Ustaw jako stronę startową Jesteś      gościem na stronie

roku,"Tak, nic nie ma stałego na ziemi prócz tego, co człowiek posiada we własnej piersi i głowie: prócz wiedzy, która wskazuje drogi i uczy stąpać po nich, prócz pracy, która rozjaśnia samotność i odżegnywa nędzę, prócz doświadczenia, które naucza, i wysoko podniesionych uczuć, które od złego chronią".

Eliza Orzeszkowa
Aktualności wrzesień 2017 r.28 sierpnia 2017 r.

Prace remontowe budynku szkoły pod koniec wakacji

Choć początek roku szkolnego zbliża się nieuchronnie, nadal trwają prace w budunku szkoły. Największy zakres robót jest domeną elektryków, którzy układają nową instalację, a także malarzy, którzy nadają salom lekcyjnym nowy wygląd. Czy zdążą do 4 września?

Obiekty są remontowane w ramach zadania "Modernizacja obiektów szkolnych Powiatu Sokólskiego". Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Powiatu Sokólskiego.

  18 sierpnia 2017 r.

  Postępy termomodernizacji ZSZ w Sokółce

  Prace związane z termomodernizacją sokólskiej "zawodówki" nie ustają. Niemal wszystkie pomieszczenia szkoły posiadają już nowe okna i parapety. Na ukończeniu są prace hydrauliczne i elektryczne, więc przystąpiono już do malowania wyremontowanych pomieszczeń. W najbliższym czasie ma się też zakończyć wymiana pokrycia dachowego.
  Obiekty są remontowane w ramach zadania "Modernizacja obiektów szkolnych Powiatu Sokólskiego", współfiansowanego ze środków Unii Europejskiej.

   15 sierpnia 2017 r.

   Święto Wojska Polskiego

   Poczet sztandarowy oraz dyrektor Grzegorz Zalewski wzięli udział w uroczystości z okazji 97 rocznicy bitwy warszawskiej - Święcie Wojska Polskiego. Impreza odbyła się na placu pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

   Szkołę reprezentowali: Patrycja Matys, Krzysztof Trochim (III Tfi), Kacper Babynko (II Tm) i Edyta Grynczel (II Tfi). Opiekę nad uczniami sprawował pan Sylwester Pakuła.

    7 sierpnia 2017 r.

    Półmetek prac termomodernizacyjnych ZSZ w Sokółce

    Termomodernizacja Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce znajduje się na półmetku, gdyż zakończenie prac przewidziane jest na połowę listopada. Rozpoczęto ocieplanie ścian budynku szkoły, a na ukończeniu jest proces wstawiania nowych okien i parapetów. Na plac budowy wkroczyli też hydraulicy i elektrycy, kładąc kilometry nowych przewodów elektrycznych i rur instalacji C.O.


      20 lipca 2017 r.

      Ciąg dalszy prac remontowych ZSZ w Sokółce

      Termomodernizacja Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce nie zwalnia. Na ukończeniu jest ocieplanie fundamentów budynków szkoły i Pracowni Ćwiczeń Technicznych. Trwa też demontaż starych okien i wstawianie nowych, jak również prace wzmacniające dach na obu budynkach.

        7 lipca 2017 r.

        Projekt Erasmus+ przeszedł!

        Miło nam poinformować, że przygotowany przez Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce wniosek "Doświadczenie klucz do sukcesu" został zatwierdzony przez Narodową Agencję Programu Erasmus+. Projekt będzie realizowany podczas ferii zimowych w 2018 roku.

        W stażach zagranicznych, które odbędą się w Bolonii we Włoszech, weźmie udział 30 uczniów z 3 profili zawodowych: technik informatyk (10 osób), technik mechanik (10 osób), technik usług fryzjerskich (10 osób). Podczas zorganizowanych praktyk uczniowie wykorzystają dotychczas zdobytą wiedzę w trakcie kształcenia ogólnego i zawodowego oraz nauczą się wykorzystywania zdobytych wiadomości i umiejętności w praktyce, jak też wezmą udział w zajęciach z języka angielskiego i wycieczkach do Florencji i Wenecji.

        7 lipca 2017 r.

        Postęp prac remontowych budynku szkoły

        Trwa termomodernizacja Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce. Na ukończeniu jest ocieplanie styropianem fundamentów budynku, a w środku zdemontowano parapety oraz starą instalację centralnego ogrzewania. Na dachu postawiono nowe kominy wentylacyjne, zbudowano też nowe schody od strony placu apelowego. Rozpoczęto też prace ziemne przy budynku Pracowni Ćwiczeń Technicznych.


         28 czerwca 2017 r.

         Prace remontowe w budynku szkoły

         Remont budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce posuwa się w szybkim tempie, czemu sprzyja dobra pogoda. Rozpoczęto ocieplanie styropianem fundamentów budynku, robotnicy pojawili się także wewnątrz szkoły, demontując parapety oraz starą instalację centralnego ogrzewania. Do szkoły dostarczono też nowe okna w ilości 134 sztuk!

          22-27 czerwca 2017 r.

          Egzaminy zawodowe

          We czwartek, 22 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce rozpoczęły egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodach: technik mechanik (kwalifikacje M.20 i M.44), technik informatyk (E.12 i E.13) oraz technik usług fryzjerskich (A.19). Łącznie do egzaminów przystąpiło 51 osób. Choć wyniki będą znane dopiero pod koniec sierpnia, znakomita większość uczniów była zadowolona z wykonanych przez siebie prac i z bez niepokoju będzie oczekiwać na oficjalne rezultaty;)

           23 czerwca 2017 r.

           Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

           Wyjątkowo wcześnie, bo 23 czerwca przyszedł oczekiwany przez wszystkich uczniów koniec roku szkolnego, a dla klasy III wielozawodowej czas ukończenia szkoły. Tym razem musiało się obyć bez uroczystej oprawy, a to z powodu rozpoczętej termomodernizacji obiektów szkolnych. W spotkaniu uczestniczyła Dyrektor Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Sokółce, pani Anna Marta Aniśkiewicz, która odczytała list w imieniu Starosty Sokólskiego, pana Piotra Rećko. Uroczystość była też okazją do publicznego pożegnania księdza Filipa Zdrodowskiego, który po zdecydowanie zbyt krótkiej, bo rocznej posłudze odchodzi ze szkoły i tutejszej parafii.

           Dyrektor ZSZ Grzegorz Zalewski wraz z wychowawcami wręczył uczniom nagrody za osiągnięcia naukowe, sportowe oraz za wysoką frekwencję na zajęciach, a następnie w salach lekcyjnych wszyscy otrzymali upragnione świadectwa. Do zobaczenia we wrześniu ;)

            22 czerwca 2017 r.

            Dalsze prace remontowe w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce

            Kolejny etap prac remontowych budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozpoczął się od odsłonięcia części fundamentów budynku i ich oczyszczenia, a następnie położenia nowej warstwy tynku. Prowadzone są też nadal prace na dachu budynku, zarówno rozbiórkowe, jak też murowanie nowych kominów wentylacyjnych.

             15-18 czerwca 2017 r.

             Mistrzostwa Polski Sędziów w Siatkówce

             W dniach 15-18 czerwca w Ośrodku "Rewita" w Solinie odbyły się IX Mistrzostwa Polski Sędziów w Siatkówce. W rozgrywkach wzięło udział 14 drużyn, reprezentujących poszczególne województwa. W fazie grupowej PODLASKIE przegrało po 0:2 z MAŁOPOLSKIM i DOLNOŚLĄSKIM oraz pokonało 2:0 LUBELSKIE, jednak nie wystarczyło to do awansu do czołowej ósemki mistrzostw. Ostatecznie, po porażce 0:2 z POMORSKIM, reprezentacja PODLASKIEGO zajęła XII miejsce.

             W reprezentacji województwa podlaskiego wystąpiło trzech sokólskich sędziów: dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce - Grzegorz Zalewski oraz absolwenci "zawodówki" - Rafał Czarnecki i Dariusz Pieciul.

              12-14 czerwca 2017 r.

              Festiwal Młodzieży "Bez Granic"

              W dniach 12-14 czerwca 2017 roku młodzież z ZSZ w Sokółce uczestniczyła w Festiwalu "Bez Granic", który odbył się w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku. W tych dniach odbyły się ciekawe warsztaty, takie jak: perkusja alternatywna, wokalno-teatralny, akrobatyka cyrkowa, żonglerka, parkour, bębny i muzyka zachodniej Afryki, teatr krzyk, plastyczny, jazda konna. Prowadzili je goście festiwalu, artyści z całego świata: Izraela, Burkina Faso, Brazylii, Belgii, Francji i Polski. Oprócz warsztatów młodzież miała okazję obejrzeć pokaz umiejętności tych artystów, oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych jazdy konnej ułanów, tatarów i husarii. Wieczorami odbywały się koncerty grup Radio Varna, Bum Bum Orchestra i Buda Folk Band, przy których można było się wytańczyć.

              Z naszej szkoły warsztaty parkouru zaliczyli Mateusz Wiski i Patryk Sawoń z II Tm, warsztat wokalny Paweł Olechno, Edyta Grynczel, Beata Borys i Diana Sawko. Dziewczyny wzięły udział także w warsztacie bębny i muzyka Zachodnie Afryki. Przyciągnął je tam urok i talent prowadzącego Ousmane Diarra z Burkina Faso.

              Tak bardzo podobały się nam te warsztaty, że chcielibyśmy wrócić tam za rok.

              Opiekę nad bardzo grzeczną grupą sprawowała pani Jolanta Siemieniako.

               9-12 czerwca 2017 r.

               Pierwsze prace remontowe w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce

               Pełną parą ruszyły prace remontowe budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce. Wykonawca rozpoczął od odsłonięcia fundamentów i sondażowych wykopów wokół budynku, jak również likwidacji dawnych zsypów na węgiel. Powstały też pierwsze rusztowania i rozpoczęto prace na dachu budynku, polegające m.in. na likwidacji nieużywanego komina.

                8 czerwca 2017 r.

                Wielkie Święto Małego Człowieka

                8 czerwca odbyło się kolejny już raz "Wielkie Święto Małego Człowieka", zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych "Pod Skrzydłami", Stowarzyszenie Q Pomocy i Polski Związek Niewidomych koło terenowe w Sokółce.

                Jest to Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Podlasia i Osób Dorosłych z Terenu Powiatu Sokólskiego. Wystąpiła "Karawana bez granic" w ramach Festiwalu Młodzieży organizowanego przez Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Różanymstoku. Była plenerowa zabawa z udziałem zespołu, wręczenie nagród, dyplomów i pamiątek.

                Przeglądowi twórczości dzieci, młodzieży i osób dorosłych towarzyszył kiermasz ich rękodzieła, atrakcje dla dzieci, kuchnia polowa i regionalna biesiada.

                Z naszej szkoły okazały się niezawodne jak zwykle uczennice klasy III i II Tf: Angelika Szulewska, Paulina Jatkowska, Aneta Gojko, Diana Sawko, Karolina Jurczenia i Monika Nowik.

                Dziękuję Wolontariuszom za czas poświęcony osobom niepełnosprawnym, troskę i opiekę oraz za to, że zawsze można na Was liczyć ;)

                Izabela Garkowska

                 Aktualności maj 2017 r.

                 Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

                 Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski