Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,"Tak, nic nie ma stałego na ziemi prócz tego, co człowiek posiada we własnej piersi i głowie: prócz wiedzy, która wskazuje drogi i uczy stąpać po nich, prócz pracy, która rozjaśnia samotność i odżegnywa nędzę, prócz doświadczenia, które naucza, i wysoko podniesionych uczuć, które od złego chronią".

Eliza Orzeszkowa
Aktualności styczeń 2018 r.22 grudnia 2017 r.

Zakończenie zajęć z języka angielskiego z projektu Erasmus+

Od października do grudnia uczestnicy zakwalifikowani do projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego", Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, "Doświadczenie kluczem do sukcesu" spotykali się w soboty, żeby uzupełnić swoją wiedzę z zakresu zawodowego języka angielskiego. Mierzyli się kolejno z napisaniem CV, listu motywacyjnego i określeniem nabytych umiejętności zawodowych. Dokumenty utworzone w języku angielskim zamieścili na swoich kontach w Europass - Mobilność, gdzie w przyszłości mogą uzupełniać ich listę o kolejne certyfikaty lub potwierdzenia zdobytych umiejętności. Następnie każdy z nich zapoznał się z procedurami i słownictwem przydatnym podczas lotu samolotem czy odprawą bagażu, frazami i konstrukcjami niezbędnymi w trakcie szukania drogi, opisywania dolegliwości bólowych, rozmów towarzyszących życiu codziennemu. Lwia część zajęć poświęcona była specyfice poszczególnych zawodów: nazewnictwu maszyn i urządzeń, wykonywaniu czynności podczas praktyk zawodowych oraz komunikacji w środowisku pracy. To już przedostatni etap przygotowań do wylotu, który nastąpi 14 stycznia.

Aneta Tymińska

  Klasowe wigilie

  Ostatni dzień przed przerwą świąteczną upłynął w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce pod znakiem wigilii, zorganizowanych przez poszczególne klasy i ich wychowawców. Składane życzenia podczas dzielenia się opłatkiem, smaczne potrawy i rozmowy przy nastrojowych kolędach przyczyniły się z pewnością do lepszej integracji klas i stanowiły miły początek świętowania Narodzenia Pańskiego.

   20 grudnia 2017 r.

   Zajęcia z pielęgniarką

   20 grudnia odbyły się w naszej szkole (w klasach III Tfi, IV Tfi i I wz) zajęcia edukacyjne, przeprowadzone przez panią pielęgniarkę Reginę Dowgiert, dotyczące wpływu środowiska na zdrowie fizyczne i psychiczne, higieny osobistej, dbania o własne ciało, podstawowych informacji z biologii (budowa skóry) oraz roli środków czystości w życiu codziennym.

   Izabela Garkowska

    Grudniowy apel

    20 grudnia na górnym holu budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce odbył się apel, podczas którego 22 osoby otrzymały nagrody za najlepszą frekwencję za miesiąc listopad - bony do szkolnego sklepiku o wartości 10 zł;) Dyrektor Grzegorz Zalewski podziękował też uczniom i opiekunom za osiągnięcia i wkład w życie szkoły w listopadzie 2017 roku.

     18 grudnia 2017 r.

     I Liga Piłki Ręcznej Dziewcząt

     18 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach piłkarki ręczne Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrały ostatni już turniej I Ligi Piłki Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Nasze reprezentantki po wysokiej porażce z I LO Łapy 1:23 w drugim meczu zaprezentowały się o niebo lepiej, ulegając gospodyniom jedynie 8:13. Serdeczne gratulacje za sportową postawę i najwyższe miejsce w rozgrywkach piłki ręcznej dziewcząt w historii szkoły!

     Skład zespołu:

     Aneta Gojko, Karolina Jurczenia, Aleksandra Jurowczyk (wszystkie IV Tfi), Klaudia Biziuk, Beata Borys, Kamila Chorąży, Edyta Grynczel, Magdalena Kunda, Monika Nowik (wszystkie III Tfi), Martyna Safarowicz (I wz).

     Trener: Jolanta Lech.

     Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

     Komunikat końcowy Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt znajduje siętutaj...

      15 grudnia 2017 r.

      Olimpiada PCK Zdrowego Stylu Życia - etap rejonowy

      15 grudnia w świetlicy OSiR-u odbyła się XXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W zmaganiach uczestniczyło 26 osób - uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy uzyskali najwięcej punktów na etapie szkolnym: Aneta Gojko (IV Tm), Marcin Sepko i Radek Bierko (obaj z I Tm).

      Wszyscy uczniowie otrzymali skromne upominki oraz dyplomy udziału w konkursie.

      Izabela Garkowska

       Powiatowa Gala "Najzdolniejsi 2017"

       15 grudnia w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce odbyła się Powiatowa Gala "Najzdolniejsi 2017?. Wręczono na niej 122 stypendia naukowe i artystyczno-sportowe Starosty Sokólskiego oraz 104 stypendia z projektu "Kompetentni i wykwalifikowani". Po uroczystym rozdaniu stypendiów nastąpiła krótka przerwa połączona z poczęstunkiem. Prócz tego na gali można było obejrzeć przygotowane przez poszczególne szkoły prezentacje, filmy lub występy artystyczne. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce (Paweł Olechno, Edyta Grynczel, Przemysław Krawiel, Patryk Olechno, Angelika Tober oraz Diana Sawko), pod kierunkiem Pani Jolanty Stanisławy Siemieniako zaprezentowali jasełka.

       Uczniowie ZSZ otrzymali rekordową jak do tej pory liczbę stypendiów: cztery Starosty Sokólskiego - naukowe: Paulina Żukiewicz (I Tfi), sportowo-artystyczne: Aneta Gojko (IV Tfi), Paweł Olechno (II Tm) i Kamil Kirpsza (I Tm) oraz dwadzieścia dwa z projektu "Kompetentni i wykwalifikowani": Arkadiusz Achrem, Karol Bańkowski, Paweł Borowik, Patryk Bułatewicz, Sebastian Klejbuk, Przemysław Łapicz (wszyscy IV Tm), Marcin Fiedorczyk, Diana Sawko, Krzysztof Trochim, Kamil Wysocki, Jakub Zajczyk (wszyscy IV Tfi), Kamil Andronik, Kamila Chorąży (oboje III Tfi), Piotr Dzienis, Katarzyna Paszko (oboje III wz), Kacper Piekarski (II Tm), Andrzej Błahuszewski, Adam Czechowicz, Jakub Kardel, Przemysław Krawiel, Patryk Olechno, Angelika Tober (wszyscy II Tfi).

       Serdeczne gratulacje!

        Zbiórka żywności i słodyczy PCK

        15 grudnia uczniowie ZSZ - Seweryn Fornal i Szymon Wąsowicz (obaj z kl. II Tm) - uczestniczyli jako wolontariusze w zbiórce żywności i słodyczy, zorganizowanej przez PCK. Uczniowie kwestowali w sklepie "Stokrotka" w Sokółce.

        Dziękuję wolontariuszom za chęć bezinteresownej pomocy innym i poświęcony czas.

        Izabela Garkowska

         14 grudnia 2017 r.

         III Liga Siatkówki Dziewcząt

         14 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce siatkarki Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrały czwarty już turniej III Ligi Siatkówki Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Zmęczone daleką podróżą zawodniczki rozegrały dwa niezwykle wyrównane, choć przegrane mecze: 0:2 (17:25, 23:25) z ZSOiZ Czyżew i 1:2 (17:25, 26:24, 14:16) z ZS CKR Rudka. Serdeczne podziękowania za podjęcie walki i wywalczenie jednego punktu;)

         Skład zespołu:

         Aneta Gojko, Karolina Jurczenia (obie IV Tfi), Klaudia Biziuk, Kamila Chorąży, Edyta Grynczel, Magdalena Kunda, Monika Nowik (wszystkie III Tfi), Magdalena Gieniusz, Martyna Safarowicz (obie I wz).

         Trener: Jolanta Lech.

         Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

          13 grudnia 2017 r.

          II Liga Siatkówki Chłopców

          13 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie siatkarze Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrali trzeci turniej II Ligi Siatkówki Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Drużyna ZSZ spisała się na miarę oczekiwań, wygrywając w pierwszym meczu z gospodarzem, ZS CKR Janów 2:0 (25:18, 25:22), ulegając dosyć pechowo w drugim spotkaniu drużynie ZS Wojewodzin 0:2 (21:25, 26:28). Trzy zdobyte punkty pozwoliły utrzymać miejsce w górnej połowie tabeli.

          Skład ZSZ:

          2 - Kamil Wysocki (IV Tfi), 5 - Kacper Piekarski (II Tm), 6 - Maciej Kiemiesz (I Tm), 7 - Bartłomiej Łopatecki (IV Tfi), 10 - Damian Roszkowski (IV Tfi), 11 - Tomasz Paszko (II Tfi), 13 - Paweł Olechno (II Tm).

          Trener: Grzegorz Zalewski.

          Tabela II Ligi po trzecim terminie:

          Miejsce Drużyna Punkty Sety
          1 ZSOiZ Czyżew 13 10:2
          2 ZSOiZ Ciechanowiec 11 8:3
          3 ZS 1 Bielsk Podlaski 11 8:4
          4 ZS Wojewodzin 11 8:4
          5 ZSZ Sokółka 9 7:5
          6 ZST Suwałki 9 7:5
          7 ZSR Ostrożany 8 6:5
          8 I LO Augustów 8 7:6
          9 ZSZ Wysokie Mazowieckie 3 2:8
          10 ZS 4 Bielsk Podlaski 3 2:8
          11 ZS CKR Janów 2 2:9
          12 ZS Sokółka 2 2:10

          • - awans do I Ligi • - spadek do III Ligi

          Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

           I Liga Piłki Ręcznej Chłopców

           13 grudnia 2017 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku odbył się trzeci turniej I Ligi Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Po dobrych spotkaniach, które z pewnością podobały się zgromadzonej publiczności, drużyna ZSZ w Sokółce uległa nieznacznie gospodarzom, ZSR CKP Białystok 20:21 (6:11) oraz XIV LO Białystok 10:25 (3:13).

           Skład zespołu:

           Paweł Borowik, Dominik Jakimowicz, Adrian Rogalski, Piotr Szoda (wszyscy IV Tm), Rafał Kozłowski, Omar Szczęsnowicz (obaj III Tfi), Kamil Maksimczyk (I Tm), Łukasz Borowik, Sebastian Krempa, Daniel Kulmaczewski, Maciej Kuryłowicz (wszyscy I wz).

           Trener/opiekun: Tomasz Potapczyk.

           Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

            12 grudnia 2017 r.

            Master of Words

            12 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Sokółce został przeprowadzony I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "Master of Words". W potyczkach wzięli udział uczniowie klas VII, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych m.in. z Sokółki, Janowa i Dąbrowy Białostockiej. Uczeń klasy I Tfi Zespołu Szkół Zawodowych - Damian Szarkowski zajął III miejsce. Serdeczne gratulacje!

            Ucznia do konkursu przygotowała pani Klaudia A. Kmon-Ciuruk.

             Mistrzostwa Powiatu w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

             W dniu 12 grudnia 2017 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół odbyły się IX Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody uroczyście otworzył Starosta Sokólski Piotr Rećko. Sędzią głównym zawodów był Paweł Malesza. Ogółem w zawodach wystartowało 22 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2000 i młodsi oraz 1999 i starsi. Zwycięzca - Paweł Gawrysiak z klasy III Tm - wycisnął imponujące 180 kg. Warto wspomnieć, że jeszcze w kwietniu podczas w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego uczeń sokólskiej "Zawodówki" podniósł o 15 kilogramów mniej i uzyskał tytuł mistrza Podlasia w swojej kategorii. Po zaciętych bojach klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

             KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

             1. miejsce - ZSZ w Sokółce - 439,86175 Punkty Wilks'a
             2. miejsce - ZSR w Sokółce - 424,139 Punkty Wilks'a
             3. miejsce - ZS w Suchowoli - 361,503 Punkty Wilks'a
             4. miejsce - ZS w Sokółce - 284,79525 Punkty Wilks'a

             KATEGORIA WIEKOWA rocznik 2000 i młodsi

             1. Jakimik Adrian ZSZ w Sokółce - 102,35025 Punkty Wilks'a (147,5 kg)
             2. Tokarzewski Jacek ZSR w Sokółce - 82,2875 Punkty Wilks'a (125kg)
             3. Lapata Artur ZS w Sokółce - 81,9625 Punkty Wilks'a (125kg)

             KATEGORIA WIEKOWA rocznik 1999 i starsi

             1. Gawrysiak Paweł ZSZ w Sokółce - 112,392 Punkty Wilks'a (180kg)
             2. Bogusławski Bartosz ZSR w Sokółce - 89,059 Punkty Wilks'a (145kg)
             3. Lewosz Wojciech ZSZ w Sokółce - 87,412 Punkty Wilks'a (130kg)

             Skład reprezentacji:

             Paweł Gawrysiak, Wojciech Lewosz (obaj III Tm), Michał Gojko, Adrian Jakimik (obaj II Tm), Tomasz Szczesiul (I Tfi).

             Opiekunem naszych siłaczy był pan Tomasz Potapczyk.

              11 grudnia 2017 r.

              III Liga Futsalu

              11 grudnia w hali sportowej przy Zespole Szkół piłkarze Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrali kolejny turniej III Ligi Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Niestety, nasi futsalowcy po raz kolejny ponieśli dwie wysokie porażki: 3:26 (0:7) z ZST Suwałki i 1:16 (1:3) z LO Sejny.

              Skład zespołu:

              Rafał Kozłowski (III Tfi), Marek Łowczecki (III Tm), Szymon Wąsowicz (II Tm), Tomasz Paszko (II Tfi), Dawid Grynczel, Kamil Kirpsza, Dariusz Łowczecki, Kamil Maksimczyk, Tomasz Wróblewski (wszyscy I Tm), Łukasz Borowik, Sebastian Krempa (obaj I wz).

              Trener: Andrzej Zajczyk.

              Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

               8 grudnia 2017 r.

               Olimpiada PCK Zdrowego Stylu Życia - etap szkolny

               Jak co roku, nasza młodzież wzięła udział w Olimpiadzie PCK Promocji Zdrowego Stylu Życia. Z 43 osób test najlepiej napisali: Aneta Gojko (IV Tfi), Radosław Bierko i Marcin Sepko (obaj z I Tm), którzy wezmą udział w etapie rejonowym olimpiady.

               Gratuluję zwycięzcom etapu szkolnego i życzę powodzenia na kolejnych szczeblach!

               Elwira Zabłocka

                7 grudnia 2017 r.

                Olimpiada Przedsiębiorczości

                W dniu 7 grudnia 2017 roku pięciu uczniów klasy IV Technikum Mechanicznego i klasy III Technikum Informatycznego wzięło udział w XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości organizowanej przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz Publicznych Uczelni Ekonomicznych w Warszawie. Przygotowując się do olimpiady uczniowie poznawali tajniki ekonomii i zarządzania oraz rozwijali swoje zainteresowania przedsiębiorcze.

                Uczniów do olimpiady przygotowała pani Maria Sobolewska.

                 6 grudnia 2017 r.

                 Rozmowy stażystów z pracodawcami przez skype'a z projektu Erasmus+

                 Przygotowania do wyjazdu w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego", Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, "Doświadczenie kluczem do sukcesu" nabierają tempa. W mikołajkową środę od godziny 9.00 uczniowie zakwalifikowani do projektu rozmawiali z przedstawicielami włoskich pracodawców. Pomimo stresu, każdy z nich bardzo dobrze poradził sobie z wywiadem dotyczącym ich umiejętności oraz preferencji zawodowych. Komunikacja odbywała się w języku angielskim za pomocą komunikatora Skype. Jestem z Was bardzo dumna!

                 Aneta Tymińska

                  Zbiórka Mikołajkowa

                  Jak co roku, 6 grudnia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Zbiórce Mikołajkowej, zorganizowanej przez Sokólski Fundusz Lokalny we współpracy z p. Burmistrz Sokółki.

                  Środki uzyskane z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na powiększenie funduszu stypendialnego, z którego wypłacane są stypendia dla zdolnych i niezamożnych uczniów z miasta i gminy Sokółka oraz Program "Działaj Lokalnie".

                  Dziękuję naszym Wolontariuszom, którzy w niepogodę i deszcz wyruszyli z puszkami w ręce do ludzi dobrej woli: Patrykowi Bułatewiczowi, Sebastianowi Klejbukowi, Adamowi Suchockiemu, Kamilowi Michałowskiemu, Przemkowi Łapiczowi, Pawłowi Borowikowi, Arkadiuszowi Achremowi, Dawidowi Rafalczukowi, Krystianowi Leszczyńskiemu i Mateuszowi Dziadelowi.

                  Izabela Garkowska

                   5 grudnia 2017 r.

                   III Liga Siatkówki Dziewcząt

                   5 grudnia w hali sportowej przy Zespole Szkół siatkarki Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozegrały turniej III Ligi Siatkówki Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Tym razem drużynie ZSZ nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy z Zambrowa i przegrały oba mecze: 0:2 (10:25, 21:25) z XIV LO Białystok i 0:2 (12:25, 13:25) z ZSHE Białystok.

                   Skład zespołu:

                   Aneta Gojko, Aleksandra Jurowczyk (obie IV Tfi), Klaudia Biziuk, Beata Borys, Kamila Chorąży, Edyta Grynczel, Magdalena Kunda, Monika Nowik, Klaudia Pawełko (wszystkie III Tfi), Magdalena Gieniusz, Martyna Safarowicz (obie I wz).

                   Trener: Jolanta Lech.

                   Wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań znajdują siętutaj...

                    4 grudnia 2017 r.

                    Kolejne zajęcia językowe z projektu Erasmus+

                    Już po raz kolejny uczestnicy projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego", Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, "Doświadczenie kluczem do sukcesu" wzięli udział w zajęciach poświęconych językowi włoskiemu. Tym razem nauczyli się fraz przydatnych podczas robienia zakupów, pytania o drogę czy korzystania z komunikacji miejskiej. Oprócz odmiany czasownika i konstrukcji czasu teraźniejszego oraz przeszłego, stworzyli słowniczki przydatne w zakładach pracy. Powstały trzy zestawy terminów odnoszących się do specyfiki pracy każdego zawodu: technika informatyka, mechanika oraz technika usług fryzjerskich. Dziękujemy Panu Wojtkowi za serce i pomoc!

                    W stażach zagranicznych, które odbędą się w Bolonii we Włoszech, weźmie udział 30 uczniów z 3 profili zawodowych: technik informatyk, technik mechanik i technik usług fryzjerskich. Koordynatorami projektu są Aneta Tymińska i Lech Czarnowicz.

                     1 grudnia 2017 r.

                     "Polacy - Kresowym Straceńcom"

                     W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce włączyła się do akcji pod patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko "Polacy - Kresowym Straceńcom".

                     Dzięki zaangażowaniu całej szkoły - uczniów i nauczycieli - przygotowaliśmy 13 dużych paczek pełnych zabawek, słodyczy i długoterminowych produktów spożywczych. Paczki zostaną dostarczone potrzebującym Kombatantom z Szeregów AK, żyjących na terenie Białorusi i Litwy oraz polskim dzieciom z bardzo ubogich rodzin oraz dzieciom z domów dziecka z terenów Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny.

                     Dziękuję Wolontariuszom za nieocenioną pomoc przy pakowaniu paczek - Anecie Gojko, Karolinie Jurczenia, Oli Jurowczyk, Angelice Tober, Maćkowi Żukowi, Tomaszowi Kuryło, Patrykowi Rafalczukowi, Tomaszowi Szczesiulowi, Adrianowi Borowskiemu, Michałowi Gojko i Adrianowi Jakimikowi.

                     Dziękuję też: Magdzie Gieniusz i Martynie Safarowicz, Patrykowi Bułatewiczowi, Przemkowi Łapiczowi, Arkowi Achremowi, Pawłowi Borowikowi, Sebastianowi Klejbukowi, klasom: II Tfi, I Tfi, II Wz, II Tm, IV Tm, I Tm, IV Tfi oraz nauczycielom: Panu L. Czarnowiczowi, Pani B. Żamojtuk, Pani K. Grygiewicz, Panu M. Osialowi, Panu T. Miłkowskiemu i Panu S. Pakuła.

                     Izabela Garkowska

                      Aktualności listopad 2017 r.

                      Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

                      Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski