikami zajęć w ramach projektu "Kompetentni i wykwalifikowani"

20 grudnia 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Sokółce podpisano umowy z uczestnikami zajęć w ramach projektu "Kompetentni i wykwalifikowani".

Z Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce na zajęcia z języka angielskiego, warsztatów ITC, matematyki, biologii, organizacji procesów produkcji i języka rosyjskiego w branży mechanicznej oraz doradztwa zawodowego zakwalifikowało się aż 79 uczniów.

Zajęcia rozpoczną się jeszcze w grudniu br.

  19 grudnia 2018 r.

  Klasowe wigilie

  Ostatnia środa przed przerwą świąteczną upłynęła w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce pod znakiem wigilii, zorganizowanych przez poszczególne klasy i ich wychowawców. Składane życzenia podczas dzielenia się opłatkiem, smaczne potrawy i rozmowy przy nastrojowych kolędach przyczyniły się z pewnością do lepszej integracji klas i stanowiły miły początek świętowania Bożego Narodzenia.

   Jasełka i grudniowy apel

   19 grudnia 2018 roku na górnym holu budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce odbyły się tradycyjne jasełka. Szkolny korytarz został udekorowany stroikami zrobionymi przez panią Elwirę Zabłocką i uczennice klas fryzjerskich z elementów podarowanych nam przez panią Urszulę Asanowicz z Kwiaciarnia "Maciejka". Po wigiliach klasowych uczniowie ze szkolnego koła teatralnego pod kierunkiem pani Jolanty Siemieniako zaprezentowali jasełkowe przedstawienie, które wcześniej było przedstawiane na spotkaniu opłatkowym w Starostwie Powiatowym w Sokółce 14 grudnia. Po jasełkach pan dyrektor Grzegorz Zalewski wręczył nagrody wyróżniającym się uczniom za wysoką frekwencję.

    17 grudnia 2018 r.

    Master of Words

    17 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Sokółce został przeprowadzony II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "Master of Words". Konkurs został zorganizowany dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej, klas III gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych. Tematem przewodnim tegorocznych potyczek językowych była "Nauka i Technika", w którym nasi uczniowie doskonale się odnaleźli. Zwycięzcą konkursu został uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce Krzysztof Bielawski (I Ti), a Patryk Olechno (III Ti) zajął V miejsce.. Serdeczne gratulacje!

    Uczniów do konkursu przygotowała pani Klaudia A. Kmon-Ciuruk.

     14 grudnia 2018 r.

     Przystanek Malta zakończony!

     Piątek, 14 grudnia 2018 roku był dla naszych uczniów, uczestniczących w Projekcie PO WER "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro. Praktyki na Malcie" będącego częścią Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Europejskiego "Wiedza - Edukacja - Rozwój", ostatnim dniem zajęć na Malcie, w mieście Birkirkara. Uczniowie oraz koordynatorzy programu, pani Aneta Tymińska oraz pan Lech Czarnowicz otrzymali w ratuszu miejskim Birkirkary certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

     Zajęcia projektowe w maltańskich zakładach pracy były bardzo ciekawym doświadczeniem pozwalającym uczniom na wzbogacenie ich wiedzy i praktycznych umiejętności oraz na łatwiejsze poruszanie się na współczesnym rynku pracy.

     Po rozdaniu certyfikatów uczniowie zaczęli przygotowywać się do powrotu do Polski, co nastąpiło w sobotę późnym wieczorem po przylocie samolotem z Malta International Airport.

      Spotkanie opłatkowe w Starostwie Powiatowym

      14 grudnia 2018 roku młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce pod opieką Pani Jolanty Siemieniako wzięła udział w części artystycznej spotkania opłatkowego w Starostwie Powiatowym w Sokółce.

      W montażu słowno-muzycznym udział wzięli: Przemysław Krawiel, Ewa Narel (oboje z III Tfi), Maciej Kiemiesz (II Tm), Kacper Gudalewski, Jakub Kondrat, Eryk Maliszewski i Mateusz Matuk (wszyscy I T).

       12 grudnia 2018 r.

       III Liga Futsalu

       W dniu 12 grudnia 2018 roku w Czyżewie rozegrany został II turniej III Ligi Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce w pierwszym meczu spotkał się z gospodarzami, ZSOiZ w Czyzewie, gdzie po bardzo emocjonującym i pełnym walki meczu ZSZ odniósł zwycięstwo 5:4. Można było zauważyć w obu drużynach wielu wyróżniających się zawodników, którzy dali popis dobrej techniki. Drugi mecz rozegrany został z liderem III Ligi, ZSOiZ Ciechanowiec. Drużyna z Ciechanowca tylko w początkowej fazie meczu toczyła wyrównany pojedynek, jednak jak przystało na lidera odniosła wysokie zwycięstwo nad naszą drużyną wygrywając 16:3.

       Skład zespołu:

       Rafał Kozłowski (IV Tfi), Marek Łowczecki (IV Tm), Dariusz Łowczecki, Kamil Maksimczyk, Tomasz Wróblewski (wszyscy II Tm), Sebastian Krempa (II wz), Michał Kabelis, Radosław Kucharewicz, Daniel Maksimczyk, Mateusz Nadolny (wszyscy I wz).

       Trener: Tomasz Potapczyk.

       Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

        8-9 grudnia 2018 r.

        Ostatni weekend na Malcie

        8 i 9 grudnia uczestnicy "Projektu PO WER "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro. Praktyki na Malcie" będącego częścią Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Europejskiego "Wiedza - Edukacja - Rozwój" mieli czas odpoczynku. W sobotę byli na plaży nad zatoką Golden Bay, która jest jedną z najpopularniejszych plaż na Malcie. Drugiego dnia celem wyprawy naszych uczniów były dwa miasta, Mdina i Rabat. Mdina to jedno z najstarszych miast na Malcie zwane też "The Silent City" czyli "Miasto Ciszy", co jest związane z zakazem ruchu kołowego w mieście, ale zakaz nie dotyczy pojazdów zaopatrzenia oraz mieszkańców miasta, których jest tylko około 300.

        Rabat, po maltańsku Ir-Rabat, jest miastem, w którym mieszka około 12 tys. osób. Połowa dzisiejszego centrum miasta była również częścią Mdiny, ale Arabowie po 870 roku oddzielili Mdinę murami obronnymi i fosą, zaś Rabat był przedmieściem dawnej stolicy Malty. Miasto ma bardzo wiele zabytków związanych z bardzo bogatą historią, ale głównym celem jego odwiedzenia był Jarmark Bożonarodzeniowy i wystawa szopek.

        Koordynatorami projektu i opiekunami uczniów są Aneta Tymińska i Lech Czarnowicz.

         6 grudnia 2018 r.

         Zbiórka Mikołajkowa

         Jak co roku, 6 grudnia, kilkunastu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wzięło udział w Zbiórce Mikołajkowej, zorganizowanej przez Sokólski Fundusz Lokalny.

         Dziękuję Wolontariuszom, którzy z uśmiechem na ustach, puszką w ręce i bezinteresowną pomocą wyruszyli do ludzi dobrej woli.

         W akcji udział wzięli: Kamila Borys, Dominika Iwanowska, Wioleta Mozolewska, Maciej Baranowski, Michał Sulima, Patryk Sawoń, Kacper Babynko, Natalia Żmurda, Kamila Cholewska, Gabriela Kulmaczewska, Wiktoria Czepiel, Zuzia Olechno i Julia Kostrzewska.

         Izabela Garkowska

          Mistrzostwa Powiatu w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

          6 grudnia 2018 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół odbyły się X Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody uroczyście otworzył Starosta Sokólski Piotr Rećko. Ogółem w zawodach wystartowało 6 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-II i klasy III-IV. Kategorię III-IV zdominowali zawodnicy Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce: Paweł Gawrysiak i Wojciech Lewosz z klasy IV Tm, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Ich znakomite wyniki sprawiły, że drużynowo Zespół Szkół Zawodowych także był najlepszy! Serdeczne gratulacje!

          KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

          1. miejsce - ZSZ w Sokółce
          2. miejsce - ZS w Sokółce
          3. miejsce - ZSR w Sokółce

          KATEGORIA WIEKOWA klasy I-II

          1. Dawid Normantowicz (ZSR Sokółka)
          2. Hubert Hołubowicz (ZS Sokółka)
          3. Jacek Tokarzewski (ZSR Sokółka)

          KATEGORIA WIEKOWA klasy III-IV

          1. Paweł Gawrysiak (ZSZ w Sokółce)
          2. Wojciech Lewosz (ZSZ w Sokółce)
          3. Artur Lapata (ZS Sokółka)

          Opiekunem naszych siłaczy była pani Jolanta Lech.

           5 grudnia 2018 r.

           III Liga Siatkówki Dziewcząt

           5 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce siatkarki Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrały drugi turniej III Ligi Siatkówki Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Nasze reprezentantki spisały się doskonale, wygrywając bez straty seta obydwa mecze: 2:0 (25:15, 25:16) z ZSOiZ Czyżew i 2:0 (25:21, 26:24) z ZS CKR Rudka. Niezwykle udany początek sezonu - trzy zwycięstwa w trzech meczach!

           Skład zespołu:

           Klaudia Biziuk, Beata Borys, Edyta Grynczel, Monika Nowik (wszystkie IV Tfi), Magdalena Gieniusz, Martyna Safarowicz (obie II wz), Ewelina Dzienis, Dominika Iwanowska, Zuzanna Olechno (wszystkie I T).

           Trener: Jolanta Lech.

           Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

            Wizyta przedstawicieli Wojsk Obrony Terytorialnej

            5 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Wojska Polskiego: kpt. Zuzanną Zalewską-Drabent z WKU Białystok oraz ppor. Robertem Makułą z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Goście zapoznali młodzież klas maturalnych z funkcjonowaniem Wojska Polskiego i zasadami rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej, a także zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek wojskowy.

             Maraton Pisania Listów Amnesty International

             5 grudnia w Zespole Szkół w Sokółce odbył się kolejny, 18 Maraton Pisania Listów organizowany przez organizację pozarządową Amnesty International. Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka. Maraton zawsze odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizuje się ludzi na całym świecie do przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

             W tym roku podczas Maratonu pisaliśmy listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

             Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce w Maratonie Pisania Listów reprezentowała klasa III Tfi pod opieką pana Sylwestra Pakuły.

              4 grudnia 2018 r.

              II Liga Siatkówki Chłopców

              4 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie siatkarze Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrali turniej II Ligi Siatkówki Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Mimo zmęczenia daleką podróżą reprezentancji ZSZ zaprezentowali się zupełnie przyzwoicie, zwyciężając w pierwszym meczu ekipę ZSR Ostrożany 2:1 (9:25, 25:22, 15:12) i ulegając nieznacznie gospodarzom ZSOiZ Czyżew 1:2 (25:17, 22:25, 8:15). Cieszą pierwsze zdobyte w lidze punkty, choć mogłoby ich być więcej...

              Skład ZSZ:

              1 - Omar Szczęsnowicz (III Tfi), 2 - Mateusz Matuk (I T), 3 - Hubert Kazarez (I wz), 4 - Patryk Olechno (III Tfi), 5 - Rafał Kozłowski (IV Tfi), 6 - Maciej Kiemiesz (II Tm), 7 - Andrzej Błahuszewski (III Tfi), 10 - Kamil Korolczuk (I wz), 11 - Tomasz Paszko (III Tfi), 12 - Patryk Panasiuk (IV Tfi), 13 - Paweł Olechno (III Tm).

              Trener: Grzegorz Zalewski.

              Tabela II Ligi po II terminie:

              Miejsce Drużyna Punkty Sety
              1 ZS 1 Bielsk Podlaski 9 6:0
              2 ZS 6 Suwałki 9 6:0
              3 ZS Sokółka 7 6:2
              4 ZSZ Wysokie Mazowieckie 6 4:2
              5 ZSE Białystok 6 4:2
              6 ZSR Ostrożany 5 4:4
              7 ZSOiZ Czyżew 3 3:5
              8 ZSZ Sokółka 3 3:5
              9 ZS 4 Bielsk Podlaski 3 2:4
              10 ZS Niećkowo 3 2:4
              11 ZST Białystok 0 0:6
              12 ZS CKR Janów -2 0:6

              • - awans do I Ligi • - spadek z II Ligi

              Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

               3 grudnia 2018 r.

               Artyści Malujący Ustami i Nogami

               3 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji bożonarodzeniowej - sprzedaży pocztówek i kalendarzy świątecznych wykonanych przez Artystów Malujących Ustami i Nogami (AMUN). Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc, leczenie i wsparcie osób, które z powodu choroby, wypadków czy wad wrodzonych, nie mają rąk lub są one bezwładne, jednak dzięki samozaparciu i determinacji malują ustami lub stopami.

               Akcję zorganizowały, za co serdecznie dziękuję, Beata Borys i Edyta Grynczel (IV Tfi).

               Dziękuję także wszystkim, tym, którzy uczestniczyli w akcji i kupując pocztówkę świąteczną wsparli AMUN.

               Izabela Garkowska

                2 grudnia 2018 r.

                Trzy Miasta

                W niedzielę 2 grudnia uczestnicy "Projektu PO WER "Staże zagraniczne szansą na lepsze jutro. Praktyki na Malcie" będącego częścią Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Europejskiego "Wiedza - Edukacja - Rozwój" odwiedzili tak zwane Trzy Miasta, zwane często z angielskiego Three Cities. Jest to potoczne określenie zespołu trzech sąsiadujących ze sobą dawnych ufortyfikowanych miast na Malcie: Birgu, zwane dawniej Vittoriosa, Senglea (zwane kiedyś Citta Invicta) i Cospicua, dawniej Citta Cospicua. Znajdują się one naprzeciwko Valletty, przy Wielkim Porcie. Miasta są chronione od strony lądu przez linię fortyfikacji zwaną Cottonera Lines zbudowaną przez Zakon Maltański.

                Wspaniała pogoda i widoki pozwoliły uczniom zapomnieć o tygodniu pełnym pracy i o przekroczonym półmetku pobytu na tej pięknej śródziemnomorskiej wyspie...

                Koordynatorami projektu i opiekunami uczniów są Aneta Tymińska i Lech Czarnowicz.


                 listopad 2018 r.Aktualnościstyczeń 2019 r.

                 Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

                 Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski